Skocz do zawartości

CBR F4 99 i brak odcinki


rogigor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Niedawno zmieniłem nieśmiertelną Cebulę na CBR 600 F4 z 99 (wersja z gaźnikami). Droga była pikna, sucho i w miarę ciepło to odkręciłem manetkę i... nie słyszę odcinki, a konkretnie tego łytytytyty. Brzmi tak o:

 

Tłumik mam Gianelli i pomyślałem, że może to jego specyfika. Ale nie, bo tutaj np słychać wyraźnie od 39 sekundy:

 

No i zastanawiam się teraz czym to może być spowodowane. Zarówno i na biegu i na luzie nie ma tego charakterystycznego odgłosu. Fakt faktem, na nowy sezon trzeba zrobić regulację luzów zaworowych + synchro gaźników, ale czy to może być powodem? A może świece (gdzieś słyszałem, że mogą mieć wpływ) ?

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było odciny to by tłoki pogubił ;) . Jest tylko jakaś taka mało wyraźna (o ile brzmi jak na pierwszym filmiku) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na co Ci odcięcie?na każdym biegu łoisz ją żeby odcięło?czy to ma być taki wabik na młode pupcie :biggrin:

Nie bądź ciekawski, bo z cyganami pojedziesz....

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to to właśnie! Dupcie niech się kleją lub nie, ale łytyty brak :(

 

Taa... a zaraz nowy temat "Zablokowało mi silnik jak kręciłem 14k rpm, co to może być ?"

 

Ale manetkę odkręcasz do oporu jak mniemam :)

 

Wydaje mi się że jak się nie dokręci manetki do końca to częstotliwość odcięcia spada a tu jest hardcore, a jak by miał nie dochodzić do odcinki z powodu manetki to by to chyba nie chciało jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taa... a zaraz nowy temat "Zablokowało mi silnik jak kręciłem 14k rpm, co to może być ?"

 

 

Wydaje mi się że jak się nie dokręci manetki do końca to częstotliwość odcięcia spada a tu jest hardcore, a jak by miał nie dochodzić do odcinki z powodu manetki to by to chyba nie chciało jechać.

 

Pisałem, że nie kręcę do odciny non-stop. Moto jedzie - nie ma blokady na manetce. Wykręca się normalnie tylko nie ma tego wyraźnego dźwięku odcięcia i tyle. Nie jest to coś, przez co nie śpię po nocach ale raz, ciekawi mnie to, dwa, lubię ten dźwięk i jak już raz na sto lat jadę do odcinki to chciałbym go usłyszeć. Chociażby dlatego, że jest to sygnał aby zmienić bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...