Skocz do zawartości

Doświadczeni motocykliści, a prędkość


shd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno włączałem się do ruchu z podporządkowanej w obszarze zabudowanym. Widzę jedzie jeden samochód ale jest na tyle daleko, że spokojnie ruszam i śmiało przyspieszam bo miejsca jest sporo. Po chwili słyszę klakson i wymachiwanie łapą, że mu drogę zablokowałem i zmusiłem do hamowania. Nie byłoby problemu jakby miał te 70 na blacie ale jechał znacznie szybciej, przypominam na ograniczeniu 50. I teraz Twoim rozumowaniem ten gość może i 150 radośnie lecieć przez miasto a ja mam się uczyć jeździć.

No nie stary, ja się na taką filozofię prawa ruchu nie piszę :)

1 -ja nigdy i nigdzie nie napisałem że jechałem 30 40 czy 150 . To sam sobie nadinterpretowałeś

2- niestety (piszę całkiem poważnie , nie robię jaj ) jeśli ktoś nie umie ocenić prędkości nadjeżdżającego samochodu , motocykla ew roweru powinien albo zgłosić się do okulisty a jeśli on nic nie wykryje to oddać prawo jazdy ponieważ stwarza zdecydowanie większe zagrożenie niż ten jadący 20 /h szybciej niz przewidują przepisy

 

Martwisz się o kierowców jak z tego BMW X5?

 

Ten filmik wrzucony z d....y jest tak związany z tematem jak pewien "hardcorowy" motórzysta wrzucający film z hardcorowej jazdy po mokrej autostradzie 120 czy 140/h :biggrin:

 

Staszek ale to nie problem przekroczyć prędkość o 10 kmh. Mówimy o rażącym łamaniu prędkości w terenie zabudowanym, co jest skrajnym debilizmem.

 

 

A ja chciałbym zobaczyć twoją minę jak stoisz bezradnie na podporządkowanej tylko dlatego, że jadący główną łamią nagminnie prędkość, przez co nie możesz włączyć się do ruchu i kwitniesz na skrzyżowaniu :biggrin:

Czyli zakładasz że np 135 samochodów jedzie zderzak w zderzak np w terenie zabudowanym z prędkością 120/h a ty biedny żuczek musisz stać i czekać ?? :icon_eek:

Fakt - prawdziwy harcore . często tak jest w Twoim mieście ??

(tak na marginesie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wcale nie włączasz się do ruchu )

A ciekawe ze jak jest 50km/h i jedziesz 59 km/h to nie zatrzymują

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bo wtedy mandat to jedynie 50 zł . Nikomu się nie chce :biggrin:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowilem powaznie o Oczologu, mialem podobnie, zle ocenialem odleglosci, predkosc auta czy motocykla i co sie okazalo ......... mala wada plus jeszcze astygmatyzm ......... okularki i jest git, można zapie**alać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lysy,

 

wiesz wogole dlaczego ktos / Ludzie wymyslili przepisy drogowe ? Miedzy innymi dletego abys mogl sie nastawic na pewne fakty / pewne zachowania i aby bylo ci latwiej.

 

 

Pomine juz pytanie dlaczego w obszarze zabudowanym obowiazuje predkosc 50 a nie 60 km/h czy wiecej, bo i tak nie bedziesz wiedzial.

 

Jezeli wiec ktos zrobil sobie z ulicy tor, no coz, jego üproblem.

:crossy:

Nie wiem...

Oświeć mnie, SKARBNICO WIEDZY.

Jak pomijasz, to nie zadawaj pytań.

Jak ktoś zrobił sobie z ulicy tor, to nie jest tylko jego problem.

Mam nadzieję , że to takie droczenie się?

:cool:

 

 

Łysy...Nie wiem czy sobie drwisz czy piszesz serio. Mam nadzieją że to pierwsze.

Piszę serio.

Oddaj kalendarz do WK.

:rolleyes:

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 -ja nigdy i nigdzie nie napisałem że jechałem 30 40 czy 150 . To sam sobie nadinterpretowałeś

2- niestety (piszę całkiem poważnie , nie robię jaj ) jeśli ktoś nie umie ocenić prędkości nadjeżdżającego samochodu , motocykla ew roweru powinien albo zgłosić się do okulisty a jeśli on nic nie wykryje to oddać prawo jazdy ponieważ stwarza zdecydowanie większe zagrożenie niż ten jadący 20 /h szybciej niz przewidują przepisy

Ten filmik wrzucony z d....y jest tak związany z tematem jak pewien "hardcorowy" motórzysta wrzucający film z hardcorowej jazdy po mokrej autostradzie 120 czy 140/h :biggrin:

 

Czyli zakładasz że np 135 samochodów jedzie zderzak w zderzak np w terenie zabudowanym z prędkością 120/h a ty biedny żuczek musisz stać i czekać ?? :icon_eek:

Fakt - prawdziwy harcore . często tak jest w Twoim mieście ??

(tak na marginesie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wcale nie włączasz się do ruchu )

bo wtedy mandat to jedynie 50 zł . Nikomu się nie chce :biggrin:

1. Napisałeś wyraźnie "niezależnie od jakiej prędkości" jesteś sw. krowa i wszyscy inni mają brać to pod uwagę przy wykonywaniu manewrów :)

A może myślałeś o pojeździe uprzywilejowanym na sygnale? Jesli tak - zwracam honor.

2. Oczywiście ty ZAWSZE idealnie oceniasz odległość i prędkość jadącego pojazdu, niezależnie od warunków drogowych albo czy akurat trafiłeś na Veyrona 320 kmh w zabudowanym i zostawiłeś mu bezpieczne pół kilometra, żeby wyhamował. Za długo żyję na tym świecie żeby łykać takie fantazy.

 

3. Wychodzi na to, że żyję obok toru wyścigowego i codziennie jadąc do pracy, muszę nauczyć się zwracać uwagę by nie denerwować nagłym hamowaniem szybkich kierowców, jadących bezpiecznie główną drogą :biggrin: Ja zaś jestem nieodpowiedzialny, bo narażam na niebezpieczeństwo idiotę który zapragnął jechać 150 przez miasto :huh: wg kolegi Lysego.

Klod jurto idę do psychiatry, źle ze mną...

 

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten veyron to skrajność której w naszym kraju masz marne szanse trafić głównie przez skąpą ilość veyronów :biggrin:

 

ale np jeśli źle oceniasz prędkość innych kierowców to np kiedyś możesz źle ocenić wspomnianą przez Ciebie karetkę która jako pojazd uprzywilejowany może jechać szybciej niż 50 w zabudowanym i co wtedy ??

Poza wszystkim taka zła ocena prędkości chyba jest bardziej spowodowana "wdupiemiejstwem" niż prawdziwym podłożem zdrowotnym

no chyba że Twój wzrok czy umysł ma dźwignie/klapkę - w zabudowanym nie umiem ocenić szybkości 90 ale poza zabudowanym już widzę czy ktoś jedzie 60 czy np 95

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nieśmiało wtrącę, że orzeczenia sądowe ostatnimi czasy uwzględniają prędkość "poszkodowanego". Myślę sobie że czasy "on wyjechał, jest winny" bądź" winny ten co w tył wjechał", chyba się kończą pomału. Kobieta która pod Bydgoszczą zabiła trzech motocyklistów, zbudowała obronę na prędkości właśnie. I nieważne, że manewr który wykonała był ewidentnie kierowany chęcią zabicia kogoś, istotny był fakt prędkości zabitych, a była o kilkanaście większa niż ograniczenie w tym miejscu. Jakby ktoś pytał, pani ma się dobrze. Niedawno na Polskich Drogach była akcja z pieszym. I znowu, kierowca miał, jak stwierdzono, 63km/h. Uznany winnym. Na bank się odwoła ale kierunek ku cywilizacji jest widoczny. Mogę się oczywiście mylić ale chyba warto mieć to na uwadze. :)

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrowersyjne powiadasz... :biggrin: Złośliwi mogliby powiedzieć, że jesteś nierefolmowalny ale zawsze możesz odpowiedzieć, że masz swój styl i jesteś konsekwentny. :laugh:

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...