Skocz do zawartości

Silnik zalany paliwem GSX 1100F '89


mike.kir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Grzebałem przy moto i przypadkowo zostawiłem na dwa dni kranik na PRI. Wyniki to brak paliwa w zbiorniku i sporo wewnątrz silnika. Co do tej pory zrobiłem:

- Spuściłem cały olej (wyszło +2l beny)

- Zakręciłem silnikiem, to się przyblokował

- Palnąłem się w czoło za zapomnienie o świecach

- Wykręciłem świece, zakręciłem silnikiem i opryskałem okolicę benzyną z dwóch pełnych beny cylindrów

 

Jaka jest teraz procedura? Coś mi się kojarzy, że jak spuściłem olej i pokręciłem (tylko parę razy) silnikiem to wystarczy zalanie nowym olejem i wymiana filtra, ale czy faktycznie nie trzeba płukać silnika dodatkową wymianą oleju bo resztki beny wyparują?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

mike.kir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się ze masz rację . Praktycznie jak spuściłeś olej , to po zakręceniu nie ciagnął już benzyny .

 

Jak masz olej z benzyną , to dla potomnych wykonaj eksperyment . Czy i jak szybko ta benzyna ulotni się . Wystaw na słońce lub do garnka z ciepłą wodą . Oczywiście wynikami dzielisz się na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się ze masz rację . Praktycznie jak spuściłeś olej , to po zakręceniu nie ciagnął już benzyny .

 

Jak masz olej z benzyną , to dla potomnych wykonaj eksperyment . Czy i jak szybko ta benzyna ulotni się . Wystaw na słońce lub do garnka z ciepłą wodą . Oczywiście wynikami dzielisz się na forum ;)

 

I co ma dać ten eksperyment? Ulotni się dość szybko, ale na tyle wolno, żeby przy próbie odpalania silnika przez rozrzedzony olej pozacierać wszystkie panewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ma dać ten eksperyment? Ulotni się dość szybko, ale na tyle wolno, żeby przy próbie odpalania silnika przez rozrzedzony olej pozacierać wszystkie panewski

 

To tylko teoria a w praktyce odrobina benzyny w oleju nikomu nie zaszkodziła bo po rozgrzaniu silnika paliwo odparuje poprzez odmę

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Olej wymieniłem, bo prace przy silniku prowadziłem na oleju zeszłosezonowym i tak czy tak miałem go wymieniać. Paliwa w oleju miałem ok 2l wiec raczej nie było opcji, żeby odparowało wszystko. Silnik zalałem nowym olejem, wymieniłem cieknący zaworek i śmigam szczęśliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wymieniłeś zaworek w gaźniku? Bo to był sprawca...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie zostawił na PRI to by mi nie zalało silnika, bo nie byłoby na to paliwa. Ale faktycznie jeden z zaworków miał już dość. Dodatkowo powodował zalewanie świecy. Jego wymiana poskutkowała normalnym paleniem i pracą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...