Skocz do zawartości

Autoner

Forumowicze
  • Postów

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Autoner

  1. Ja bym taką śrubę wymienił. Nawiercić małym wiertełkiem otworek w środku śruby na głębokość 3mm, w otworek wbić delikatnie odpowiedni imbus lub najlepiej torx i wykręcić. bardzo delikatna robota aby nie uszkodzić gwintów ani powierzchni współpracujących z tą śrubą.
  2. Sytuacja, którą opisujesz wygląda bardzo podobnie do tej, którą miałem u siebie. Gdybyś zamieścił filmik byłoby łatwiej porównać. U mnie pomogła wymiana akumulatora bo spadek napięcia przy rozruchu blokuje czasem rozrusznik w momencie, gdy tłok jest przed GMP. Po cofnięciu silnika rozrusznik jest w stanie czasem się przebić przez ten moment momentem pędu rozpędzonych elementów. sprawdź na początek napięcie akumulatora bez oobciążenia i podczas odpalania.
  3. Manual po angielsku jest powszechnie dostępny w sieci. Wpisz w googla:4555_gs-gn-gz-dr125-manual-eng.pdf Gz jest od strony 164.
  4. Co do manuala to mam w PDF'ie, podzielę się. Śrubki regulacyjne 1284232411 są tanie a zwykłe "z castoramy" odradzam bo twardość materiału nieprawidłowa. Z wyjątkiem tego "wycia" silnik pracuje raczej normalnie jak na ten model.
  5. Z tego co rozpoznałem temat to winę ponosi moduł CDI czyli potwierdziłem informację przedmówcy. Motocykle w wersji 80km/h mają zaprogramowane ograniczenie obrotów. Trzeba wymienić CDI na taki, jaki jest w wersjach bez ograniczenia. Numery ram od maszyn bez ograniczenia zaczynają się od JS1AP1 a z ograniczeniem zaczynają się od JS1AP2. Wymaga to jednak potwierdzenia od osób, które mają ograniczenie do 80km/h. Różnie mogło to też być oznaczane w zależności od kraju, na który maszyna była produkowana. Taki moduł można więc pobrać z jakigoś trupa rozkładanego na części po sprawdzeniu jego numeru ramy. W numerach katalogowych części składowych gaźnika nie znalazłem różnicy.
  6. Patrząc na zdjęcia moim zdaniem do wymiany są śrubki regulacyjne luzu zaworowego bo wyklepane są i to raczej nie symetrycznie.Regulacja luzu zaworowego nie jest wówczas prawidłowa. Wg. Mojego service manuala luz zaworowy powinien wynosić odpowiednio ssący 0,08-0,13 i wydech 0,13-0,18 dla wersji Y, W, K1, K2, K3 oraz ssący 0,03-0,08 i wydech 0,13-0,18 dla K4 i K5. Jak wyglądał ślizg łańcucha rozrządu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...