Skocz do zawartości

Paliwko


art
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko: jaką benzynke lejecie do mz? Rozmawiałem z moim ojcem i powiedział mi że do mz mogę lać wszystko (czyli pb 98, pb 95, u 95, byle by nie była to ropa albo czysta waha bez oleju. Jak to jest naprawdę bo ja nie czuje rożnicy - obojetnie co wleje zawsze mz-tka chodzi tak samo tzn. rewelacyjnie:).

 

Pytanie drugie moj kuzyn miał benzyne od kosiarki w ktorej byl wlewany specjalny olej taki jakis czerwony (zapomniałem nazwy) kuzyn chwalił się ze na tym oleju ogarek zamykał licznik :buttrock: Czy faktycznie sa jakies oleje które daja lepszego kopa???? Bo dla mnie wątpliwe????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twuj kuzyn lał albo sztila albo castrola super tt moim zdaniem jesli lejesz lepszy olej to silnik pracuje lepiej kiedys sie zpotkałem z opinioą ze mixol dla takiego silnika jak wsk czy mz jest jak bardzo dobry poniewaz jak konstruowali silnik mz i wsk były durzo gorsze oleje moim zdaniem to niema nic do rzeczy były gorsze bezyny i wogule było gorzej a teraz jest lepiej to sie leje cos lepszego a ze po kieszeni idzie to juz nie moja wina dodam ze 1l castrola super tt kosztuje około 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najlepsza bezyna jest pb95,poprostu jest czystsza od u95.Gdy lejesz u95 to tylko dodatkowo osadza sie nagar z olowiu.Ja mam narazie Simsona (mz juz sie robi)w zasadzie jest to samo co MZ tylko ze w pomniejszeniu.Na poczatku jezdzilem na u95,dopiero pozniej facet na stacji powiedzail mi zebym nie lal u tylko pb.No i zeczywiscie moje moto jakby sie odmulilo dostalo takieko lekkiego kopa.wedlug mnie lepsza jest pb95

 

Co do oleju to ja nie zauwarzylem roznicy miedzy Castrolem kturego kupilem tylko raz,a mixolem ktorego uzytkuje i co wiecej jestm z niego zadowolony."Po co co przeplacac jak nie widac roznicy?" :)

 

pozdr :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do jaskólki leje pb95 a jak budżet pozwala to i pb98, czytałem kiedyś w ŚM, że do dwusuwuw lepiej jest nawet lać pb bo nie osadza sie nagar (i coś tam jeszcze o czym zapomniałem) można powiedzieć, ze pisano w samych superlatywach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najlepsza bezyna jest pb95' date='poprostu jest czystsza od u95.Gdy lejesz u95 to tylko dodatkowo osadza sie nagar z olowiu.[/quote']

 

 

Jaki ołów ??

 

Żeby rozwiać wątpliwości

 

U95 – nie zawiera ołowiu. Zawiera związki potasu które chronią powierzchnie gniazd i zaworów w starszych silnikach.

Pb95- to samo co U95 tyle że bez dodatków :buttrock:

Pb98 – benzyna o mniejszej kaloryczności niz 95 ( z uwagi na dodatki alkoholu etylowego)

Tak więc bez sensu jest ja stosować w silniku przystosowanym do spalania paliwa o LO95 i niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, miałem cos napisać , ale nie przystoi mi to :buttrock:

Jasne, nikogo nie będę zmuszał co kto ma lać do baku :buttrock:

Prawda jest niestety taka że lanie do baku zwykłej nie przerabianej maszyny przystosowanej do benzyny LO 95 nie daje nam nic oprócz efektu placebo i szybszego opróżniania portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pb98 – benzyna o mniejszej kaloryczności niz 95 ( z uwagi na dodatki alkoholu etylowego)

Tak więc bez sensu jest ja stosować w silniku przystosowanym do spalania paliwa o LO95 i niższej.

Właśnie - niższej. Prawdopodobnie MZ chodziłyby lepiej na benzynie 90-94( :?: ) a nie 98.

Pamietam to jeszcze z czasów motoroweru - na "zielonej"(86?) i "niebieskiej"(78?) chodził o wiele lepiej niz na 94 - kółka się chciały ukręcić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...