Skocz do zawartości

WMMP 2013


Sherman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to ja mam inną wątpliwość, która właśnie mnie naszła. Jak na speed dayu w Poznaniu zrobić licencję B mając motocykl, który ma >98dB? Hehe..

 

A co powiecie na punkt 2.1.4 regulaminu http://pzm.pl/pliki/..._2013-final.pdf ?

 

Cytuję:

 

Dodatkowy sprzęt elektroniczny nie zamontowany na oryginalnym homologowanym

motocyklu nie może być dodany (odnosi się to do: gromadzenia danych i czujników,

komputerów, urządzeń nagrywających, kontroli trakcji itd).

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu chodzi o zdalne przekazywanie i odbieranie danych (komunikację między motocyklem a paddockiem). Zauważ, że jest to objaśnienie do tego:

 

Nie dozwolone jest przekazywanie w jakikolwiek sposób informacji z/do poruszającego się motocykla.Organizator może wymagać zainstalowania na motocyklu oficjalnego urządzenia przekaźnikowego. Urządzenie służące do automatycznego pomiaru czasu nie jest uważane za telemetrię. Urządzenie takie nie może zakłócać w jakikolwiek sposób oficjalnego pomiaru czasu

Także jeżeli mam moduł, który zbiera dane z maszyny, ale nie przekazuje ich drogą radiową czy inną poza motocykl, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie powyższy zapis wyklucza użycie kontroli trakcji w wyścigu, jeżeli motocykl nie był w nią seryjnie wyposażony, i nie dotyczy to żadnego przesyłania danych. Jest jasno napisane, kontroli trakcji :) Ciekawe kto przestrzega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek Saleta powiedział (po wczorajszej walce) że zaczyna teraz myśleć o sezonie motocyklowym 2013. Kilka razy go widziałem w Poznaniu na torze, kurna live to jest taki kolos że szok jak on się odnajduje na moturze nie wiem ale on chyba jedzie w przedziale 1,4 plus minus 2s jak jest inaczej to mnie poprawcie. Jak to się ma do tych szczypiorków np. 55-65 jego masa 104 ? Kurna to są dwa worki cementu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie powyższy zapis wyklucza użycie kontroli trakcji w wyścigu, jeżeli motocykl nie był w nią seryjnie wyposażony, i nie dotyczy to żadnego przesyłania danych

 

Gdyby to był oddzielny zapis, to tak, ale ja to rozumiem w ten sposób, że jest to doprecyzowanie tego, co wkleiłem - w końcu to jest pod jedynym i tym samym punktem regulaminu... Z drugiej strony zobacz, ten zapis wykluczał by używanie nie tylko TC, ale nawet modułów sterujących pracą silnika. IMHO chodzi o to, co kiedyś próbowali w Formule 1 - telemetria + sterowanie ustawieniami maszyny z poziomu paddocku.

 

Zresztą słuchaj, dopóki nie zaczniemy wygrywać, to możemy nawet Yamahą M1 startować w klasie SuperStock :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek Saleta powiedział (po wczorajszej walce) że zaczyna teraz myśleć o sezonie motocyklowym 2013. Kilka razy go widziałem w Poznaniu na torze, kurna live to jest taki kolos że szok jak on się odnajduje na moturze nie wiem ale on chyba jedzie w przedziale 1,4 plus minus 2s jak jest inaczej to mnie poprawcie. Jak to się ma do tych szczypiorków np. 55-65 jego masa 104 ? Kurna to są dwa worki cementu. :)

 

Z tego co wiem kręcił ok.1:50. I fakt, Przemek jest duży, widziałem jak jeździł na CBR 1000. Ale daje rade, najwazniejsze że ma chęci i mu to sprawia frajdę.

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co z tego ze duzy a Loris Baz ?

http://www.mundomoto...lverstone12.jpg

190 wzrostu i daje rade w sbk . Z jednej strony minus ze ciezszy i wyzszy przez co dostaje na prostej i musi zatankowac wiecej paliwa .

Ale z drugiej strony chyba sa jakies plusy na hamowaniu to raz a dwa moze to wykorzystać w zakręcie ponieważ może sie mocniej zwiesić .

Chociaz nie wiem , tak mi sie tylko wydaje .

Edytowane przez PaulNewadomke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...