Skocz do zawartości

Suzuki Intruder 125 blokuje silnik przy odpalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
szukam przyczyny blokowania się silnika przy odpalaniu. Przy odpalaniu zacina się silnik tak że rozrusznik dalej nie kręci i koło jest zablokowane do jazdy w przód. Jak wrzucę 2 bieg i pociągnę go pare razy do tyłu (do przodu się nie da) to wtedy się odblokowuje i za którymś razem zapala. Potem normalnie jeździ i nic się nie dzieje, tylko przy odpalaniu. Sprawdzałem sprzęgło rozrusznika i wygląda OK. Macie jakiś pomysł poza rozebraniem silnika ? :0) plisssss help :-)
Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loco , oddaj go mechanikowi , jak Cię czytam tak sam sie chcesz pozbawic sprzęta a tu już sezon . Jesli się juz upierasz przy samodzielnym grzebaniu to najlepiej będzie gdybyś nagrał to co się dzieje bo jakoś nie mogę posklejać do kupy tego co próbujesz opisać.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, którą opisujesz wygląda bardzo podobnie do tej, którą miałem u siebie. Gdybyś zamieścił filmik byłoby łatwiej porównać. U mnie pomogła wymiana akumulatora bo spadek napięcia przy rozruchu blokuje czasem rozrusznik w momencie, gdy tłok jest przed GMP. Po cofnięciu silnika rozrusznik jest w stanie czasem się przebić przez ten moment momentem pędu rozpędzonych elementów.

sprawdź na początek napięcie akumulatora bez oobciążenia i podczas odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieje się tak za każdym razem. Czasem przy odpalaniu rozrusznik ledwo zakręci jest stuk i koniec nie kręci. Jest czymś zablokowany. Wrzucam 2 i szarpię go do tyłu bo do przodu się nie da (blokada) i jak przeskoczy tłok ze 2 lub 3 razy znów odpala lub się znów blokuje i tak do skutku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieje się tak za każdym razem. Czasem przy odpalaniu rozrusznik ledwo zakręci jest stuk i koniec nie kręci. Jest czymś zablokowany. Wrzucam 2 i szarpię go do tyłu bo do przodu się nie da (blokada) i jak przeskoczy tłok ze 2 lub 3 razy znów odpala lub się znów blokuje i tak do skutku :-)

Nie rób tak bo załatwisz napinacz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam przyczyny blokowania się silnika przy odpalaniu. Przy odpalaniu zacina się silnik tak że rozrusznik dalej nie kręci i koło jest zablokowane do jazdy w przód. Jak wrzucę 2 bieg i pociągnę go pare razy do tyłu (do przodu się nie da) to wtedy się odblokowuje i za którymś razem zapala. Potem normalnie jeździ i nic się nie dzieje, tylko przy odpalaniu. Sprawdzałem sprzęgło rozrusznika i wygląda OK. Macie jakiś pomysł poza rozebraniem silnika ? :0) plisssss help :-)

Pozdro

 

niezależnie czy ciepły czy zimny?

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...