Skocz do zawartości

SPEED DAY 2013


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja z indywidualnym trenerem jest jak najbardziej ok ,bo moze on wtedy sie skupic tylko na tobie a nie na 7 innych osobach bo wtedy i tak nie wie ktory jest ktory i nie jest wstanie zapamietac wszystkich bledow z zaliczonego przejazdu.

O ile podstawowe rzeczy na temat techniki czy zachowania mozna przekazac wiekszej grupie o tyle jazda indywidulana jest moim zdaniem jedyna opcja.

Odnosnie wyscigu to nie wiem bo jeszcze nie bylo ale wystarczy ze napiszesz maila a ktos ci odpowie co i jak .

Jedno jest pewne ze jak bedzie wyscig to napewna zostanie 7 sesji treningowych.

 

Swoja droga to jestem ciekawy jak to zafunkcjonuje ,bo o ile w grupie B to moze bys sporo chetnych to w grupie C z uwagi na doswiadczenie juz chyba nie bardzo ,a grupa A ?! no nie wiem czy wielu zawodnikow bedzie chcialo walczyc w wyscigu o pietruszke i ryzykowac przed zawodami bo w koncu jada na speed day trenowac a sie nie scigac.

 

Tak sobie mysle ze moze warto by przemyslec opcje wyscigu tylko np. w grupie B i to dla ludzi bez licencji a reszta zeby mogla sobie trenowac dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to zeby wziac udzial w wyscigu to trzeba badania robic lekarskie(100-120zl) i wyrabiac certyfikat(50zl).Po wyscigu trzeba udac sie do PZM i wyrobic licencje(350zl) w pierwszym roku pozniej tansze.Nie ma lekko za wszystko chca kase.Mnie osobiscie to smieszy bo tylko w Poznaniu takie cyrki.Na innych torach są wyscigi i zadnych badan ani licencji nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgodnie z przewidywaniami większości uczestników SD i wielkim zdziwieniem organizatorów SD wyścig nie odbył się. Chętnych zgłosił się całe cztery osoby, reszta chętnych niestety nie posiadała badań - większość z nich nawet nie wiedziała, że jest to konieczne.

Mnie w tym wszystkim najbardziej dziwi - zdziwienie jakie wyraził za pomocą głośników organizator, który ogłosił, że wszyscy chcieli wyścigów podczas SD a teraz nie ma chętnych.

 

Nie trzeba być ekspertem, by szybko stwierdzić, że reguły na jakich będą odbywały się ewentualne wyścigi ograniczą ilość chętnych jedynie do zawodników startujących w WMMP - oczywiście za sprawą konieczności wykonania badań lekarskich, może z kilkoma wyjątkami.

 

Nie będę kolejny raz używał słowa reszta świata ale wielu z nas wyjeżdża na Track Day organizowane prze inne firmy i nigdzie nie ma obowiązku posiadania badań lekarskich. Wystarczy OŚWIADCZENIE podpisane w biurze organizatora i wniesienie zwykle dodatkowej opłaty za start w biegu kontrolnym (wyścigu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - my, jak zwykle, musimy być świętsi od papieża. Na Pannonii, żeby wystartować w wyścigu wystarczy, że miało się choćby jednego dnia kostkę pomiarową (czasy z sesji decydują o kolejności na polach startowych), wypełnienie zgłoszenia i to wszystko.

Dzięki temu, ci co mają bardziej sportowe zacięcie - faktycznie traktują to jak wyścig, a dla reszty jest to po prostu dodatkowa sesja treningowa. I wszyscy sa zadowoleni.

Rany, niech ktoś wykupi ten tor w Poznaniu i zrobi tam porządek.... Ani porządnych toalet, ani boksów, ograniczenia głośności. Jak tu robić biznes??!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, niech ktoś wykupi ten tor w Poznaniu i zrobi tam porządek.... Ani porządnych toalet, ani boksów, ograniczenia głośności. Jak tu robić biznes??!

 

To jest wg mnie jeden wielki przekręt, żeby w prawie 40-milionowym kraju, gdzie jest w sumie wszystko - nie było chociaż 1 czy 2 porządnych torów wyścigowych !!!

 

Czechy, Słowacja, Węgry, Austria - ile mniejsze kraje, i wcal nie bogatsze ( poza Austrią oczywiście ) - a sobie radzą...

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka

 

Żeby oddać organizatorom trochę sprawiedliwości - podkładka w postaci badań lekarskich (wszyscy wiedzą, jak takie badania wyglądają i nie jest to nic innego jak kasa wrzucona w błoto) jest potrzebna tylko i wyłącznie do ubezpieczenia takiej imprezy, na wypadek, gdyby się ktoś rozbił ze skutkiem śmiertelnym. A za to protesty trzeba adresować do ubezpieczyciela, ew. do prawodawstwa naszego kochanego, bezkonkurencyjnego kraju.

 

Nie wiem, jaka jest różnica między wypadkiem śmiertelnym podczas treningów, a wyścigu, ale pewnie są to jakieś arcy-logiczne definicje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to żaden "wyścig", żadne zawody, żadna klasyfikacja punktowa itp. To po prostu sesja treningowa, z której zamiast z depo rusza się z pól startowych ... Nie wiem, ale wydaje mi się, że wystarczy odrobina chęci i mogłoby to wyglądać jak należy.

 

BTW. Ktoś planuje udział w Speed Day'ach w terminach czerwcowych: 10-11 i/lub 24-25? Może byśmy zgrali jakąś większą ekipę na zniżkę?

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to żaden "wyścig", żadne zawody, żadna klasyfikacja punktowa itp. To po prostu sesja treningowa, z której zamiast z depo rusza się z pól startowych ... Nie wiem, ale wydaje mi się, że wystarczy odrobina chęci i mogłoby to wyglądać jak należy.

 

BTW. Ktoś planuje udział w Speed Day'ach w terminach czerwcowych: 10-11 i/lub 24-25? Może byśmy zgrali jakąś większą ekipę na zniżkę?

 

Do lipca jeszcze troche czasu, ale na 100% jade 15-16.lipca. Moze w tym terminie tez wybiera sie troche wiecej osob, mozna cos podzialac ? kazda stowka w dol sie liczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...