Skocz do zawartości

BMW r1100s stuki w oklicy skrzyni/kardana


fido28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Od niedawna jestem posiadaczem BMW. Problem mam jak temacie.Dokładniej to przy ruszaniu - tak do trzeciego biegu wyraźnie słychać stuk w okolicy wejścia wału kardana w skrzynię. Czy słusznie podejrzewam że to może być krzyżak ? Problem też wyczuwalny jest jak jak schodzi z obrotów( hamowanie skrzynią)mam odczucie jak by "kasował" się luz pomiędzy wałem a skrzynią) tzn kilka takich stuków który też fizycznie czuć pod tyłkiem.Wiem, że trzeba rozebrać i ocenić ale chodzi mi o wskazówki dotyczące samych objawów.Dodam, że skrzynia chodzi cicho i zmiana biegów jest bardzo precyzyjna.Mam nadzieje, że w miarę po chłopsku i zrozumiale opisałem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz w swojej okolicy kogos kto jezdzi na bokserze bmw i sie przejedzie Twoim motocyklem. a Ty najlepiej przejedz sie Jego jak Ci pozwoli. uklad przeniesienia napedu w bmw mowiac delikatnie jest 'specyficzny'. jezeli odczucia beda ponad przecietnie zle to pozostaje Ci darcie calego ukladu napedowego i szukanie przyczyn. nie Ty pierwszy i nie ostatni...

 

tu jest tego 30%:

 

http://forum.bmwmotoklub.pl/viewforum.php?f=16&sid=2badfff25c9fdf0c4e9eb4d93bd58bb7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że specyficzny z tym, że na pewno te dźwięki i stukanie nie są normalne.Może jest ktoś z Wrocławia i ewentualnie pomoże..tzn chciał bym porównać z innym motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by miło tylko hmm widzę, że masz SUZI a tutaj chciałem porównać BMW....z innym tej samej marki :-(



Nie ma nikogo z Wrocławia lub okolic kto ma 1100s lub cos ze stajni BMW ...moze gs-a ...? Mozecie polecić mi jakiegoś mechanika z okolic który pomoże mi zdiagnozować problem?...aha laga mi cieknie to może tez uszczelnienia wymieni. Przydała by się tez ksiazkau w stylu SAM NAPRAWIAM bo to moha pierwsza BM-ka.

Edytowane przez fido28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.gdzie podjechać? Jutro ide do pracy na 24h.Od wtorku mniej wiecej od 8.00 jestem wolny. ..z niewielka przerwą bo muszę cos na kozanowie załatwić.

 

Mam jeszcze pytanie do posiadaczki BMW.Czy mocowania kufrów w naszych motocyklach jest takie same?Pytam, bo chciał bym kupić takowe i nie wiem czy mocowanie np. w RT bedzie pasowało do mojej S ? Na olx jest tego sporo ale nie chciał bym wydawać kasy na coś, co nie podpasuje.Był bym wdzięczny za poradę.Co kupić konkretnie ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nikt się nie wypowie....rozumiem ze moj motocykl to rzadkość. ..perelka :-)...

trudno i pozdrawiam.

 

A o czym tu się wypowiadać? Opisujesz jakieś stuki, nikt ich przez forum nie usłyszy. Dostałeś radę żeby podjechać do kogoś, kto miał do czynienia z BMW i kardanem więc to zrób. Nie mam R1100S, mam za to inne BMW i odpowiem: żadnych stuków nie ma, ani podczas przyspieszania ani podczas hamowania. Cichy napęd. Jak coś stuka to znaczy, że trzeba tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i taka odpowiedz powiedzmy ze mnie satysfakcjonuje.Wiem przynajmniej, ze cos na pewno jest nie tak . Nie proszę a raczej nie wymuszam na siłę diagnozy.Chce sie tylko dowiedzieć czy moze mial ktos podobny problem i wstępnie by mnie moze nawet naprowadzil na przyczyne.Szkoda ze nie ma nikogo z okolicy kto ma BMW właśnie po to zeby porownac.Zaoferowal sie kolega TOOWDIE ze mozemy porownac jak to u niego wyglada za co jestem bardzo wdzięczny tylko on widze ze ma SUZI .Może jutro sie odezwe do niego bio dzis mialem wolne ale.. .pracowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak jeszcze zapytam...ma ktoś może z kolegów forumowiczów manual odnośnie opisu kontrolek na "kokpicie"? Szukałem w necie i hmm nic nie znalazłem.Pewnie w książce eksplatacji motocykla jest coś takiego ale niestety nie mam owej ksiażki...Interesują mnie kontrolki zaznaczone na zdjęciu.

post-84109-0-83690700-1472130303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozumiem, że na prawdę trafiłem motocykl-unikat :-) nikt nie wie/nie zna pzeznaczenia kontrolek...hahah. Na wielu forach byłem ale tego jeszcze nie "grali" Pozdrawiam "kolegów" Be eM Wiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym manualem to masz lenia - wpisałem bmw r1100 s manual w gogle i co - oczywiście mnóstwo wyników np. tu https://www.rbracing-rsr.com/downloads/R1100S_ENG.pdf . Proszę poszukaj trochę sam - w internecie jest naprawdę wszystko ;)

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...