Skocz do zawartości

czy policjant miał rację ?


mesiash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

większośc policjantów nie ma większego pojęcia o prawie, a juz zasada prawa rzymskiego "lex retro non agit" raczej jest dla nich nie do ogarnięcia umyslem

 

ja zdawałem pravko na B w wieku 17stu lat, w tym samym roku (03 bodajże) wprowadzono genialną reformę pozwalającą zdawac tylko pełnoletnim a ja juz jezdziłem autem oczywiście legalnie mimo ze nawet starsi ode mnie o parę miechów koledzy nie mogli zdawac egzaminu

 

tak trzeba rozmawiac:

http://www.youtube.com/watch?v=314U4yyv6Ts

miny "stróżów porządku" bezcenne

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontekst zdania był taki, że jeśli go złapią na motocyklu, a jego wiek będzie niższy niz obowiązujący w obecnych przepisach, zabiorą mu uprawnienia na A

 

A Kategorie PJ to jaka posiada ? ? ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ciekawe. Jeżeli utraci uprawnienia to musi zdawać ponowny egzamin. A w świetle obecnego prawa może być dopuszczony do egzaminu jedynie na kat. A2. Dobrze mówię?

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawe. Powinien być dopuszczony do poprawki w legalne uprawnienia jakie nabył. Ale to jest inny kraj niż wszystkie, nie byłabym pewna czy da radę.

Oczekiwac należy że będzie miał przeszkody pomimo tego że ktoś kto ma 60 lat np. też nalapał punktów i nie będzie miał problemów.

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ma A

 

To może jeździć, tylko prawdopodobnie będzie miał problem jak mu zabiorą... Jak zwykle u nas ustawa robiona na chybcika bo grożą z Unii kary i syf jest...

Edytowane przez chotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no ok - podczas kontroli zwrócił uwagę na prawko, posiadane kategorie i wiek kierowcy.

 

Ponieważ prawo nie działa wstecz - delikwent może jeździć zgodnie z uprawnieniami nabytymi. Ale w przypadku utraty PJ (punkty alkohol) będzie zdawał zgodnie z nowymi zasadami i nie dostanie już PJ kat. A. Takie jest moje zdanie, ale jak to u nas bywa - dużo zależy od interpretacji urzędników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już odpowiednie prawko czyli kat.A to powinieneś mieć wyj**ane na to co pies mówił. Przywilej został nadany i prawo nie zadziała wstecz. Jak kiedyś misio się spruje przy kontroli to wskaż mu datę nadania uprawnień, jeśli zdobyłeś je przed nowymi zasadami.

 

Patrząc z drugiej strony - pies ma zawsze rację a My motocykliści jesteśmy zawsze winni.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już odpowiednie prawko czyli kat.A to powinieneś mieć wyj**ane na to co pies mówił.

 

cóż, w tym konkretnym przypadku - pytaniu z pierwszego postu - nie miał racji. w drugiej kwestii czyli ponownego egzaminu, moim zdaniem rację ma Piórko: utrata uprawnień jest jednoznaczna przy egzaminie z ich nadaniem na nowo, a tym samym nie będzie żadnej podstawy, by stosować zlikwidowane przepisy - delikwent dostanie je wg. nowych zasad, ograniczone w stosunku do posiadanych poprzednio

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już oczywiste. Straci prawko to będzie robił nowe kursy i egzaminy.

 

 

Nie wyobrażam sobie że miałbym robić prawko i potem miał ograniczony dostęp do motocykli. Ktoś mi dyktował jakim mogę a jakim nie mogę jeździć. Nie potrafię tego pojąć, wyobrazić... Albo jakbym teraz miał przesiąść się z Electry na jakiegoś piździhuja i z łezką w oku patrzeć jak koledzy latają dużymi motocyklami... Na trzeźwo jest to nie do przyjęcia...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale gdyby... Takie tam próby wyobrażenia sobie powyższej sytuacji.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...