Skocz do zawartości

Nowy kompakt tani w użytkowaniu


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

henek dobre gada.

Jest kilka rzeczy których trzeba pilnować niestety... Asterx na bene kuleje strasznie ale to przez mikser... Mega zawęża dopływ powietrza, :( a mam uekologiczniony silnik 1.4. A gdzie ekologia tam same problemy.

 

Na 0.7 to ja bez montażu chętnie. :D Ja już bojler spawałem przy 0.7... :D Mam do Ciebie niecałe 400km- 4godz 37min jazdy czyli butla gazu w jedną.

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam do Ciebie niecałe 400km- 4godz 37min jazdy czyli butla gazu w jedną.

 

ja to myśle że po 150 bym zasnął i uderzył w drzewo i tyle by było :D jezu 400km , dla mnie 100 autem to wyprawa na 2 dni , ale pomyślimy tylko że raczej na lato żebym mógł się w aucie skimać bez ryzyka zamarznięcia......na benzynie to 200 zł w obie strony a będe miał instalacje od samego żurka więc teoretycznie warto ..........przywiozę jakiś prowiant żebyśmy z pragnienia nie pomarli i tak zapodamy że to tico na gazie 180 pójdzie zobaczysz....

 

 

 

Ja już bojler spawałem przy 0.7..

 

pewno teraz chłodzi wodę i się przydaje na zimne kąpiele na lato...

 

 

Jest kilka rzeczy których trzeba pilnować niestety..

 

elektryka połowa sukcesu-świece, kable , cewka , połączenia........ja u siebie w tico świece czy rozdzielacz wymieniałem raz po kupnie i tak 4 rok sobie jest fakt że kilometrów niewiele :D w matrixie miałem taki przypadek że konektory od cewki zapłonowej były zielone , i na benzynie pracował ok , a na gazie nierówne wolne obroty a jak wciskałeś pedał to strzelał zanim się wkrecił i czek endżin......o wymianie świec czy kabli zawsze też przypomniał pracą silnika.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba rozsądniej i taniej będzie jak wykupisz migawkę

 

a propo tico + gaz , chyba prostszego auta nie ma, pompę paliwa na odcięcie, najzwyklejszy box 2gen i auto śmiga

podpięcie reduktora to pryszcz, wystarczy się wpiąć w wyjście z nagrzewnicy i grzanie MUSI być

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pompę paliwa na odcięcie,

 

ale że jak elektrozawór ?? tico ma mechaniczną pompę paliwa, napędzaną wałkiem z silnika , i dla mnie to problem bo rozumiem że w takim matrixie gdzie jest elektryczna pompa to instalacja gazowa po prostu odcina jej napięcie ale przy mechaniczniej to nie wiem jak to działa :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś tuning :D

 

w tico jest taka i tylko taka

http://allegro.pl/pompa-paliwa-daewoo-tico-nowa-korea-wroclaw-i4601911279.html

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elektro-zawór benzynowy od ticzo. To jest takie ustrojstwo z cewką i kurkiem. Przełączasz na gaz to cewka jakby zamyka przepływ paliwa. I tyle, a jeśli się instalacja zepsuje albo cewka pierdzielnie czy ten elektroszit się zatnie i nie będzie puszczać beny to odkręcasz ten kurek i masz przepływ przez to ustrojstwo.

E wuala i kłopot z beną rozwiązany. :)

 

A z zapłonem to wcale nie ma takiego szału że wszystko trzeba mieć idealnie... Przewody puszczasz tak aby jeden do drugiego się nie dotykał, normalnie świece i tyle.

 

A bojler już przestał puszczać wodę bokiem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hmm, podpytam może w temacie tego tematu: jaki tani nowy kompakt? Wezmę pewnie coś w leasingu lub wynajmie bo obecna Toyota Corolla mi zupełnie nie leży i z ulgą ją oddam po roku użytkowania. Diesel odpada, nie lubię zapachu ropy przy tankowaniu a i przebiegi roczne niewielkie.

- opel astra

- golf

- mazda 3

- peugeot 3 ileś tam aktualnie

- citroen C4

- kia lub hyundai

- coś innego?

Koszty serwisowania i części pomijam, interesuje mnie krótki okres max 2 letni więc nie spodziewam się aby przy przebiegu 40-60 tys. km i oczekiwanej gwarancji te problemy mnie dotyczyły. Osiągi też bez znaczenia a raczej skłaniam się ku oszczędności w użytkowaniu, głównie miasto i okazjonalne wyjazdy po Polsce.

Miło jakby był cichy w środku i miał chociaż odrobinę lepsze wykonanie plastików niż Corolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Peugeotem się zastanawiam. Utrata wartości nie dotyczy w przypadku wynajmu czy leasingu na dwa lata, po prostu po dwóch latach oddajesz samochód i tyle go widziałeś... Bardziej istotna będzie cena wynajmu za dany model i to że w wynajmie raczej zawsze jest bieda wersja jeżeli chodzi o wyposażenie. Tyle że klima to dzisiaj standard, ABS i pochodne też, więc nie bardzo wiem czy mam o co walczyć tym dodatkowym wyposażeniem. Auto użytkowe i na krótki okres, brak np. panoramicznego dachu przeboleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Peugeotem się zastanawiam. Utrata wartości nie dotyczy w przypadku wynajmu czy leasingu na dwa lata, po prostu po dwóch latach oddajesz samochód i tyle go widziałeś... Bardziej istotna będzie cena wynajmu za dany model i to że w wynajmie raczej zawsze jest bieda wersja jeżeli chodzi o wyposażenie. Tyle że klima to dzisiaj standard, ABS i pochodne też, więc nie bardzo wiem czy mam o co walczyć tym dodatkowym wyposażeniem. Auto użytkowe i na krótki okres, brak np. panoramicznego dachu przeboleję.

To chyba koreańce i francuzy będą najepiej wyposażone przy tej samej racie najmu.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW ma teraz całkiem fajną ofertę (właśnie ten śmieszny wynajem z limitem km rocznie). I na salonach mają gotowe Golfy z 15 % rabatem producenta. W wersji highline naprawdę dużo ma włożone. A jakość - cóż, golf. Ostatnio brałem dla żony (też na firmę), 1.4 150 KM (dsg) - byłby pan naprawdę zadowolony - nawet masaż jest w siedzeniu kierowcy :). A cena w porównaniu z Toyotą (podobne wyposażenie ale gówniane 1.2) jest bardzo zbliżona.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...