Skocz do zawartości

Kask Shoei NXR ? tak czy nie ? może inny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałbym prosić doświadczonych kolegów i koleżanki o pomoc. Po pierwsze nie mam jeszcze moto ale już się rozglądam i będzie to albo naked albo jakiś sport coś F4i itp.

Musze kupić wszystko więc na raz strasznie dużo kasy pójdzie dlatego też zakupy planuję rozbić i na pierwszy plan planuje kupić kask. Jestem w stanie wydać te 2000 zł na NXR ale tu pojawia się moje pytanie czy warto ? Czy Shoei jest warty tej ceny czy faktycznie płacimy za jakość, a nie za markę. W różnych sklepach różnie mówią.

Chciałbym zapytać was o zdanie ? W jednym sklepie powiedziano mi, że nie ma sensu przepłacać i lepiej kupić np Shark Speed-R 2 czy Scorpion EXO-1000 co wy na to ? Jakieś rady ?

I jeszcze pytanie czy jeżeli nie kupił bym teraz (w tym sezonie moto) to jest sens kupować kask ? Czy czekać bo może 2017 będzie coś lepszego lub jest jakiś inny powód ?

Może posiadacze NXRa coś podpowiedzą ?

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałbym Sharka Speed-R na równi z tym modelem Scorpiona, bo choć mówisz o starym modelu, to jakoś wykonania Scorpiona jest znacznie lepsza. Oba kaski nie są przy okazji odpowiednikami dla NXR, bo byłyby to raczej Race-R i EXO-2000.

Jeżdżę zresztą w tym Scorpionie, mam sporo styczności z tym Sharkiem i po przejażdżce w NXR jestem zdecydowany na ten kask. Skorzystaj z testówek, jest ich trochę - wystarczy zapytać u dealera Shoeia. Jeśli jeszcze nie masz moto, to nie będzie łatwo z przetestowaniem kasku, ale różnica aerodynamiczna będzie odczuwalna.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą cisza też bym nie przesadzal ale kask swietny i super wentylacja. Takie rzeczy jak jakość użytych materiałów docenia się często dopiero po dłuższym użytkowaniu i tutaj tak na prawdę błyszczy nxr. Na minus tylko dość drogie szybki. Są za to bardzo trwałe. W porownaniu do xr1100 poprawiona widoczność przed siebie przy pochyleniu.

Ja trochę jednak spaczony jestem bo to mój trzeci shoei już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam NXR i tak jak pisali koledzy - daje radę. Docenisz przy długich trasach - aerodynamika robi swoje i kark tak nie musi pracować. Co do ciszy w kasku - to powiem już po raz n-ty: albo dobra wentylacja, albo odrobinę ciszej. Tu jest dobra wentylacja, a jak chce się mieć cicho, w jakimkolwiek kasku, to zatyczki do uszu.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NXR z tego co wiem jest następca XR 1100. Oba są kaskami do jazdy motocyklami sportowymi lub sportowo-turystycznymi po drogach publicznych. Miałem na głowie oba z tym że nie podczas jazdy. Kupiłem xr gdyż miał bardzo pozytywne opinie użytkowników, a nrx wypadł bez szału w testach prasowych. Mało tego testerzy nie widzieli znaczących zalet nad xr. Wadą nrx jest spojler mocowany na rzepy... Tak więc Yuby nie wiem czy nie są to Twoje subiektywne odczucia...

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xr 1100 nie jest już produkowany.Są tylko wysprzedawane sztuki które pozostały w magazynach. A skoro nie jest produkowany to jego następca jak by nie było musi być NXR

A XR 1000 to był poprzednikiem XR 1100. Xr 1000 z tego co pamiętam to miał debiut z 10 lat temu.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co ja będę z Tobą pierdolił. Jak i tak wiesz lepiej.

Na chłopski rozum racji trochę facet ma. Był XR1000, wszedł XR1100 to wycofali 1000, wszedł NXR wycofali XR1100. Więc logicznie rzecz biorąc wygląda to na modele nastepujące po sobie.

Może oficjalne stanowisko shoei jest jakieś inne, ale go nie znam. Wiem tylko jak paleta modelowa się zmieniała na stronie internetowej.

 

 

Tapatalk for iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by się mogło wydawać, jednak każdy z tych kasków jest przeznaczony dla innych odbiorców.

I gdzie ta konsekwencja i zorganizowanie Japończyków, ja się pytam?! ;-)

 

 

Tapatalk for iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

YUBY - jak porównasz NXR do RPHA 10+ i RPHA11? Głównie chodzi o jakość, komfort, wyciszenie, wentylację itp. itd. Miałem kiedyś XR-1000, potem przesiadłem się na RPHA 10+, a teraz chodzi mi znów po głowie zmiana i waham się między RPHA11 a NXR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUBY jak oceniasz tylny spojler w NXR? Jak można wyczytać w wielu miejscach spojler to porażka no i NXR to bardziej kask na nakeda niż na sporta.

 

Po tej recenzji http://www.motogen.pl/Shoei-NXR-godny-nastepca,20632.html kask ten stracił w moich oczach bardzo dużo.

 

Czy jeździł ktoś z Was w X-spirit 3, jakieś opinie? Czy jest sens kupować x-spirit 2 czy lepiej od razu x-spirit 3?

Szukam teraz kasku na sporta do miasta. Będzie jeżdżony w każdych warunkach pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...