Skocz do zawartości

Grzejący się silnik Cbr f4 2000


Dziadek mroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spróbuję w miarę dokładnie opisać swój problem z cbr 600f f4 2000r.

Jadąc na zlot, po przejechaniu 50 km w trasie temperatura utrzymywała się tak jak powinna, a gdy stanąłem w mieście na światłach dobijała pod czerwone pole. Obroty zaczęły falować do momentu zgaśnięcia motocykla. Mimo włączenia chłodnicy temperatura rosła. Druga sprawa, pół roku temu kupiłem nowy akumulator. Przed zimą nie było z nim problemów.. Palił "od strzała" i nie rozładowywał się. Na zimę, motocykl przechowywany był w ogrzewanym garażu, a akumulator był odpięty. Po zimie włożyłem akumulator do motocykla i nie kręcił więc podładowałem go małym prądem przez około połowy dnia i działał jak powinien. Jadąc na zlot stanąłem na cpnie, zgasiłem i akumulator już nie kręcił odpalałem na "popych", a po zlocie odpalił na rozrusznik.. Ma to jakiekolwiek powiązanie z przegrzewającym się silnikiem? Gdzie tkwi problem? Proszę o pomoc, porady. Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dokladnie to samo w rn09 na trasie temperatura ok 72st, ostatnio w miescie doszlo mi do 114. Silnik najpierw falowal potem zgasl. Mysle ze poprzedni wlasciciel wlal koncentratu z woda zamiast konkretnego plynu (np motul 136st ) i sie ugotowalo:) Zmienie na dniach na plyn i dam znac co i jak.

 

A ten problem z aku o ktorym piszesz to pewnie ladowanie, bylo pelno opisow na fm jak posprawdzac. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna proporcja to 70:30, co w przypadu prestona daje 136 stopni. 50:50 daje 129 stopni. Płyn tego samego producenta na temperaturę wrzenia 129 stopni. Oczywiście te wartości są też zależne od ciśnienia w układzie. Woda destylowana w ciśnieniowym też nie zagotuje się przy 100 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ chłodzenia jest tak skonstruowany że silnik nie prawa gotować się nawet na koncetracie rozrobionym z wodą w innym wypadku z fabryki wyjeżdżając miałyby zalanego motula :) być może problem twki w pompie wody bo od stania raczej płynu nie ubyło i układ się nie zapowietrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wentylator się włączył bo z opisu to jakoś średnio wynika.

W CBrze 600 temperatura dobijała mi czasami na mieście w upalne dni nawet do 119C i nic się nie działo motocykl jechał dalej.

Co do płynu Polski Dynagel jest dobry 136C temp wrzenia, jest również sprzedawany przez Castrola pod ich marką.

 

Ładowanie sprawdź miernikiem, pomierz czy nie ma zwarcia w układzie, jaki to akumulator dla niektórych produktów rok to cykl całego życia ;-).

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to moze ja zapyam aby nie zakładac wątku na nowo. Po zimie wymieniłem płyn w układzie chłodzenia (żadne rozrabianie tylko gotowiec) pougniatałem rurki aby płyn jak najlepiej porozprowadzać, Jak było ful w chłodnicy zalałem do wyrównawczego pod maksa zakręciłem korek i odpaliłem moto do załaczenia wentylatora. Po ostygnięciu sprawdziłem i płyn dalej maks w chłodnicy i w wyrównawczym. Zdziwiło mnie to bo myślałem że cos ubędzie w chłodnicy (zę powietrze wypchnie) a tu nic. Wiec zgodnie z serwisówka odkręciłem korek i zapaliłem moto na około 2 min (w czasie tego płyn waliło dołem rurką (od nadmiaru pewnie) W związku z tym zakręciłem korek i znowu do załaczenia wentylatora. Tu rodzi się moje pytanie bo motocykl stoi w pomieszczeniu i po kręceniu obrotów do 11-12 tys (minute czy 2) temperatura wali od 98stopni na pocątku do 116-117 stopni oczywiscie od 110 chodzi wentylator non stop. I tu pytanie czy to normalne że w pomieszczeniu zbija mi motor temperature do 109 stopni i pozostawiony na wolnych potem waha sie między 115-109. Czy coś jest nie halo z układem chłodzenia. Aha bo i sprawdzałem inaczej jeszcze na wlnych obrotach jak nie katuje w pomieszczeniu to od 110 do 106-104 stopni. Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...