Skocz do zawartości

problem z odpaleniem po zimie kawasaki zx6r 98 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze komus uda mi sie pomóc ;)

Mam Kawasaki zx6r ninja 98 r, nie był odpalany od dobrych 2 miesiecy, gdy próbuje go odpalic troche łapie pyrka lecz nie zapala na ssaniu i bez, jak dłużej krece (kilka razy) zaczyna szczelac i sa swiece mokre, czy wymiana swiec powinna pomóc?:> w tym przypadku? czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem to samo ;p Ale zrobiłem tak, ze odlaczylem od cylindra wezyk podcisnienia i kilka razy mocno zassalem, jakym chcial paliwa sie napic, potem kręce i poszlo, tylko na odkreconym kraniku rob

Tylko ze tam jest pompa paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe

 

 

1. Na zime wyjeb kluczyki do skrytki lub oddaj cioci wujkowi babci.

2. Wiem że cie korci, ale nie odpalaj go. Usiadz na niego puść w głośnikach taki sam motocykl na youtube i Ci przejdzie xD

 

 

Tak na poważnie to wracając do tematu.

 

W moim mieście każdy przepala zimą motocykle, nie przegadasz nikomu.

Ostatnio, robiłem dl 650 v-storm i koleś mówił że dobrze że on przepala zimą motocykl, bo jego kolega kupił 3 letnią cbf 1000 i chciał ostatnio odpalić i nic, musiał świece zmieniać....i dopiero na pych za którymś razem odpaliła mhmmm....

 

Zauważyłem że Ci na wtryskach bardziej olewają sprawy techniczne w moto niż Ci z wcześniejszej epoki mechanicznych układów zasilania paliwem.

 

Za każdym razem kiedy oddaje mi klient moto na serwis mam zrobić tak i przygotować motocykl do sezonu jakby to był mój więc robie sobie listę z 50 pozycji i lece od najłatwiejszych. Dochodzę do sprawdzenia stanu łańcuszka i regulacji zaworów i klient mówi ze mam nie sprawdzać bo w poprzednim sezonie poprzedni wlasciciel sprawdzal ręce opadają.... jak powieki po flaszce.

 

Tak samo jak ktoś kupi nowy motocykl i chce posprawdzać łożyska itd ale silnika nie chcą, ponieważ poprzedni właściciel to robił( po za tym poprzedni wlasciciel przy kupnie odkrecil manetke do odciecia i nawet chmurki nie puścił)

 

ja nie wiem czy to ta zima czy ja ku*wa za bardzo się przejmuję w tym temacie i dla wszystkich chciałbym jak najlepiej... mowa o klientach.

Edytowane przez Lidkus

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem śnieg a większość tekstów "fahofcuf" rozśmiesza do łez.

Temat odpalania motocykla w zimie powraca jak bumerang :biggrin: .

Nie pomogą złote rady w mechanice ponieważ każdy właściciel w tym kraju jest mechanikiem a etatowy mechanik motocyklowy oszustem i cwaniakiem :banghead: .

Zastanawia mnie mentalność ludzi udzielających odpowiedzi na temat o którym nie mają zielonego pojęcia a po zwróceniu im uwagi obrażają się na cały świat.

"tiger666" to do Ciebie - szczaw i mirabelki :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem śnieg a większość tekstów "fahofcuf" rozśmiesza do łez.

Temat odpalania motocykla w zimie powraca jak bumerang :biggrin: .

Nie pomogą złote rady w mechanice ponieważ każdy właściciel w tym kraju jest mechanikiem a etatowy mechanik motocyklowy oszustem i cwaniakiem :banghead: .

Zastanawia mnie mentalność ludzi udzielających odpowiedzi na temat o którym nie mają zielonego pojęcia a po zwróceniu im uwagi obrażają się na cały świat.

"tiger666" to do Ciebie - szczaw i mirabelki :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Może i ma Pan racje, ale jakoś sobie radze i jeżdże tfu bezawaryjnie nie prowadzajac do serwisu ;D. Nie mam nic do serwisów, mechaników, bo nie kazdy ma czas i chęci pchac pazury w swoj motocykl... Ja radze sie kolegów, forum i wlasne doswiadczenie zdobywam, jak coś u mnie sie sprawdza to dziele sie czasem tym na forum, tyle. Nie wymądrzam sie w jakis tam sposob przeciez, tylko mówie... Pan jest profesjonalnym mechanikiem, ja domorosłym chalturnikiem, pewnie dlatego taki najazd na mnie ;p Edytowane przez tiger666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest najazd tylko uwaga - podpowiadaj tylko jak znasz konkretny silnik/motocykl bo one od jakiegoś czasu trochę się różnią :biggrin:

minęły już czasy w których tłok z czarnej WSK pasował do czerwonej :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha nie chodzi o frajde odpalenia w zime lecz odwrotnie bo sie martwilem ze nie dalo rady potem odpalic a teraz sie dowiedzialem ze przeciwnie jest wrecznie nie odpalac go w zime. Nowe swiece juz przyszly troche cieplej sie.zrobi to wymienie i oby to byly one;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...