Skocz do zawartości

Ku przestrodze - wyprzedzanie kolumny samochodów


rba555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,19968974,smiglowiec-lpr-zabral-do-szpitala-ciezko-rannego-motocykliste.html

 

"

Do groźnego wypadku doszło w sobotę przed godz. 17 w Dąbrowie Górniczej, gdzie 37-letni motocyklista wjechał w samochód osobowy marki Infiniti.

Jak nam powiedział aspirant sztabowy Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący hondą dąbrowianin z dużą siłą uderzył w infiniti, które skręcało na posesję przy ul. Strzemieszyckiej.

Gdy tylko na miejscu zjawiły się służby ratownicze natychmiast rozpoczęły reanimację ciężko rannego motocyklisty. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 37-latka do szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Szczegółowe okoliczności wypadku ustala dąbrowska policja pod nadzorem prokuratury.

"

 

Wydaje mi się, że często dochodzi do takich wypadków w sposób jak na filmie poniżej

 

https://youtu.be/EnBXe8-UKLs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy wyprzedzaniu kolumny nie ma co szarżować, już parę razy miałem tak, że jedno z aut wychylało się z kolumny, bo pewnie kierowca chciał zobaczyć jak daleko jest korek slbo spowolnienie...A skręcający w lewo z partyzanta to prawdziwa plaga niestety...

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w tamtym sezonie kolizje z samochodem.Jechałem z 10-15 km na godzinę,omijając korek po lewej stronie jezdni.A po prawej stronie babka stojąca w korku wypusciła faceta z uliczki on chciał skręcić w lewo prosto pod moje moto

Policja uznała jego winę.Moto nie nadawało się do jazdy,uszkodzony dekiel alternatora, olej się wylał,plastiki połamane,ja cały bez większych strat,

Po tej przygodzie jak omijam korek to jadę ostrożnie i rozglądam się po bokach czy ktoś nie ma zamiaru mnie przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tutaj widzę tylko syndrom "lewej w górę". Jadą, jadą kozacy, nie zważają na nic, pasy, ciągła - a po chuuuu*** im to, przeciez 2oo zasady nie obejmują, rajt? Ale gdyby tak przed nimi jakaś osobówka wyprzedzała na ciągłej, albo na pasach, to by się zes*ali, aby takiemu kierowcy pokazać, że źle zrobił.

Cała esencja człowieczeństwa. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, narzekamy na kierowców puszek, ale często sami w swoim środowisku nie dostrzegamy patologii i galopującej wręcz głupoty.
Motocykle są dla ludzi posiadających wyobraźnię i rozum, reszta przypadkowych osób na motocyklu tak właśnie kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wedlug mnie filmik jest wyrezyserowany i wyglada na film pogladowy do nauki jazdy.Nagrywane jest z dwoch kamer w tym samym czasie.

 

Taaa... Chyba ciutkę Cię poniosło :)

 

A goście sami proszą się o problem, barany i już.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy jezdzić w taki sposób, żeby zawsze kierowca puszki widział moto w którymś z lusterek i jeśli chodzi o jazdę w kolumnie to z niezbyt dużą różnicą prędkości. To oczywiste, że zap***dalając z prędkością np o 40km/h więcej niż kolumna pojazdów nie ma opcji na uniknięcie kraksy. Czas reakcji oko - ręka (do momentu naciśnięcia hamulca) to jakieś 0.4s więc przy tej róznicy prędkości w tym czasie przejedziemy prawie 5m gdzie jeszcze dodać trzeba drogę hamowania moto. Ogólnie nie polecam takiego stylu jazdy (

) :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...