Skocz do zawartości

Padnięty rozrząd <FZR>


razorbl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu pojawiły się u mnie stuki w silniku. Jak się później okazało dochodziły z głowicy. W kilku miejscach gdzie wałek rozrządu dociskany jest przez mostki miało miejsce gwałtowne ich ścieranie się na wzajem załączam zdjęcia dla jasności sytuacji). Utworzyły się dosyć głębokie rysy i luzy jak trza. Tutaj pojawia się pytanie: Czy teraz w grę wchodzi wymiana głowicy, czy są może jakieś sposoby na odratowanie tej zniszczonej ?

 

z góry dzięki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Palowanie" na nierozgrzanym silniku tez "czyni cuda", a i kiedys sie spotkalem z motocyklem serwisowanym w autoryzowanym warsztacie , gdzie silikon powlazil w otwory odpowiadajace za smarowanie walkow i otwory do hydraulicznego kasowania luzow zaworowych-efekt sprowadzenie dobrej glowicy ze stanow.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewek tam niestety brak! Rozpedzilem sie po prostu do predkosci prawie maxymalnej tego moto i wtedy zaczelo stukac :buttrock: Cały czas bylo wszystko OK.

 

Jest idea zeby zeszlifowac zuzyte walki i zastosowac panewki. Albo tak jak Pawel mowisz kupic kupic glowice uzywke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobną spraw w swojej XJ. Zastanawiałem się nad regeneracją. Jest dość dobra firma w wrocławiu zajmująca się regeneracją głowic, ale cena to z 2.5 tyś złotych gdyż proces renowacji jets bardoz kosztowny zwłaszcza że w pokrywach wałków nie ma panewek tylko sa odlane w całości z pokrywami. Radze ci to samo co koledzy... sprowadz używaną z wałkami które w niej poracowały;) to najtasza zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra firma w wrocławiu zajmująca się regeneracją głowic' date=' ale cena to z 2.5 tyś złotych gdyż proces renowacji jets bardoz kosztowny zwłaszcza że w pokrywach wałków nie ma panewek tylko sa odlane w całości z pokrywami. [/quote']

 

8O

 

No ja właśnie mam w środę odwiedzić zakłąd się tym zajmujący :buttrock: Zobaczymy jaką oni mi ceną zaśpiewają.

 

To że brak panewek to chyba największy ból :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdobyc troche doswiadczenia w polowaniach na EBay - ta przedsiebiorstwo daje ci pewne gwarancje ze nie kupisz zlomu - porozum sie z Pipcykiem i Marlewewm na ten temat. Z moich doswiadczen zlomu tam sie nie sprzedaje, chyba ze jest to zaznaczone ze to zlom - czasami ludzie taki zlom tez kupuja.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...