Skocz do zawartości

Honda cr 250 Pali świece


Narky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupiłem Honde Cr 250, wszystko było ok. Jeździłem an świecy Bosh'a, aż nagle koniec ... Iskry brak.

Kupiłem NGK z ciepłotą 8, przejeździłem 15 litrów paliwa, to samo

Kupiłem Vega z ciepłotą 5 przejeździłem 8 litrów paliwa, to samo

 

Kupiłem Serwisową NGK BR9EG, to samo ...

 

Świece mają taki czarny osad ( zdjęcia zaraz dodam )

 

Mieszanka 1;50 BEnzyna 95 - Motul.

 

Co może być przyczyną ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze wszystki serwosowki z tego co mi mówił poprzedni właściciel. Co do tej świecy NGK to ją przetarem, iskra była przez chwile i znikła. Pojawiła się teraz ale nie w tym miejscu to trzeba ... Między tym bolcem na środku a bokiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1996. Poprzedni właściciel robił remont silnika.

 

http://iv.pl/images/36190480465801040343.jpg

 

 

Zdjęcie świecy VEGA ... Reszta tak samo wygląda.

 

 

Zwiększyłem dziś powietrze w mieszance, obiżyłem iglice na najniższy poziom.

Motor zaczął bardziej kopcić.

Zdjęcie nowej świecy po 15 minutach pracy :

http://iv.pl/images/52461296395919185966.jpg

Edytowane przez Narky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowo ustawionym gaźniku 2t praktycznie nie powinien kopcić. Ustaw prawidłowo poziom paliwa na pływaku i kup zestaw dysz. Być może inna iglica będzie potrzebna. Co najważniejsze zmień forum, coś co jest do wszystkiego jest do niczego. Pewnie na forum hondy masz milion wypróbowanych ustawień gaźnika dla naszej wysokości nad poziomem morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcaj ją aż się zwiększą maksymalnie obroty silnika potem wkręć ją o ok. 1/4 obrotu, a obroty silnika wtedy ustaw śrubą wolnych obrotów.

 

 

Najkrótsza instrukcja jak rozregulować gaźnik bez względu na markę motocykla :banghead:

Daruj sobie porady tego typu kolego bo nie prowadzi to do niczego dobrego :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wyżej... śrubka możesz regulować od remontu do remonu od świecy do świecy i zesrasz sie i nie wyregulujesz. Tak samo jak stwierdzenie ze 2t nie powinno kopcic... przeciez to 2t zawsze bedzie kopciło... chyba ze mu DPF-A albo katalizator założysz(od samochodu).

Wyciągnij gaźnik rozkręć wyczyść przedmuchaj SPRĘŻONYM POWIETRZEM nie ustami... to nie dmuchanie balonika na urodziny. Porównaj iglice, wszystkie dysze, poziom paliwa w komorze pływakowej do wartości jakie sa podane w serwisówce (nie sugeruj sie tym ze ktoś cos kiedys poprzedni wlasciciel itp powiedzial) jak znajdziesz niezgodności bedziesz misiał je usunąć. Poskladaj gaźnik jak w ksiażce i ciesz sie motorem.

 

Jak nie masz wiedzy technicznej to lepiej zapakuj motor na przyczepę i zawieź do ludzi którzy sie tym zajmuja i nie chodzi tutaj o to ze oni tez musza zarobić... bardziej o to zebyś nie narobił problemów złym ustawieniem gaźnika i np nie skończył zabawy z gaźnikiem na remoncie całego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ... Troche się namęczyłem z tym gaźnikiem ... Wyjęcie go i włożenie w tym motorze jest troche nie przemyślane :D

 

No ale po wstępnym odpaleniu motor po zagrzaniu nie kopci, teraz jade zobaczyć czy będzie dobrze :)

 

Dzięki :)



Teraz to już wgl masakra ... Gdy zimny jeszcze to w miare jest, ale gdy się zagrzeje motor traci moc, nie wchodzi na tak wysokie obroty jak wczesniej + świeca nadal to samo. Dodam, że nei kopci ...

 

Wyglada to tak, że zmniejszylem ilosc paliwa na tyle, że nie chce mi wejsc na dobre obroty ...

Świeca nadal jest czarna ...

 

Co robić ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie strasznie dużo wyniesie. Śmiem twierdzić, że Częstochowa to najdroższe miasto w Polsce :D

 

Ja zrobie ... tylko musze wiedzieć na 100% co mu dolega ... :(

 

Tak sb. myśle ... robie przy tym gaźniku, zmniejszam paliwo, mieszanki itp. itd. bez skutku ...

Może wina tkwi po stronie zapłonu ? Chociaż wydaje mi się to dziwne bo czy zimny, czy cieply odpala od 1 kopniaka ( O ile świeca jeszcze działa jak należy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...