Skocz do zawartości

Wypożyczenie supersporta na tor Poznań


brbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie ma sens. Ostatnio nad tym myślałem mając wydać worek pieniędzy na torówkę. AW zlikwidowało motopopo. więc max. pojadę na pięć SD. Za wypożyczenie to koszt 500zł plus 100zł oszczędności na transporcie a więc 400zł/dzień. Pięć razy to 2000zł, nie muszę wymieniać oleju, kloców, łańcucha itd. nie najdzie mnie ochota na jakieś bajery torowe więc tak naprawdę względem wożenia swojego sprzętu nie zapłacę wiele więcej, dodatkowo nie zamrożę kilkunastu tysięcy złotych dzięki którym (w moim wypadku) zarobię drugie tyle w rok.

 

Oczywiście swoim można jeździć po kartingu ale do tego można nabyć lepszy motocykl (SM).

 

A sety, klamki i zawieszenie to mogę sobie sam na miejscu ustawić.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zgruzujesz, nie masz moto a zarabiasz na naprawę, jakiś wtedy bezpiecznik w głowie jest. Tak mi sie wydaje, a totalna frajda jak się jedzie na granicy a nawet ciutkę sie ją przekracza.

 

Zresztą sam pewnie wiesz, że na swoim sprzecie lepiej się nauczysz jak przeciwdziałać w razie W bo bedziesz znać swoje moto jak się zachowuje,jeżdząc w cywilu.

 

Że tak obgadam Yubego - że też nie kupi drugiego takiego samego sprzeta na droge, by choć upalać na cargo, tak żeby sie zaprzyjaźnić ze sprzętem.

Tor bardziej przyczepny, droga mniej wybacza, jak opanuje na drodze, na torze można wtedy szybciej więcej, a czas to pieniądz.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację. Wiadomo, że swoim lepiej ale aktualnie rozważam opcję CRF na karting i wypożyczalnia na Poznań. Bo tak naprawdę szkoda kupować sprzęt dla pięciu dni jazdy, co innego jak ma papiery i osprzęt drogowy wtedy ma to już sens.

 

Żeby obskoczyć wszystkie SD to wychodzi ze 25k i więcej rocznie a aktualnie to mnie na to nie stać.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, niektorzy kupują moto z brakiem możliwości zarejestrowania (ciekawe jak jest z ubezpieczeniem i przeglądem, z tego co pamiętam trzeba bylo mieć oc).

 

Wtedy moto nie kosztuje dużo, może sobie stać, nie musisz płacić na nie, jak masz wolną kasę można kupić w międzyczasie jakiś osprzęt czy opony.

 

Śmiem twierdzić, choć mogę się mylić, że na własnej z czasem zrobionej f3 bez papierów, możesz mieć lepszy czas niż na wypożyczonym gsxr 2009, przez blokadę w głowie. A teraz jest też do MYT.

 

Mimo motocykla jeden dzień SD dla mnie to 800 zł, to już jest kosmos a do tego cena wypożyczenia, niewyobrażalne, dlatego się dziwię.

Do tego wizja naprawiania nie swojego sprzęta.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto by chciał jeździć sradem po drogach ;) Z jednej strony rozumiem Heńka, bo naprawdę dużo więcej się nie pojeździ w polskich realiach, a moto będzie dużo stało, ale z drugiej właśnie zgruzować nie swój sprzęt ... co kto lubi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie motocykla drogowego (nie wiem dla czego nazywacie te motocykle w ofercie supersporty ? Czy wy wiecie co to jest supersport ?) ma tylko w tedy sens jeśli nie posiadasz swojego motonoga. Jesli masz swój sprzęt każde wypożyczenie innego motocykla daje dodatkowe koszty 500zł minimum bez paliwa a rozpier.... czy to swojego czy to wypożyczonego to podobne sumy. Co myślicie że ktoś to zrobi za freeeeeee ?

Wniosek, jeśli masz GS czy srada z 97 czy chrupa z 91 warto przyjechać swoim bo go znasz i wiesz na co go stać każde wypozyczenie to dodatkowe koszty tak jak spiwor napisał 800zł SD + wypożyczenie i inne koszty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMax. Tyle, że te wypożyczane motocykle są w owiewkach torowych czyli jakakolwiek naprawa po glebie jest o niebo tańsza niż sprzęta drogowego. Ponadto nie martwisz się np. o opony. Jak ktoś chce jechać na 5 Speed Dayów w sezonie, to może być rozsądna opcja.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ostro traktuje się motocykl. Ale obliczając całoroczne utrzymanie motocykla (serwis, OC, naprawy itp.) to wynajęcie powinno być zdecydowanie tańszą opcją.

 

Szybka wyliczanka:

 

Utrzymanie własnego motocykla przez sezon (np. na 5 rund SD x 1 dzień):

Opony: przyjmijmy średnio 3 komplety SP Maxów po 1100zł = 3300 zł

Olej + filtr Motul seria 7 wymiana 2 razy po 300 zł = 600 zł

Klocki 1 komplet: 250 zł

OC: 100 zł

RAZEM: 4250 zł + zakup i przygotowanie motocykla

 

Motocykl wynajęty na czas 5-ciu SD x 1 dzień:

5 x 800 zł (z dostarczeniem motocykla na tor) = 4000 zł

 

Różnica jest taka, że nie wydajemy własnej kasy na zakup motocykla (byle sztrucel to min 4000zł) + przynajmniej owiewki torowe za kwotę ok 1500zł. + przygotowanie motocykla (serwis, naprawy) + mamy z bańki transport na tor i powrót.

 

Nie wygląda to źle...

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że są też mankamenty. Np. przyzwyczajenie do konkretnego sprzęta, ustawienie zawieszeń itd, Jednak do sporadycznego rekreacyjnego polatania nadal wydaje mi się to rozsądną opcją. Jednak mimo, że wg mnie jest to rozsądna opcja a aspiracji żadnych nie mam, to ja sobie wolałem sam coś przygotować :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak_675. Zakładam, że sprzętów nie wypożyczają goście którzy ganiają po Poznaniu z czasami w okolicach 1:40 :)

Większość to zapewne tacy spowalniacze jak ja :)

Wtedy jak brałem tą jedną R6 na próbę i miała bodajże opony Hankook, to chłopaki mówili że szósty dzień jeździ na tym komplecie i jeszcze daje radę :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

moglibyście polecić mi jakąś firmę wypożyczającą motocykle torowe? Jadę na Slovakiaring z Wrocławia, więc musiałaby to byś firma po drodze (Wrocław, okręg Katowicki, ew. Kraków, możemy trochę nadrobić drogi)

 

google wie mało i często są to stare informacje

 

edit.

żeby nie było, że jestem leniem,

 

Chomicz odpada, bo ma szkolenie i pełne obłożenie na swoje maszyny

znalazłam jeszcze Duszana i przed chwilą napisałam, ale jeszcze nie mam odp.

innych firm nie znam

 

o i napisałam jeszcze do grandysów, bo chyba kiedyś pożyczali na wmmp

Edytowane przez lilith_24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...