Skocz do zawartości

zapieczone hamulce problem!!


pitervfr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tłoczek w pompie cofnie się, to ciśnienie w obwodzie spada poniżej atmosferycznego i to powietrze wciska tłoczki. Z naszego punktu widzenia to nie ma znaczenia. Ważne że się cofa

 

Hmm teraz to się zdziwiłem :) coś mi się nie wydaje żeby ewentualna różnica ciśnień była w stanie wcisnąć/wciągnąć tłoczki. Moim zdaniem to tarcza odpycha klocki a tym samym tłoczki.

Ale może się mylę...

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wiedzy z hydrauliki siłowej, zaciski hamulcowe to siłowniki jednostronnego działania, więc pompa nie odciąga klocków od tarczy.

odciaga, pewne podcisnienie wytworzy by minimalnie cofnac tloczki zacisku, to dziala jak tloczysko strzykawki, z tym, ze do momentu kiedy otworek, o ktorym juz pisalismy cisnienie po obu stronach tloczka pompy wyrowna...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno ważne pytanie, rozebrałem całe zaciski, wyczysciłem, uszczelniacze są jak nowe więc nie wymieniałem ich,

po nasmarowaniu specjalnym smarem okazało się że tłoczki cięzko chodzą w cylinderki, czy to normalne? trzeba było je na siłe wciskać,

ale kiedy weszły w uszczelniacze chodzą dosyć łatwo. Jest możliwość że spuchły? czy tak powinno być?

Nie wiem czy kupować nowe uszczelniacze a tanie nie są:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że tłoczki powinny dać się wcisnąć palcami gdy układ jest sprawny, tj. zalany płynem i odpowietrzony, bo jak nie ma ciśnienia to powinny wchodzić właściwie bez żadnego oporu. Może faktycznie masz spuchnięte uszczelniacze.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było elegancko czyszczone, hamulce działają już powinny, dzięki za odpowiedzi.

 

W takim układzie jaki masz czyli pompa VFR a zaciski GSXR to nie może skutecznie hamować w pełnym zakresie ale o tym przekonasz się sam podczas testów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...