Skocz do zawartości

Harley EVO pompa oleju - pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Niestety dalej walcze z niskim ciśnieniem.

Zmienilem pompe na OEM HD wraz z nowym zestawem napr. (nadmienię ze pompa jest w BdB stanie) i co? zamontowalem i dup...a nadal przy rozgrzanym ma 3-5 psi na wolnych.

szukam dalej przyczyny , bo tak to nie może pozostać,

mam jeszcze kilka pytan do bardziej zorientowanych w temacie evo, mianowicie:

1. nie zmieniałem tulejek w nosku (tzn tulejki od wału i tulejki od rozrządu) może to być przyczyna niskiego ciśnienia bo przecież tam jest wysokie ciśnienie i ucieka przez neszczelnosci? na tulejce od walu na pewno ma byc wysokie ciśnienie , a czy na tylejce od walka rozrządu tez jest wysokie?

aha i jeszcze jedno; czy pokazana na foto strzalka tulejka która wchodzi w tulejke w bolku ma wchodzić ciasno? czy należy tez wymienić ja na nowa (ta w bloku)??

 

2. no i fakt taki ze mój poprzednik który miał ten silnik i zamalowal prowadnice lifterow (tapet guide) gdzie potem wyszlifowal to papierem sciernym, ja natomiast nie zastanawiając się zamontowałem NEW liftery (co prawda nie czulem jakiegoś nadmiernego luzu , ale lifter się wsuwal pod własnym ciężarem.

 

no i fakt taki ze mam zamontowany walek Andrews SEH 57 - może to tez ma jakies wpływ na ciśnienie???

 

sam już nie wiem...

 

 

post-74315-0-75513600-1395051095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na tulejce od wałka rozrządu masz niskie ciśnienie, luzy na tulejce wału korbowego mogą powodować spadki ciśnienia oleju

2. Rysy na prowadnicach lifterów też będą powodować spadki ciśnienia.

3. Jakiego oleju używasz?

4. Tulejka ze strzałką to rurka dolnej odmy, przechodzi przez komorę powrotną oleju z przedziału wałka rozrządu, który jest separatorem oleju i powietrza. Olej z tej komory idzie przez sekcję niskiego ciśnienia w pompie do filtra. Wyjście tej tulejki na zewnątrz jest za pompą oleju. Super ciasno być nie musi, ale powinno być szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej maialem zalany revtech 20w50 mineral, a teraz zalałem valvoline 4t 20w50 mineral,

 

Bo gdzie jeszcze można szukac przyczyny niskiego cisniena, bo bebechy ma zdrowe, nowe tloki wal bez luzow tuleje tłokowe na korbowodzie bez luzow,

może to być przez walek rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lifterbloki, jeśli są rysy lub nadmierne luzy to będzie uciekać ciśnienie. Prawdopodobnie to jest źródło problemu po przeżyciach, jakie zaserwował im poprzedni właściciel (papier ścierny)...

 

Revtecha nie znam, Valvoline 20W50 mam w tej chwili zalany u siebie i obserwuję, że przy temperaturze, w której minerał HD 20W50 robił się jak woda i gubił ciśnienie Valvo ma wciąż 5-10 PSI, a poza tym nie pluje z odmy...

 

Tulejka od wału korbowego ta w nosku do sprawdzenia, tam w przypadku luzów spada ciśnienie.

 

Wałek rozrządu pracuje na niskim ciśnieniu, tu nie powinno być problemów, ale robiąc resztę powinieneś też sprawdzić tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, bo tulejke już mam i probowalem ja samą wcisnąć na wał ale nie daje rady, tak to jest spasowane ze tak ciężko wchodzi (wcale nie wchodzi)? bo zastanawiam się czy potem będę mogł zdjąć nosek przy następnej wizycie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tulejkę po wciśnięciu w nosek trzeba rozwiercić na wymagany wymiar rozwiertakiem, niestety nie mam teraz czasu poszukać tolerancji dla tej tulejki.

 

Ostatnio trafiłem na taki tutorial szukając czegoś innego - idealny dla Ciebie w tym momencie:

 

Link

Edytowane przez wallygatorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wystapil jakiś większy problem pewnie poprzez jazde w zeszłym sezonie na niskim cisnienu oleju. Co to może być, poskladalem wszystko odpaliłem, pracowal noralnie miał 20 psi na zimnym, jak się zagrzal to miał 10psi, a po pewnym czasie zgasł mi. No i przez filtr powietrza wylatywalo paliwo. Odczekale az zleci, ostygnie silnik i pote proboje jeszcze raz odpalać, no i :( przez odme przy uruchamianiu wywalalo olej z benzyna. czego to może być oznaka????? co robic z tym dalej....



No i nadmienię ze jak uruchomiłem go to pracowal caly czas na ssaniu.



I przez wydech z jednego garu leciało paliwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, przez kranik jak poleci to zatrzyma się na zaworku od komory pływakowej, a jeśli nawet pływak się zawiesi to poleci przelewem pod motocykl. Jeśli paliwo przedostaje się do oleju, oznacza dwie rzeczy - zużyte pierścienie i/lub nadmierny luz tłoka w cylindrze.

 

Nie rozumiem tylko, dlaczego paliwo leci z filtra powietrza - jakby gaźnik lał, to nie dałby się odpalić.

 

Rozumiem, że masz dolną odmę, ale czy nie masz przeszczepa i cylindrów i głowic od nowszego? Wtedy mogłaby być też górna odma do filtra powietrza i stąd paliwo...

 

Ale i tak pierwszy powinien być leak test - przed zalaniem nowym olejem, bo jeśli silnik wymaga remontu to szkoda go wlewać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom tak nie jest.

Jesli kranik jest podcisnieniowy to przy walnietej membranie paliwo bedzie sie lalo bezposrednio do kolektora ssacego

przez wezyk podcisnienia i moze sie zarowno wlewac do cylindra jak wylewac przez filtr powietrza.

Pierwsza sprawa to sprawdzic poziom oleju i jego zapach.

Kranik musi byc naprawiony przed wlaniem nowego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...