Skocz do zawartości

Policja i nie przyjęcie mandatu


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem spotkanie z policyjną Insignią z videorejestratorem. Jechałem autostradą starym VW Polo z silnikiem 1.4 8v o oszałamiającej mocy 60KM. W lusterku zauważyłem, że miga Insignia więc zjechałem na bok i się zatrzymałem. Pokazano mi film na którym wyskakuje prędkość 169km/h. Zrobiłem wielkie oczy bo to auto nawet tyle nie poleci i na liczniku miałem około 135 - 140km/h. Chcieli na mnie nałożyć 200zł i 4pkt. Przypomniałem sobie, że przecież jadę z nawigacją i tam w AutoMapie jest opcja wyświetlania parametrów. Przyniosłem im pokazać nawigację i tam jak byk, że na tej trasie najwyższa prędkość, jaką osiągnąłem to 142km/h. Jakoś za specjalnie ich to nie interesowało więc odmówiłem przyjęcia mandatu. Zapytali czy aby na pewno tak chcę bo w sądzie na 99% przegram. Trudno, nie jechałem tyle więc nie przyjąłem.

W domu wszedłem w dane techniczne tej Polówki i tam jak byk, że prędkość max to 160km/h. Pojechałem później na zamknięty odcinek autostrady za miasto i cisnąłem ją z gazem w podłodze i nawigacją - maksymalna prędkość jaką udało się rozwinąć to 161km/h i to po długim rozpędzaniu. Licznik również pokazywał około 160km/h więc nie przekłamuje.

Ewidentnie mają coś nie tak ze sprzętem pomiarowym. Ma ktoś doświadczenie z taką sprawą? Brać rzeczoznawcę żeby robił z autem jakieś ekspertyzy? 200zł to nie jest dużo ale ja im tego nie przepuszczę bo nie dam z siebie robić debila, ciekawe ile osób tak oszukali. Dodam, że kazałem im dopisać w notatce o tej prędkości odczytanej z nawigacji (142km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest skandal. Że na suszarkach przekłamywało albo pokazywali prędkość kogoś innego to już było przegięcie. Jeśli jesteś pewny swego, to bardzo dobrze że nie przyjąłeś mandatu. Czy nie jest przypadkiem tak, że to oni muszą udowodnić Ci winę, a nie Ty swoją niewinność? Pewnie w tej sprawie bez jakiegoś rzeczoznawcy czy tam biegłego się nie obędzie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłeś. Ja nigdy nie przyjmuję z videorejestratora i jeszcze nigdy w sądzie nie przegrałem. Oczywiście w pierwszej instancji, dostaniesz wyrok zaocznie, bez Twojego udziału. Musisz pilnować terminu i się odwołać. Od tego momentu, zacznie się dopiero prawdziwy sąd z Twoim udziałem. Bardzo dobrze, że kazałeś zrobić notatkę. Dane fabryczne, też o czymś mówią. To nie jest Twoja prędkość, tylko ich. To prędkość insigni była na tym wyświetlaczu. Nawet gbyby miał być powołany biegły, to łatwo udowodni, że zbliżali się do Ciebie, a noie jechali z jednakowym odstępem. Walcz i nie daj się zrobić na szaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolgo nie ma mozliwości aby cię ukarali za jazdę z wyzszą prędkością niż jest homologowana dla danego modelu, jeśli oczywiście nic nie było dłubane w silniku. Kiedyś kolega miał podobną sytuację i sąd oddalił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie kluczowe kwestie.

 

1.

Musisz pilnować terminu i się odwołać.

 

2.

To nie jest Twoja prędkość, tylko ich. To prędkość insigni była na tym wyświetlaczu.

 

 

Aha, warto oglądając nagranie zwrócić uwagę czy aby podczas "pomiaru" samochód policji nie zbliża się do naszego. Oznacza to że jedzie szybciej niż my, czyli pomiar do kosza.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolgo nie ma mozliwości aby cię ukarali za jazdę z wyzszą prędkością niż jest homologowana dla danego modelu, jeśli oczywiście nic nie było dłubane w silniku. Kiedyś kolega miał podobną sytuację i sąd oddalił sprawę.

 

Silnik seria bo to auto z 1999r służy mi i kobiecie do typowego "tyrania" po mieście na co dzień, bez obawy że gwizdną w Łodzi spod bloku czy ktoś zarysuje na parkingu.

 

Kontaktowałem się z łódzkim PZMot i kazali podjechać w poniedziałek bo podobno sprawa na 100% do wygrania i nie poniosę żadnych kosztów. Nie wiem jak wygląda sprawa ze zwrotem pieniędzy za wszelkie dojazdy ale to już powinni mi wyjaśnić w PZM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będziesz na bieżąco informował.

Jak masz chęć to napisz do tych kolesi, oni coś potrafią poradzić:

https://www.facebook.com/SfotografujPolicjanta?fref=ts

 

 

"Nieskuteczne widerejestratory
Policja nadal kontroluje prędkość. Używa do tego ręcznych radarów Iskra i wideorejestratorów. Łatwo można uniknąć kary za nagranie z wideorejestratora. Wystarczy grzecznie odmówić policjantom przyjęcia mandatu. Funkcjonariusze skierują wtedy do sądu wniosek o ukaranie, a sąd wyda wyrok w postępowaniu nakazowym. Kierowca otrzyma taki wyrok wraz z wnioskiem policji. W tym wniosku wpisane będzie, że dowodem wykroczenia jest nagranie. Będzie podany typ i numer rejestratora, data i godzina nagrania. Trzeba złożyć sprzeciw od takiego nakazu uzasadniając, że w danym miejscu i czasie jechało się z dopuszczalną prędkością.

Sprawa trafi do postępowania zwykłego. Rozprawa odbędzie się co najmniej pół roku od zarejestrowania wykroczenia. Obwiniony powinien przed sądem poprosić o okazanie dowodu wykroczenia, czyli zgodnie z wnioskiem policji – nagrania wideo. To nagranie będzie już dawno skasowane, a do wniosku dołączone będzie jedynie zdjęcie, tak zwana stop klatka. Jednak dowodem jest nagranie, a nie stop klatka. Wobec braku właściwego dowodu, sąd powinien oddalić wniosek."

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie, mnie to niestyty nie dotyczy, w takim przypadku jestem aresztowany i doprowadzony do sadu. Przynajmniej tak PAN policjant mowi.

 

to tak na marginesie.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem z kumplem, ul żołnierska, Warszawa. Stoją misie i suszą - iskra pokazuje 115 kmh. Kolega się pyta policjanta czy ma dowód, że jego zmierzył. Tamten, tak ma tu pan wynik pomiaru. Odpuścili! Nie wiem co się dzieje, ale chyba jak teraz się trafia ktoś krnąbrny, to odpuszczają. Czyżby coś się zmieniło?

 

Ps: na liczniku mieliśmy kapkę więcej niż pokazała iskra (nawet jeśli licznik zawyża). Tak czy inaczej pomiar był błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jako obcokrajowiec nie mozesz dostac mandatu kredytowego.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat - zakładając, że (roz)sprawa będzie w terminie, przygotuj się na to, że 1. przyjdą z nagraniem i legalizacją urządzenia, 2. sąd zajmuje się faktami, nie domniemaniami, 3. nikt (za Ciebie) nie będzie udowadniał osiągnięcia stałej prędkości pomiędzy autami, 4. sąd raczej nie powoła biegłego (na "swój" koszt, aczkolwiek tego życzę), to będzie Twoja wola (i kasa). Jak rzeczywiście jest taka możliwość, miej już przy sobie ekspertyzę PZMotu. Na nagraniu widziałeś dwie prędkości czy tylko tą jedną 169km/h?

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bandytyzm nie policja. Dosłownie tydzień w tydzień słyszę o takich akcjach. Ostatnio znajomy załadowanym po dach starym iveco na odcinku 200m rozpędził się rzekomo od 0 do 98km/h. Policjantowi dawał kluczyki od auta w rękę i kazał to powtórzyć ale oni oczywiście swoje i że w sądzie i tak przegra. Odmówił. Jak będę się z nim widział to podpowiem jak pokierował sprawę.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...