Skocz do zawartości

Wykręcone świece


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Zwymiarowałam.

Średnica choke teoretyczna 8mm, długość 9 plus 1 na odcinku o promieniu 1 na części frontowej. Długość iglicy całkowita 10 mm (licząc od uszczelki), część o większej średnicy 1.85 mm długość 5, mniejszej średnicy 1 o długości 3.6mm przy czym liczyć trzeba 1mm zakończony stożkiem 60 stopni. Przejście z wymiarów stożkowe na długości 1.5. Część mocowania linki długość 4.8, średnica 6 mm wraz z mocowaniem sprężynki 8.5 i średnica 4.

 

Próba gniazd w gaźniku przymiarami wzorcowymi które przyniosłam sobie z pracy wykazała że aby choke lekko chodziło jego średnica główna nie może wynosić więcej niż 7.95 mm. Głebokość gniazda na iglicę wynosi 9.95 w jednym gaźniku w drugim 1.01. Widać że nie są zegarkowo zrobione :) Srednica tegoż gniazda wynosi 1.95 mm. Tzn pewnie 2 mm ale takiej średnicy przymiar wchodzi lekko

 

Nie jestem mocna z rysunku technicznego i lepiej jak go nie zobaczycie, ale Miecio da sobie radę. Gorsze opisy już mu robiłam :laugh:

Poza tym jest zdjęcie :laugh:

 

Czy to będzie dobrze działać okaże się pewnie w poniedziałek wieczorem

 

ps. Myślę że lepiej będzie jeżeli iglicę wykona się jako oddzielny element żeby dokładnie ustalić położenie w samym gaźniku a potem dopiero je zespoić z sobą. Chciaż z drugiej strony choke valve w suzuki jest zrobione z znaczącymi luzami i jakoś to nie przeszkadza w pracy.

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie postanowiłam wnikliwie obejrzeć tą sierotę. Noo, musze poczytać o czyszczeniu, malowaniu, smarowaniu :) Echhh. Postanowiłam też ponownie zakręcić wałem silnika. Ale wkręciłam świece tym razem żeby sprawdzić czy będzie ciężko. No nie było za lekko ale przy tym kręceniu kluczem to w chwili gdy zaczyna się cykl sprężania to po chwili słychać było że cichutko syczy sobie i ciśnienie sprężania spadało. Na obu cylindrach.

Najpierw myślałam że to pewnie nieszczelności na tłokach. Ale nie, po spryskaniu WD w kolektory ssące na zawory, które widać. Przy kręceniu wałem wyraźnie widać bąbelki. Zawory przepuszczają.

Moje pytanie: Czy to spowodowane tym długotrwały przestojem i czy ew. zawory mają szansę uszczelnić się po uruchomieniu silnika? Bo same zawory wyglądają bardzo dobrze i nawet widać na nich ten paseczek od docierania.

 

ps. Ciśnienie sprężania jest dosyć dobre chyba. Trudno mi było przełamać silnik gdy chciałam szybko to zrobić a używałam klucza z długą dźwignią.

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucę małym off-em ale Tamka podziwiam kobiety z takim zapałem i ogolnym pojeciem co i jak jeśli chodzi o mechanikę :) .Rozumiem kobiety śmigajace ,ale grzebiące przy maszynach i ,,gadajace o stanie zaworów i innych części silnikowych,, to jest szał naprawde.

 

Szacunek i pozdrawiam!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka do malowania musowo trzeba posiadać kompresor inaczej cena psykadeł cie zeżre. Co do silnika żaden nie jest ultra szczelny więc na razie daj temu spokój. Trzeba dokończyć gaźniki spróbować to odpalić. Puki co wymień olej, wyczyść bak w środku, sprawdź stan zaworków baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucę małym off-em ale Tamka podziwiam kobiety z takim zapałem i ogolnym pojeciem co i jak jeśli chodzi o mechanikę :) .Rozumiem kobiety śmigajace ,ale grzebiące przy maszynach i ,,gadajace o stanie zaworów i innych części silnikowych,, to jest szał naprawde.

 

Szacunek i pozdrawiam!

 

Zalotników zachęcamy do wysyłania PW ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale mam juz kobiete,2 miesięcznego synka i nie są mi takie rzeczy w głowie ale Ty? Jesteś juz starszy, niedługo interes odmówi posłuszeństwa..moze to tędy droga.. mówisz z własnego doświadczenia ze najlepszy podryw to taki przez sieć? Korzystaj póki mozesz gdyż niedługo tylko taki Ci pozostanie :) pozostaje współczuć i szkoda ze nie mozna tu normalnie wyrazić swojej opinii bo zaraz dostaje sie strzał w łeb( ze podrywa, ze gej, ze taki ze sraki ze owaki)

 

Pozdrawiam i ogarnijcie sie ,wiosna tuż tuż! :)

 

Sam się ogarnij , przestań śmiecić w MECHANICE

moderator

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale mam juz kobiete,2 miesięcznego synka i nie są mi takie rzeczy w głowie ale Ty? Jesteś juz starszy, niedługo interes odmówi posłuszeństwa..moze to tędy droga.. mówisz z własnego doświadczenia ze najlepszy podryw to taki przez sieć? Korzystaj póki mozesz gdyż niedługo tylko taki Ci pozostanie :) pozostaje współczuć i szkoda ze nie mozna tu normalnie wyrazić swojej opinii bo zaraz dostaje sie strzał w łeb( ze podrywa, ze gej, ze taki ze sraki ze owaki)

 

Pozdrawiam i ogarnijcie sie ,wiosna tuż tuż! :)

 

Kolego, to jest dział Mechanika. Mam Ci wyjaśnić dlaczego się tu nie spamuje czy sam do tego dojdziesz?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij również zauważać jak inni to robią, w bardziej bezczelny sposób czasami mocno obrażając innych i nic nie wnosząc do tematu. Ja tylko pochwaliłem koleżanke za to co robi bo sam przyznasz iż rzadko spotyka sie kobiety które tyle wiedza na temat budowy motocykla, zazwyczaj w ogole nic nie wiedza nawet jesli potrafią prowadzic motocykl. A to ze przyspamowalem wiem, i sam o tym napisałem oceniajac Tamkę i przepraszajac za off-top....

Jesli tak uraziłem twą Moderatorska role to bardzo Cie przepraszam , Ciebie i innych którzy przez mój post tak bardzo zeszli z tematu.

 

Lewa.

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh:

Kiedyś kolega wykrzyknął:

Nie drapać się laski !

Nooo :cool:

Mi tam odrobina offtopa nie przeszkadza, a te zawory to i tak nie dają spokoju. W każdym razie Miecio dorobił choke ale dzisiaj to już nic z tego, za późno i w ogóle lepiej jakieś spagetti zrobie na szybko. Bo mi men zatruje się jeszcze jakimś jedzeniem z marketu.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki. Czy jest jakiś sposób żeby usunąc nagar z tłoka bez rozkręcania silnika ? Widać przez otwór świecy że tam go sporo jest. Taka gruba, czarna warstwa. Chyba się łuszczy trochę. Widać że poprzedni właściciel Paskudy to chyba musiał ją uruchamiać często zimą :)

(metoda mojego wujka polega na tym że: autobahn und voll Gas nach Köln und zurück . Nie wiem czy da radę w tym przypadku)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to najlepszy sposb, wyjezdzamy, spokojnie rozgrzewamy silnik i rura ile fabryka dala na niskich biegach.

Pomoze na nagar i na zawory.

W BSA kazdy sezon zaczynam wyczuwajac na kopniaku o wiele mniejsze sprezanie jednego cylindra w porownaniu z drugim,

jako ze przy postoju co najmniej jeden zawor jest zawsze uchylony.

Po pierwszych jazdach robi sie rowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choke do Paskudy mojego projektu, dorobione przez firmowego Miecia :)

wyglądają tak

55263013432945981091.jpg

 

Nastąpiły pewne modyfikacje w części nieistotnej dla prawidłowego działania. Jak również w bardziej istotnej, ponieważ wraz z Mieciem ujawniliśmy niedokładności w wykonaniu gaźników do których trzeba było się dostosować. Nowych gaźników nie chciało nam się robić :laugh:

(konkretnie ta niedokładność to brak osiowości gniazda na iglicę w jednym z gaźników, wynosząca prawie 0.3 mm)

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...