Skocz do zawartości

YAMAHA MT09 tracer


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem 880km :biggrin:

 

Musiałem przejechać z Polski do Niemiec i teraz co do spalania:

130/140km/h - 5.4L

150/160km/h - 6L

170/180km/h - 7L :)

 

Chyba dobre wyniki? Dodam, że jechałem z pełnym kufrem i moto jest na dotarciu... ogólnie po każdym tankowaniu wychodziło już coraz więcej kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem 880km :biggrin:

 

Musiałem przejechać z Polski do Niemiec i teraz co do spalania:

130/140km/h - 5.4L

150/160km/h - 6L

170/180km/h - 7L :)

 

Chyba dobre wyniki? Dodam, że jechałem z pełnym kufrem i moto jest na dotarciu... ogólnie po każdym tankowaniu wychodziło już coraz więcej kilometrów :)

Jedna przejażdżka i prawie dotarły, niezłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

koszmarki stylistyczne yamahy , cała seria mt jest tak nadźbana za aż tandetna - zero czystej formy z czego niegdyś słynęła - to są brzydkie motory

Jeśli lubisz czystą formę to wybierasz XSR lub model XJR. MT z zasady jest serią o bardziej agresywnych liniach, oddających nieco wschodniego klimatu. Trochę inny styl niż w przypadku większości modeli i bardzo dobrze. Jeśli nie do końca zachwyci Cię stylistyka, z pewnością będziesz pod wrażeniem silników( ten w MT09 jest niesamowity, w MT10 zapowiada się petarda).

 

Określenie brzydki jest dość sybiektywne, jeden będzie wolał włoskie laleczki, a drugi prostolinijność z kraju kartofelsalat. Mając na uwadze sprzedaż serii MT( zwłaszcza MT07 w Europie) wielu osobom stylistyka raczej nie przeszkadza.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsr i czysta forma?

to czysta kupa stylistyczna!

coś jakbyś wziął f3, ogołocił z owiewek, założył kanapę od cz350, lampę od rometa/ogara, położył na ramę zbiornik od cb250n a do tego kierownica prawie jak z virago 535 :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził :)

 

Mi MT10 się podoba, uważam, że japoński naked o mocy 150/160 KM musi być trochę zadziorny i agresywny stylistycznie, a nawet kontrowersyjny. Nie koniecznie przy pojemności 125ccm, ale w litrze to moim zdaniem pasuje. A ktoś jak szuka sterylnej, czystej, klasycznej formy, to kupi XJR lub inny model spośród nielicznych już klasyków dostępnych na rynku

 

Z drugiej strony, jeśli jest prezentacja nowego modelu, to musi być on wyjątkowy, coś, czego jeszcze nie było, przynajmniej w ofercie danej marki. Tak samo było z nową R1, to samo mamy w przypadku MT10. Na Targach pokazali ''nowe'' SV650. Jak dla mnie jest to mix poprzedniego SV i Gladiusa, bardziej facelifting niż nowy model. Taki odgrzewany kotlet o bardzo zachowawczym i wręcz nudnym wyglądzie, który np do mnie w ogóle nie przemawia. Także co kto lubi, przyszły rok pokaże, jak rynek zweryfikuje te nowości.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jezdzilem Tracerem bo szukalem czegos lzejszego po moim Tigerze Sport i zachwycony nie bylem, szczegolnie komfortem jak i jakoscia wykonania. Nie wyobrazam sobie czyscic tego moto z owadow.

 

MT-10 wyglada na jeszcze bardziej czasochlonna w temacie czyszczenia. Ciekawe czy wersja Tracer rowniez sie ukaze po wysluzonym juz FZ1 Fazer.

 

Sv650 2016 wyglada jak skrzyzowanie Gladiusa z GSR 750. Jakos nowoczesny zadupek srednio mi pasuje z oldschoolowym frontem. Szkoda ze rama i wahacz pochodza w prostej lini z Gladiusa chociaz juz troche elektroniki ma juz wiecej niz poprzednicy. Ciekawe jakiej ceny mozna sie bedzie spodziewac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koszmarki stylistyczne yamahy , cała seria mt jest tak nadźbana za aż tandetna - zero czystej formy z czego niegdyś słynęła - to są brzydkie motory

 

Zgadzam się, dzisiejsze nakedy z serią mt na czele to era "transformers", rynek się zmienia, pojawia się popyt na neo klasyki typu Bolt, XSR 700/900 i właśnie high-tech robots" typu mt, duży zet, cb, czyli dwie odmienne drogi, przyznam się, że xsr 900 chętnie bym przygarnął

a nad mt09 nówką długo dumałem ale na szczęście posiadam ostatnie połączenie klasyki i nowoczesności jakie 10 lat temu wypuściła Yamaha i pewnię go nie zmienię

post-57861-0-83738000-1453906196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś następca Fazera FZ1, który rozumiem nie jest juz produkowany ?

Następcy Fazera FZ1 jeszcze nie ma, ale jest następca gołego FZ1 - MT-10. Pewnie z owiewką coś sie pojawi, pytanie w którym kierunku pójdą, czy Fazer czy Tracer...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Fazera nie będzie, 3-garowy silnik 115 km w tracerZE daje radę, idąc wyżej to już każdy myśli o prawdziwym dużym turystyku, serie fz wywodzą się z czasów fzsa, gdzie taki motocykl był do wszystkiego, koło komina, na trasy i do z*****nia z kolegami :-) Mt-10 to raczej nie jest uniwersalny motocykl, to typowy street, mi trochę przypomina te ulepieńce po cbr f3 i nieduanym stuncie z lampami "universal alliexpress" . Dla tracera itp. chyba jest rynek zbytu bo słyszę czasami jak chłopaki ( choć robią traski max 150 km w jedną stronę) zaczynają wspominać o chęci zmiany na małe turystyki - inspiracja Dakarem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...