Skocz do zawartości

Auto casco droższe dla nowego czy starego moto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wśród moich znajomych wywiazała się dyskusja na temat ubezpieczenia autocasco .Zdania były podzielone pół na pół a ja biernie przysłuchiwałam sie ich dyskusji. Zdania nie mam bo nigdy nie wylipiłam auto caso ale chciałabym wiedzieć co Wy na ten temat myslicie i prosze o poparcie przykłądami.

Otóż jeden z kolegów jakis czas temu pytał sie ile kosztowałoby AC jego 10-letniego motocykla i kwota jaka usłyszał to 3000 zł więc pomyslał ,ze skoro tyle wyszło za jego to ile bedzie kosztowało za nowy motocykl z salonu. A drugi z kolegów własnie napomknąl ,ze ktos kupił własnie tej samej firmy w salonie nowiutki i ubezpieczenie wyniosło własnie też ok. 3000 zł.

Więc jak to jest wychodzi na to ,że im starszy samochód czy motocykl ubezpieczenie jest droższe a nie tak jak mówi logika ,ze AC powinno byc od wartości pojazdu.

Czekam na wasze komentarze.Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozczarowały mnie i z drugiej strony usmiały te komentarze . Jak Boga kocham chodzi mi tylko i wyłącznie o poznanie prawdy jak jest naprawdę i nic po za tym. Nie wiem skad Wam do głowy przyszły pomysły z reklama i jeszcze ze sprzedaza. Podkreslam w życiu nie miałam wykupionego autocasco na moto czy samochód . Ba w życiu nawet nie miałam samochodu z salonu bo najzwyczajniej w swiecie mnie na to nie stać . Więc tym razem wasze głupie uwagi są nie na miejscu.

Pozdrawiam serdecznie niedowiarków

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, ostatnio był wysyp spammerów na fm, to się niektórzy dopatrują z rozpędu reklamy w każdym zapytaniu ;) nie ma co winić forumowiczów, tylko spammerów, że zaśmiecają forum

 

ab ovo: nie sądzę, żeby na podstawie danych stary-nowy dało się odpowiedzieć na tak zadane pytanie. dla porównania również trzeba byłoby wyceniać oba ac na wolnym rynku, tzn. z zapytania do agenta, a nie drugie z danych salonu - ten ostatni ma przeważnie lepsze oferty, niż agent wyceni przy wejściu z ulicy na ten sam pojazd

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie moim zdaniem zawsze jest od wartości pojazdu a nie od wieku. Inny jest jednak zazwyczaj % udziału własnego dla nowych a inny dla starszych pojazdów. Kolejna sprawa to to, że w przypadku starszych pojazdów ubezpieczyciel zakłada, że części są w jakimś stopniu już zamortyzowane. Jeszcze inna sprawa, że przy naliczaniu AC uwzględniane są jeszcze dodatkowe czynniki. Czynniki takie to np. to jak często giną pojazdy danej marki czy też modelu, jaki jest charakter pojazdu (sportowy czy turystyczny). Być może wiek też jest takim czynnikiem, chociaż nie wydaje mi się. Kolejna sprawa, że zależnie od ubezpieczyciela okazuje się, że powyżej pewnego wieku pojazdów w ogóle nie ma możliwości wykupienia AC. Poza tym na nowe pojazdy w salonach często są pakiety ubezpieczeń, które nierzadko okazują się bardzo konkurencyjne bo np. AC jest za jakieś 2-3% wartości pojazdu. Bez takiego pakietu trzeba się liczyć nawet ze zniżkami, że na AC trzeba wydać średnio około 10% wartości pojazdu a przy dobrych wiatrach coś około 6-8%. Takie są moje doświadczenia. Dlatego jeśli weźmiemy starsze moto o wartości powiedzmy 30.000 PLN i ktoś policzy nam AC 10%, to okaże się, że składka wychodzi 3.000 PLN. Natomiast z drugiej strony postawimy nowe wypasione moto z salonu o wartości powiedzmy 80.000 i jak dostaniemy na nie pakiet 3%, to składka wyjdzie poniżej 3.000 PLN. Nierzadko składka AC bez zniżek na motocykle sięga podobno nawet 15-20% i wtedy bez problemu przy wartości moto powiedzmy 15-20 tys PLN składka AC może wynieść 3.000 PLN.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...