Skocz do zawartości

Trzesie kierownica przy hamowaniu!


Rekomendowane odpowiedzi

No wiec jak w temacie trzesie mi kierownica podczas hamowania.Po wywazeniu kola problem sie zmniejszyl, nie byl az tak odczuwalny ale nie znikl.Mechanik sprawdzal luz na lozysku glowki i stwierdzil ze ok.poogladal tarcze i popwiedzial zeby raczej zaczac od wymiany klockow i lozysk w kole. Wymienilem klocki ale po wymianie klockow problem tak sie nasilil az nie da sie kierownicy utrzymac. Problem jest o tyle dziwny ze jak zaczynam jezdzic i bede delikatnie wciskal klamke to drganie jest prawie nie wyczuwalne ale jezeli wcisne przy duzej predkosci mocno i raptownie to tak trzesie ze az musze odpuscic i pozniej po takim wcisnieciu jest juz odczuwalne tez przy mniejszych predkosciach i lzejszych wcisnieciach. Mial kotos moze podobny problem i wie jak go rozwiazac? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony założyłem nowe , takze to odpada. No właśnie tez tak myśle ze tarcze bo w sumie ten mechanik pooglądał tylko nic nie mierząc i stwierdził ze sa wporzadku.

A czy klocki powinny mieć luz w zaciskach? Chodzi o taki mały luz około milimetra na boki. O ile wciskając hebel delikatnie i popychajac motocykl do przodu nic nie słychać to wracając słychać lekki stuk klocków o zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony założyłem nowe , takze to odpada. No właśnie tez tak myśle ze tarcze bo w sumie ten mechanik pooglądał tylko nic nie mierząc i stwierdził ze sa wporzadku.

A czy klocki powinny mieć luz w zaciskach? Chodzi o taki mały luz około milimetra na boki. O ile wciskając hebel delikatnie i popychajac motocykl do przodu nic nie słychać to wracając słychać lekki stuk klocków o zaciski.

 

Luz to normalna rzecz, tak ma być. Jak siedzisz na motocyklu, lekko go popchniesz do przodu lub do tyłu, wciśniesz mocno przedni hamulec i wtedy słyszysz stuknięcie to raczej będzie łożysko główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony założyłem nowe , takze to odpada. No właśnie tez tak myśle ze tarcze bo w sumie ten mechanik pooglądał tylko nic nie mierząc i stwierdził ze sa wporzadku.

A czy klocki powinny mieć luz w zaciskach? Chodzi o taki mały luz około milimetra na boki. O ile wciskając hebel delikatnie i popychajac motocykl do przodu nic nie słychać to wracając słychać lekki stuk klocków o zaciski.

czy przed wymianą opon było to samo?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik zegarowy na lagę i do tarczy - nie ma co debatować tylko trzeba sprawdzić!!! Na nowych klockach bedzie napewno bardziej bo nie są dotarte.

Przy kupnie moto także trzęsło. Okazało się że tarcze były krzywe, choć całkowicie nowe. Przy transporcie do polski jakiś debil przełożył przez nie pas i po ptakach. 800zł poooooszło!

Diagnoza zajeła 10min. Tobie także to radze bo wymienisz pół przodu i dalej bedziesz w ciemnej du....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik zegarowy na lagę i do tarczy - nie ma co debatować tylko trzeba sprawdzić!!!

Czujnik zegarowy to jedno , ale przyda się jeszcze mikromierz do sprawdzenia grubości tarczy w kilku miejscach po obwodzie .

Widziałem magikow co szlifowali tarcze aby usunąć ślady zużycia i zafałszować prawdziwy przebieg przed sprzedażą .

Jak grubość nie będzie równa to szarpanie masz jak w banku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził felgę, bo wyważyć to można wszystko a nie koniecznie będzie znaczyło to że felga jest prosta...

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...