Skocz do zawartości

CBR 600rr Pomóżcie!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Hondy CBR 600rr PC37 2006r. Mianowicie borykam się z takim problemem, sprzedawca był prywatnym użytkownikiem, nie handlarz. Potrafił wzbudzić w sobie zaufanie, na miejscu oględzin motocykl wydawał się igiełka, cały w oryginalne (jedynie zmienione kierunkowskazy), opony 2006r, 9800km przebiegu.

 

I tu pojawia się mój problem - jedynym mankamentem jaki znalazłem było to iż był delikatny luz na łożysku główki ramy, pomyślałem że poprostu wystarczy je dokręcić. Po kupnie dostałem się do łożyska i okazuję się że łożysko nie jest oryginalne. Jak myślicie, czy jest możliwość wymiany łożyska po tak małym przebiegu? Sam osobiście w to wątpie, na początku byłem zdenerwowany i miałem jechać odwieźć ten motocykl ale silnik jest igiełka, całokształt bez żadnych przygód.

 

Mam ogromną prośbę, I właścicielem w kraju był SEBASTIAN ŁUKARSK* (rocznik 91`) z Częstochowy lub okolic, chciałbym się z tym gościem skontaktować i porozmawiać, jeździł ponad rok na tym motocyklu i na pewno wie więcej niż ja na dzień dzisiejszy. Motocykl miał wtedy rejestrację SC 209E. Jeśli ktoś zna tego Pana, ma na niego jakiś namiar, bądź zna motocykl ze zdjęć poniżej - proszę o kontakt! Wszystkie dane mam z karty pojazdu.

 

VIN - JH1PC37A16M300127

 

PS. Jeszcze jedno pytanie - w PC37 po lifcie, jakie były montowane oryginalnie zaciski? Nissin czy Tokico?

PS2. Nie wiedziałem gdzie umieścić temat - jeśli zły dział proszę @ o przeniesienie!

post-85276-0-40863000-1460177394_thumb.jpg

post-85276-0-50068700-1460177395_thumb.jpg

post-85276-0-38629900-1460177396_thumb.jpg

post-85276-0-46207400-1460177397_thumb.jpg

post-85276-0-28261900-1460177398_thumb.jpg

Edytowane przez tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawaj publicznie danych, ja bym się strasznie wkur... gdybym na jakimś forum przeczytał swoje dane.

Łożysko główki ramy to normalna część eksploatacyjna, która ulega zużyciu więc nie wiem w czym szukasz problemu. Po prostu oddaj do mechanika, odżałuj te 300zł i wymień. Motocykl pewnie często był stawiany "na gumę" i stąd szybkie zużycie. Nie miej pretensji do sprzedającego, że w motocyklu coś będzie wymagało wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, motocykl dużo latał na kole. Pierwszy właściciel w Polsce nic Ci tu nie pomoże, tym bardziej że może on sam tego nie robił a jedynie ten od którego kupiłeś. Ale biorąc pod uwagę wiek to pewnie obaj dobrze łoili :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wedle Twojej wiedzy, bo sprawdziłeś, jest luz na łożysku to przebieg nie ma nic do tego. Nie można tego luzu zniwelować to należy łożysko wymienić. A szukanie poprzedniego właściciela jest bezcelowe. Pogłębi tylko Twoją frustrację (a może i nie), ale będzie miał pretensje, że szuka go cała Polska.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Hondy CBR 600rr PC37 2006r. Mianowicie borykam się z takim problemem, sprzedawca był prywatnym użytkownikiem, nie handlarz. Potrafił wzbudzić w sobie zaufanie, na miejscu oględzin motocykl wydawał się igiełka, cały w oryginalne (jedynie zmienione kierunkowskazy), opony 2006r, 9800km przebiegu.

 

I tu pojawia się mój problem - jedynym mankamentem jaki znalazłem było to iż był delikatny luz na łożysku główki ramy, pomyślałem że poprostu wystarczy je dokręcić. Po kupnie dostałem się do łożyska i okazuję się że łożysko nie jest oryginalne. Jak myślicie, czy jest możliwość wymiany łożyska po tak małym przebiegu? Sam osobiście w to wątpie, na początku byłem zdenerwowany i miałem jechać odwieźć ten motocykl ale silnik jest igiełka, całokształt bez żadnych przygód.

 

Mam ogromną prośbę, I właścicielem w kraju był SEBASTIAN ŁUKARSK* (rocznik 91`) z Częstochowy lub okolic, chciałbym się z tym gościem skontaktować i porozmawiać, jeździł ponad rok na tym motocyklu i na pewno wie więcej niż ja na dzień dzisiejszy. Motocykl miał wtedy rejestrację SC 209E. Jeśli ktoś zna tego Pana, ma na niego jakiś namiar, bądź zna motocykl ze zdjęć poniżej - proszę o kontakt! Wszystkie dane mam z karty pojazdu.

 

VIN - JH1PC37A16M300127

 

PS. Jeszcze jedno pytanie - w PC37 po lifcie, jakie były montowane oryginalnie zaciski? Nissin czy Tokico?

PS2. Nie wiedziałem gdzie umieścić temat - jeśli zły dział proszę @ o przeniesienie!

 

 

 

 

2003-2004 Nissin

2005-2006 Tokico

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to co czytam :biggrin:

Kupiłeś 10 letni motocykl i masz pretensje do właściciela, że coś w nim było wymieniane?! Nawet jak, rzeczywiście ma te 9800km to nie możesz mieć pretensji. Sprzedający jest osobą prywatna i nie musi znać stanu technicznego pojazdu. Nie może jednak zataić niedomagań o ile o nich wie...

Natomiast komis musi znać stan techniczny sprzedawanych pojazdów.

Jeśli ten motocykl jest bezwypadkowy i z takim przebiegiem to za naszą zachodnią granicą jest wart, w przeliczeniu na złotówki - ponad 20tys. zł! Tak to nie żart - tam zadbane maszyny po tyle chodzą!

9800km na tylnej sportowej oponie - nie chce mi się wierzyć w tak duży przebieg na jednej gumie. Jaki to producent i model? Wymień te opony jak najprędzej na nowe, tu chodzi o Twoje zdrowie i życie!

 

Wracając do tematu to masz mocno wyidealizowanie podejście do motocykli. To tak jakbyś chciał poznać inteligentną, seksowną dziewczynę po trzydziestce, której nikt przed Tobą nawet nie dotykał :) Jak chcesz mieć nówkę sztukę motocykl to idziesz do salonu i płacisz gruby hajs, a jak chcesz "igiełkę w oryginale" za cenę np. 50% nówki to musisz być przygotowany na takie niespodzianki jak te z łożyskiem.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...