Skocz do zawartości

Paasat czy Octavia


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na prawdę to już sama nazwa tematu jest "zła" ;) . Prędzej można zadać pytanie Passat czy Superb, albo Golf czy Octavia.

 

Aha, osobiście sam bym wybrał niestety Octavię ;) i to w dodatku mając w zestawieniu wszystkie cztery.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos na rozluznienie zwieraczy:

 

Żyjem sobie w trudzie ,znoju-orzem ziemiem, grzebiem w gnoju !jestem panem W całej wsi bo mamAŁDI W TDI. Wszyscy we wsi mnie szanujom , gdy zajadem swojom furom ... Laski piszczom ,kury gdaczom kiedy w AŁDI mnie zobaczom ! gdy zajadem zaś pod kościół wszystka mówiom TO jest gościu! WÓZ wymiata Fordy,Fiaty !widać we wsi kto bogaty-a sam znaczek TDI wszystkim się po nocach śni .Idem orać bo już czas zanim !!! ZAZDROSC !!! ZEŻRE wAS. Wy tu siedźta i czytajta .mego WOZA podziwiajta!!!bo to auto cud techniki,Niemce robiom super bryki :biggrin:

 

Nie ma to jak audi.

Dlatego jezdze fordem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki incydent zawodowy, że "przysługiwał" mi służbowy samochód. Było to audi a6 300tdi, z napędem na 4 koła. Popsuł się dwa razy - raz kilka miesięcy po skończeniu gwarancji (nie uznali rękojmi) - naprawa niecałe 18 tys. zł, drugi raz przy przebiegu mniej więcej 320 tys. km, naprawa 11 tys. zł. Popsuło się to samo, skrzynia biegów czy przekładnia, już nie pamiętam dokładnie (naprawy nie były moim problemem).

No i miałem skodę fabię - popsuły się w niej dwie rzeczy, w sumie drobiazgi. Na obydwu wytłoczony był znaczek VW. Poza tym samochód bez uwag, niezawodny do przebiegu 170 tys. km, potem sprzedałem. Jeździ sąsiad do dzisiaj i chwali.

 

Więc nie mam specjalnie przekonania do legendarnej niemieckiej jakości. Fiaty uno i punto które również posiadałem nie psuły się odczuwalnie bardziej niż te niemieckie.

Z tych dwóch omawianych wybrałbym tańszy w eksploatacji, żaden nie budzi we mnie porywu serca. Woły robocze jak wiele innych.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew prześmiewczemu podejściu kolegów, Skoda to na prawdę porządna marka.

Miałem kiedyś klienta, który przyszedł po Octavię i powiedział, że właśnie sprzedał 2-letnie Audi A4, które kupił nowe w salonie. Na moje pytanie skąd ta zmiana odpowiedział: "jeszcze nigdy żadnego samochodu nie woziłem na lawecie tak często, jak to je*ane Audi, więc wolę tańszy wariant"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z drugiej strony znajomy handlarz samochodów twierdzi, że jednak passat czy audi a4 są dużo lepiej wyciszone niż skoda octavia, więc jest to niewątpliwie zaleta tych droższych.

A4 jest ciasne w srodku jak cip*a nastolatki.

Auto dla osob o watlej posturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z drugiej strony znajomy handlarz samochodów twierdzi, że jednak passat czy audi a4 są dużo lepiej wyciszone niż skoda octavia, więc jest to niewątpliwie zaleta tych droższych.

I tu się zgadzam. Jednak nie zapominajmy o cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego zazwyczaj zachwalam Skody! Uważam, że wydając na nowe auto ok 85 000 zł można mieć na prawdę świetne wyposażenie, i to właśnie daje Octavia. Podstawa za 60 koła też daje radę (mimo małego silnika). Pojeździłem nowym Superbem, i jestem zachwycony (tak, jeździłem też konkurencją).

Dla mnie Skoda, to dobre, nie za drogie woły robocze! A jak ktoś szuka emocji, to na pewno nie grupa VAG :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ludzie posiadający Fiaty nie czują się lepsi wiedząc że Fiat jest właścicielem Ferrari. A może się mylę...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...