Skocz do zawartości

Światło stop świeci cały czas gdy włącze zapłon :(


Maciek_k03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:

Co mogło sie spalić/zepsuć jesli światło stopu świeci cały czas, bez względu na to czy nacisne hamulec czy nie ? dodam ze raz miałem glebe, ale raczej wtedy nic sie nie powinno z tym stać, co obstawiacie ? co sprawdzic ? bo z elektryki to ja zielony jestem i mi trzeba jak małemu dziecku co i jak ;)

 

Aha, i jeszcze jedno, jest mozliwość zakupu samego klosza tylniej lampy (okrągłej) ? jesli tak, jaka moze być cena nowej w sklepie ? moze ktoś kupował to będzie wiedział, :P

Z góry dzięki

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze podczas tego dzwona mógł sie przestawic włacznik znajdujacy sie na pokrywie bebna zeby to sprawdzic wystarczy zdjac przewód z włacznika jesli swiatło zgasnie to trzeba tylko przekrecic włacznik do momentu za swiatlo zgasni i po problemie

a klosz lampy dostaniesz bez problemu nawet chyba maja w wilmacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek w CZ 350 kiedyś miał podobny przypadek - stop świecił cały czas, w dodatku, o ile dobrze pamietam, w czeskich maszynach stop działa nawet przy wyłączonym zapłonie. Absolutnie wszystko zostało sprawdzone - czujnk, kabelek między nim a lampą itp. Kto zgadnie co było nie tak? Otóż pręt tylnego hamulca (cięgno sztywne) był lekko zgięty i dotykał tłumika. Nie pamiętam jak to tam było mocowane, ale prętem lampa dostawała masę i stop świecił tak sobie przez ładnych klka dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedzi, widocznie podczas szlifu, musiało sie cos przekrzywić, jutro zrobie oględziny ! :P

Teraz po tym szlifie juz uwazam jak jeżdze... :P na szczęście nic sie mi ani pasażerowi nie stało, ucierpiał tylko ten "stop" i klosz tylniej lapmy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglby mi ktos mniej więcej jak dziecku powtórzyć co i jak mam zrobić ? bo ja dzis popatrzyłem, ale kompletnie nie wiedziałem za co sie zabrać ;) jak wygląda czujnik przy bębnie z tyłu i jak go wyregulować czy sprawdzić ? moze ktoś kto ma cyfraka, mógłby mi zrobić chociasz jedno zdjęcie co mam robić ? Będę wdzięczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odłącz te kabelki od tego czujnika i zobaczysz czy to na pewno on. Czasami czujniki lubia się przyblokować. Moze byc tak ze jak go trochę ręka poruszasz to przestanie fikosować, a moze gdzieś równiez jak wspomnieli koledzy dotykac do masy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Mam takie pytaie, w ktorym miejscu jest ta pokrywa bebna? Bo jestem calkiem zielony w tych sprawach..

Kolego, czujniki stop są dwa: jeden przy klamce przedniego hamulca, drugi przy dźwigni nożnego. Nie przy żadnym bębnie!

Idź, proszę, do jakiegoś mechanika. Za piwo czy kilka złotych ci to ogarnie.

Tak będzie najszybciej i najlepiej dla ciebie, twojego motocykla i wszystkich wkoło.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czujniki stop są dwa: jeden przy klamce przedniego hamulca, drugi przy dźwigni nożnego. Nie przy żadnym bębnie!

Idź, proszę, do jakiegoś mechanika. Za piwo czy kilka złotych ci to ogarnie.

Tak będzie najszybciej i najlepiej dla ciebie, twojego motocykla i wszystkich wkoło.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Zależy o jakim motocyklu rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Zależy o jakim motocyklu rozmawiamy.

 

dokładnie są i takie gdzie jest przy bębnie , w skuterach są przy klamce z przodu , kwestia motocykla nie ma reguły...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...