Skocz do zawartości

WMMP 2013


M a D a F a K a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zeby probowac ronych rzeczy i cos robic na maksymalnym poziomie trzeba byc jednak zamoznym czlowiekiem.

Sam mam kolege ktory probowal roznych rzeczy i w koncu w wyscigach samochodowych co prawda amatorskich ale mu idzie .

Niestety to poszukiwanie pochlonelo sporo kasy bo jednak do uprawiania kazdego hobby potrzebne sa pieniadze a i im bardziej chcemy byc konkurencyjni tym wiecej to kosztuje .

 

Kto wie moze bym byl najlepszy na swiecie w F1 gdyby ojciec mnie zapisal na karty jak mialem 3 latka :) a tak dupa nawet w Pretendencie nie wygralem wyscigu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmiertelny nic straconego masz dopiero 38 lat, :) To co zrobił stary Foret w WSS (start z 18 pozycji i przyjechał na 4) budzi szacunek dla staruszków (gość chyba ma 40 lat a bije na głowę młodych utalentowanych, szybkich np. takich van der Marków ). Ja wiem że nie jesteś mistrzem jak Foret ale na naszym podwórku masz nadal wielkie szanse, z tego co pisałeś Twoje czasy 1,43 dałyby w Predatorach jakiś pucharek ;) więc sezon 2014 otwarty dla Ciebie.

Ja dopiero w 2016 planuję takie czasy robić (jak spłacę duu......ży kredyt) ;) wówczas więcej kasy będę topił na SD i opony, :biggrin: a w wieku 40 lat może będę deptał Sikorowi po piętach. Hehe ten to ma bajer i marzenia co ? :) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby fajnie by było, a co bedzie się okaże. W tym roku chciałem, ale całe przygotowania do latania po torze mi pochłoneły za dużo kasy i już tylko na SD wystarczyło, a co dajel bedzie to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Chcialbym mieć jakąs zgraną ekipę z Wawki bo zawsze razem raźniej. Zobaczymy co bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze poczatek jest najciezszy bo trzeba duzo rzeczy zakupic bez ktorych ciezko upalac na torze ale nastepny sezon jest juz lzej. Szczegolnie ze motocykl ktory masz w zasadzie juz wiekszosc gadzetow ma :) Nakupuj opon przez zime i w sezonie juz tylko pozotana oplaty za starty i treningi.

JA w kazdym razie tak robie i wtedy jakos sezon wydaje mi sie tanszy :)

 

MATMAX dzieki za wsparcie w koncu Profesor jest duzo starszy odemnie wiec mam jeszce chwile czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHodzilo mi raczej zeby rozlozyc kase na zakup a sam zakup w mrozy i transport kurierem to juz nie polecam a dlaczego to pisalem.

Oponki trzeba brac od pewnych ludzi zarowno uzywki jak i nowe i wtedy jest gwarancja z nie bedzie kuku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smut ale to była chyba k1 co ?

Zazdroszczę Ci tego konia. Napisz jak Ci się na nim śmiga.

 

Na umowie i wg nr ramy (sprawdzałem na http://www.suzukiscooterspares.co.uk/Spares/vinList.asp ) jest to 2002 rocznik.

 

Na razie raz śmigałem na małym torze w Wyrazowie pod Częstochową - tylko 2 bieg i jeździłem po 5 latach przerwy, wiec na razie nie mogę nic powiedzieć ;)

Jeśli będzie pogoda i wszystko pójdzie wg. planu to we wtorek będę na speeddayu. Bardzo bym chciał :D

 

 

Smut raczej kupiłeś tą na której ja wcześniej jeździłem, a nie Rinas.

 

Każdy może schudnąć, kwestia silnej woli.

 

Pisałem Ci na PW, ale brak odpowiedzi. Kupiłem ten sprzęt : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=418405164862625&set=a.418397248196750.1073741834.414987091871099&type=3&theater

Kupiłem go od Adriana z Poznania, a on od Rinasa.

 

Odnośnie schudnięcia, to można schudnąć jeśli ma się z czego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mimo, że sezon WMMP 2013 za nami, to ogrzewam na moment temat, bo mnie trafił szlag. Już tłumaczę: otóż jak co roku wybrałem się na zawody motocrossowe do Sochaczewa. Jak pewnie większość z Was wie, jest tam tor z homologacją, na którym rozgrywane są zawody rang mistrzowskich. Tor leży w samym mieście, w dolnej części nadrzecznej skarpy.

 

Nikomu nie przeszkadza hałas, wręcz przeciwnie, cała wiocha żyje tym wydarzeniem. Przez teren zawodów przewija się kilka tysięcy osób. Wpisowe na zawody to 150 zł. W biegach z jednej linii startuje maksymalna dozwolona liczba zawodników (czyli 40), ogólnie zawodników we wszystkich klasach jest 90. Startuje sporo znanych zawodników, z uczestnikami Dakaru, mistrzami Polski w cross-country, motocross i Adamem Badziakiem na czele. A to nawet nie były zawody wliczane do punktami Pucharu Polski. Jak to ku...rwa możliwe?

Piszę to wszystko dlatego, że taki widok uzmysławia, że niska frekwencja i problemy z ilością kibiców na WMMP to nie jest kwestia tego, że "ludziom się nie chce" czy "jest kryzys". Bo jak się okazuje, to nie kasy, a zdrowego podejścia potrzeba.

Tak naprawdę przyczyną żenującej ilości zawodników w WMMP są, moim zdaniem, chore koszty treningów. Ale nie koszty opon, paliwa czy dojazdu, ale właśnie wpisowego na pieprzony Tor Poznań. W motocrossie tematu nie ma, bo cały dzień jazdy na dużym, oficjalnym torze to 40 zł, a obiektów do treningu za kompletne free w całym kraju jest mnóstwo (w samej Warszawie i okolicach ponad 10). Ale w wyścigach płaskich jest inaczej, bo jest monopol :(

Sorry, że mój post nie wnosi nic konstruktywnego, ale jak pisałem, "krew nagła mnie zalała", więc zrozumiecie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie chyba nie chodzi tutaj o kryzys bo patrzac na frekwencje na tegorocznych speed day'ach to chetnych jest delikatnie mowic od ....cholery :)

Zobaczymy jak to sie przelozy na zawody w przyszlym sezonie ale mysle ze szalu nie bedzie bo skoro na speed day beda organizowane wyscigi to czesc bedzie wolala sobie pojechac w takim wyscogu w cenie treningu niz placic 500zl za udzial w rundzie .

A sama runda zostanie tylko dla tych najbardziej napalonych napaleńców ;)

 

Zobaczymy co w przyszlym roku madre głowe wymysła w ramach organizacji WMMP.

Na jakas diametralna zmiane w sensie organizacji i wszystkiego co dookola to bym nie liczył ale wydaje mi sie ze obnizenie kosztów startu i treningu mogło spowodowac ze ci co sie zastanawiaja przyjechaliby poczuc DUCHA WMMP :)

 

he he sie rozmarzylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też żałuję, naprawdę bym sobie pośmigał i pojechał cykl Pucharu. Ale w cuda nie wierzę, a że za koszt 2-3 SD i jednej rundy WMMP ogarnę pół sezonu MX, więc wystawiłem moją Suzi na sprzedaż i intensywnie trenuję do zawodów motocrossowych. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale ja się z asfaltem chwilowo żegnam i będę Wam tylko kibicował. Nie wątpię, że dostarczycie odpowiedniej dawki emocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Jeżeli jest nawet taka inicjatywa (w postaci Pucharu organizowanego w Białej Podlaskiej), to problemem jest rozgrywanie imprezy na jednym obiekcie. W efekcie trzeba cisnąć 10 eliminacji na tym samym torze, co nie jest fajne ani rozwojowe. Ale to, co moim zdaniem totalnie zabija mistrzostwa i rywalizację to nie koszty samych wyścigów, ale koszty treningów. Przecież to, ile myśmy jeździli w "szczycie sezonu" to jakaś komedia, bo wychodziło, że trenujemy raz na 3-4 tygodnie. Efekt jest taki, że przyjeżdżasz na Speed Day i tylko ciśniesz, żeby skorzystać z zapłaconego czasu. Od miesiąca mam porównanie z crossem i to porównanie wypada miażdżąco, bo tu trenuję 3-4 dni w tygodniu, za darmo i bez względu na pogodę (czyli teoretycznie tak, jak robią to zawodowcy ścigający się na asfalcie). Przez trzy tygodnie najechałem ponad 20 motogodzin. Dla porównania - przez dwudniowy SD w Poznaniu jeździliśmy maksymalnie 4 godziny i kosztowało nas to minimum 2500 zł (wpisowe, dojazd, opony paliwo). Dodaj do tego ponad półroczną przerwę zimową... no i jak tu mówić o porządnym treningu czy doskonaleniu techniki?

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...