Skocz do zawartości

Naklejka na 2014?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sobie siedzialem w domu i stworzylem na wzor angielski, polska wersje wzoru naklejki. Myslicie, ze takie cos ma sens i moglo by sie przyjac? Co sadzicie?

 

 

 

post-61851-0-10535600-1382911580_thumb.jpg

Edytowane przez g.zielin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze patrzac na motocykl, ludzie widza tylko maszyne, nie zastanawiaja sie, ze motocykl prowadzi czlowiek, taki jak Oni sami... W tym sensie...



W UK sa ciekawe akcje reklamowe, np ta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=AKqZfbH8WNU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przecież mamy swoją akcję z forumowymi naklejkami "Motocykle są wszędzie"....

Ogólnie, jak chcesz to robić, to raczej komercyjnie (produkować i sprzedwać) lub na innym forum. Tu mamy jednak wzór od 10 lat i się go trzymamy. \

Ale jak najbardziej działaj - im więcej edukacji na drodze, tym mniej nas ginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niczego zastępować. Macie forumowe naklejki i doskonale sobie z tego sprawę zdaje. Pytam tylko czy taka naklejka, ktora proponuje miała by szansę trafić do ludzi, chociaż z tego co widze, to raczej potrzebna była by jakąś dodatkowa akcja, jak np filmik, który podałem w poprzednim poscie...

 

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Czyli co, do kosza to, bo jakos nie wiele osob ma ochote sie wypowiedziec...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, nie chodzi mi tu o sprzedawanie tych naklejek. A czy ktos moglby mi powiedziec jak wyglada sprawa kosztow wydrukowania takich naklejek?

Jeśli chcesz nieduży nakład to w firmach reklamowych maja drukujące plotery i koszta nie powinny zabijać. Po prostu telefon do jednej z takich firm rozwieje Twoje wątpliwości.

 

Mi przyszło do głowy cos takiego"

"Na motocyklu może jechać Twoje dziecko"

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Widzę, ze troche ludzi zajrzalo w temat, ale prawie nikt nie chce sie wypowiedziec w kwestii czy taka naklejka ma sens? A to mnie bardzo interesuje...

 

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w znaczeniu zwrócenia uwagi na fakt poruszania się po naszych drogach motocyklistów jako równoprawnych użytkowników - każda akcja ma sens

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te naklejki nic nie dają, oprócz tego, że jak ja sama jadę na moto i widzę samochód z taką naklejką, to myślę - "O jedzie motocyklista, może mnie przepuści".

Żadna naklejka nie zastąpi naszego myślenia za innych...

 

Kiedys widzialem babcie w Matizie w wieku okolo 80+ co jechala z taka naklejka i bynajmniej nie chciala mnie wpuscic :biggrin: Takze nawet naklejka czasami nie wymusza myslenia na tym co ją wozi :)

 

Dzięki.

Widzę, ze troche ludzi zajrzalo w temat, ale prawie nikt nie chce sie wypowiedziec w kwestii czy taka naklejka ma sens? A to mnie bardzo interesuje...

 

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

 

Nie, taka naklejka nie ma zadnego sensu. Mysle, ze tlumaczenie "Think" na "Patrz" jest beznadziejne. Ilu kierowcow bedzie sie glowic nad tym wymyslnym haslem? Jak chcesz byc naprawde kreatywny i myslisz ze wiekszosc stojacych w korku kierowcow puszek ma ochote bawic sie w czytanie fajnych hasel to moze zrob naklejke w stylu "Kazdy motocyklista to tez czlowiek" albo "Motocykl to nie tylko maszyna ale tez czlowiek" albo "Motocykl nie jedzie sam, prowadzi go zywa osoba" :biggrin: Udostepniam prawa autorskie za friko! :wink:

 

W Anglii jak widzialem malo kto wozi jakies naklejki na pojazdach. W Anglii za to slyszalem w radiu w okolicach marca/kwietnia reklamy typu ze przez 20 sekund lecialy trzaski lamiacej sie karoserii i seria klaksonow, a potem nagle glos lektora "Motocykle wyjezdzaja na drogi po zimie, THINK!" I to raczej z tych kampanii w mediach wszyscy kojarza to haslo, a u nas kto skojarzy haslo "PATRZ!"?

 

Mysle, ze naklejka forumowa zyskala juz renome w calej Polsce i warto trzymac sie sprawdzonego wzoru. Milo jest tez zobaczyc na trasie na drugim koncu Polski naklejke na puszce z adresem forum ("Nasi tu byli!").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad przetlumaczeniem "think" na "mysl"

 

 

 

Kiedys widzialem babcie w Matizie w wieku okolo 80+ co jechala z taka naklejka i bynajmniej nie chciala mnie wpuscic :biggrin: Takze nawet naklejka czasami nie wymusza myslenia na tym co ją wozi :)

 

 

Nie, taka naklejka nie ma zadnego sensu. Mysle, ze tlumaczenie "Think" na "Patrz" jest beznadziejne. Ilu kierowcow bedzie sie glowic nad tym wymyslnym haslem? Jak chcesz byc naprawde kreatywny i myslisz ze wiekszosc stojacych w korku kierowcow puszek ma ochote bawic sie w czytanie fajnych hasel to moze zrob naklejke w stylu "Kazdy motocyklista to tez czlowiek" albo "Motocykl to nie tylko maszyna ale tez czlowiek" albo "Motocykl nie jedzie sam, prowadzi go zywa osoba" :biggrin: Udostepniam prawa autorskie za friko! :wink:

W Anglii jak widzialem malo kto wozi jakies naklejki na pojazdach. W Anglii za to slyszalem w radiu w okolicach marca/kwietnia reklamy typu ze przez 20 sekund lecialy trzaski lamiacej sie karoserii i seria klaksonow, a potem nagle glos lektora "Motocykle wyjezdzaja na drogi po zimie, THINK!" I to raczej z tych kampanii w mediach wszyscy kojarza to haslo, a u nas kto skojarzy haslo "PATRZ!"?

Mysle, ze naklejka forumowa zyskala juz renome w calej Polsce i warto trzymac sie sprawdzonego wzoru. Milo jest tez zobaczyc na trasie na drugim koncu Polski naklejke na puszce z adresem forum ("Nasi tu byli!").

 

 

Zdaje sobie sprawe, iz w UK za slowem "think" stoi wieksza organizacja promujaca bezpieczenstwo na drodze oraz jej kampanie reklamowe.

W zasadzie jak wygladaja takie kampanie reklamowe w PL to nie mam pojecia... ?

Tak jak pisalem wczesniej, nie chce zastepowac Forumowej naklejki, a ta poprostu we wlasnym zakresie wydrukowac i rozpowszechnic.

"Patrz" nie jest tlumaczeniem bo slowo "think" oznacza calkowicie cos innego o czym nie trzeba mi przypominac, a do uzycia takiego wlasnie slowa sklonilo mnie jego znaczenie i mala ilosc liter w slowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kampanii promujących bezpieczeństwo na drogach prawie nie ma. Jedyne co czasem się pojawia, to akcje skierowane na nadmierną prędkość.

 

W GB natomiast jest mnóstwo spotów zwracających uwagę na różne aspekty bezpiecznej jazdy (zapinanie pasów, odpowiedni ubiór u motocyklistów, dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze i wokół niej itp), bo tam już dużo wcześniej zrozumieli, że nie tylko prędkość jest przyczyną poważnych wypadków. Dopóki u nas tego nie zrozumieją przede wszystkim policjanci, takich akcji nie będzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...