Skocz do zawartości

19 latnia motocyklistka niezyje - R6 na pierwsze moto


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już wrzucane do wypadków. Bez względu na winę, oraz tego, czy w ogóle miała prawo się poruszać po drogach publicznych, jak była wyszkolona i czym jechała-szkoda dziewczyny.

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zraz, że kozakiem?? Ja Ci powiem, że śmigam 125, od 13 czerwca. Wielu to pochwala, ale prawda jest taka, że mocy brakuje i tyle. Pomiędzy wsiami na krajowych jak się trafi jakiś zawalidroga, to ciężko wyprzedzić i sam chciałbym mieć chociaż SV pod tyłkiem.

Nie wiem, może ją coś zaskoczyło, może myślała, że potrafi, może nie koncentrowała się na jeździe. Tak czy siak dziewczyna nie żyje i zamiast wieszać na niej psy, najlepiej dać jej spokój.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może była kozakiem, może nie. Tyle, że dyskusja czy to wynik własnej głupoty, czy nieszczęśliwej sytuacji cokolwiek zmieni z jej punktu widzenia? A młodzi gniewni i tak mają gdzieś rady starszych ;) osób - najczęsciej i tak zrobią, jak chcą.

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ale takich kozaków na sportach mamy setki i całkowity brak wpływu na ich poczynania, młody wiek nie przyjmuje tłumaczenia starszych z dużą praktyką. Brutalna prawda ale tak wygląda naturalna selekcja gatunku ludzkiego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt....z drugiej strony dużo osób ma gdzies słuchanie bardziej doświadczonych osób-obecnie nie mam zamiaru wpływać na czyjeś decyzje-jeśli ktoś zapyta-mówię mu, co sądzę o wsiadaniu na mocny motocykl jako pierwszy/drugi/trzeci. Czy posłucha-to już tylko i wyłącznie jego problem.

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zamknąć temat ?

 

dlaczego? może warto pociągnąć, za parę dni temat wróci w dziale motocykli pt. "w życiu nie siedziałem na moturze ale mie sie er-jeden podoba i se kupie, nie mówcie że nie" - wątek będzie do zacytowania jak znalazł. jakkolwiek by nie patrzeć: tylko po zdjęciach widać, że wpakowała się w zadek pojazdu poprzedzającego, i zrobiła z 1/4 wozu harmonijkę. zasada zachowania pędu mówi, że przy niskiej masie motocykla - to musiał być efekt prędkości. 19 lat... ile ona mogła mieć doświadczenia, tak w praktyce? z pewnością za mało, żeby po pierwsze prawidłowo ocenić prędkość na drodze, po drugie poradzić sobie z zaskoczeniem spowodowanym przez zwalniający przed nią samochód. porażką jest więc i poziom szkolenia, i sam fakt zaliczenia przez nią egzaminu; dobór motocykla w tym przypadku jest już sprawą zapewne wtórną, tego typu zagniewanych młodocianych nikt nie przekona, że popełniają takim sposobem błąd, być może na wagę życia

 

szkoda człowieka, ale warto o tego typu przypadkach mówić - może ktoś wyciągnie wnioski i jakieś życie z nami zostanie. optymizm może nie do końca uzasadniony, ale inaczej zamiast dyskutować z podobnymi napaleńcami w wątkach pt. "co kupić na piersze moto" pozostawałoby tylko siąść i płakać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale przywalila. ciarki mnie przeszly jak to zobaczylem... :huh:

 

jak to w ogole mozliwe ze samochod rozwalony jak bo bombie atomowej a w moto lagi praktycznie nie ruszone i przod caly?! dziwne to...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem swoją opinię mimo tego, że zaraz będziecie wieszać na mnie psy.

 

Motocykl nie jest niczemu winien! To kierowca decyduje jak on jedzie, to kierowca odkręca manetkę i dysponuje mocą maszyny. Możliwe, że w tym przypadku zabrakło wyobraźni, dziewczynę poniosła adrenalina, kierowały nią emocje. Wydaje mi się że ten wypadek również by się wydarzył jak by np. jechała na spokojniejszej maszynie. Bo to jest ewidentne najechanie na tył, to albo się zagapiła, albo facet jej wyjechał, bo na pewno jak by jechała z odpowiednią prędkością i facet przed nią zacząłby hamować to by wyhamowała, a przynajmniej znacząco zwolniła co skutkowałoby najwyżej pocałowaniem się.

 

Pamiętajmy że motocykle są ogólnie niebezpieczne, jadąc motocyklem pamiętajmy że nic nas nie chroni i o swoim losie decydujemy sami, nikt nam nie narzuca stylu jazdy. Jest grupa motocyklistów co lubią się pokazać co oni i ich maszyny potrafią, a tak naprawdę nie o to chodzi już sam fakt że ktoś jeździ mocnym motocyklem jest czymś pięknym nie trzeba jeszcze tego pokazywać wszystkim dookoła co ta maszyna potrafi.

 

Ja jak kończyłem 18 lat zrobiłem prawko tylko na B i C, bo wiedziałem, że mam bujną wyobraźnię i zrobienie prawka na A jest w moim przypadku czymś potencjalnie niebezpiecznym. Decyzja o zrobieniu prawa jazdy na motocykle trwała prawie 10 lat i jestem z siebie zadowolony, że nie zrobiłem tego wcześniej.

 

Trzeba uważać podczas jazdy, a szczególnie podczas jazdy motocyklem. W terenie zabudowanym jazda jest bardzo niebezpieczna i tu się przekonała ta dziewczyna tracąc życie i pogrążając bliskich w smutku. Szkoda dziewczyny że nie żyje, ale pamiętajmy, że to jest tylko silnik na kółkach i musimy uważać aby takich wypadków było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taka jest prawada, slekcja odbywa sie non stop i natura sama eliminuje jednostki, chore, slabe badz ulomne. Mozesz to nazywac jak chcesz wypadek, glupota selekcja czy nieszczescie - efekt koncowy zawsze ten sam - eliminacja.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie takie stwierdzenie w tej sytuacji to szczyt wiochy. Idz i powiedz to rodzicom tego dzieciaka.

 

A w czym się pomylił? Albo gdzie byli rodzice jak "dzieciak" kupował sobie tą R6? Zresztą zapewne oni jej kupili.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...