Skocz do zawartości

Temperatura w garażu a regulacja luzów zaworowych.


Michał_zr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki :)

 

Mam takie pytanko czy temperatura otoczenia ma wpływ na poprawną regulację luzów zaworowych ?

Chodzi dokładnie o to że mam garaż w którym temperatura spada do ok 3/5*C ale jak coś tam sobie dłubie to grzeję elektrycznym piecykiem do ok 13/15*C, i teraz pytanie: czy jak "rozdłubie" silnik a będą takie wahania temp w garażu to czy da się ustawić poprawnie luzy? I czy takie wahanie temp przeszkadzają zimującemu silnikowi ?

 

Pozdrawiam Michał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, generalnie ważne, żebyś motor rozgrzał do temperatury pracy... czyli ważne co pokazuje wskaźnik temperatury na Twoim moto.

Gaźniki czyścisz wyjęte z motocykla (I guess) więc chyba nie ma różnicy.

Widzę, że Ty mechanik na siłę...tak na forum...tak wśród facetów.

Proszę abyś nie doradzała w mechanice skoro nie masz pojęcia. To nie "przy piwie".

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie głupote palnęłam. Dawno nie ustawiałam i mi się pomyliło.

 

Autor tematu pytal o czyszczenie, a to najlepiej robic na myjce elektrodzwiekowej po ich rozebraniu, wiec temperatura garazu nie ma znaczenia.

Regulujesz gazniki na cieplym silniku po "ksiazkowym" ustawieniu na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wiem już że zawory mogę spokojnie robić przy temperaturach z pierwszego posta. Gaźniki to wiem że najlepiej na myjce ale obdzwoniłem pół województwa i nikt takiej myjki nie ma a jak mają to do mycia turbin a więc i syf w wodzie i sami odradzają pachnie tam gaźników.

A co do posta kolegi żółf to czy faktycznie w tak starym silniku jak w moim moto temperatura czy ciśnienie mają aż tak duży wpływ na regulację ?

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym czy nie ma wyrobionych osi przepustnic lub innych miejsc z możliwym lewym powietrzem niż się tak temperaturą przejmował .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...