Skocz do zawartości

WMMP 2013


Sherman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rinas, z numerami rozkminiałem temat: niestety jest tak, że priorytet numerów na rundach zagranicznych mają zawodnicy z danego kraju. Czyli jest ryzyko, że numer, który miałeś w zeszłym roku, będziesz musiał zmienić na Słowacji, bo ktoś z lokalsów sobie go zarezerwuje. Na rundach polskich ponoć jest odwrotnie i to Ty możesz komuś z zagranicy przyblokować numer. Tak czy siak, nie ma ponoć czegoś takiego jak rezerwacja i po prostu wszyscy zazwyczaj jeżdżą z tymi, które mieli rok wcześniej... Tyle się dowiedziałem od AW.

 

Sikor, dokładnie. Zresztą dla mnie to porażka, że ludzie doświadczeni bujają się w Rookie. Ja tam nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł startować w Superbike'ach i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze w tym roku. Jeżdżenie w klasie amatorów dobitnie świadczy o ambicjach co poniektórych - sorry jeżeli kogoś uraziłem, ale zwalnianie żeby nie przekroczyć limitów czasowych danej klasy to... cóż, postawa wybitnie niesportowa :(

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman znasz kogoś kto coś takiego praktykuje Jakoś nie mogę sobie wyobrazić celowego zwalniania podczas wyścigu.

Jestem przekonany ze w tej edycji Rookie 1000 w której brałem udział nic takiego nie miało miejsca i każdy z czołówki dawał z siebie wszystko aby uzyskać jak najlepszy wynik. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Nie zmienia to faktu ze starty w klasie superbike nie pozwalają na takie kompromisy jak w rookie co wiąże się ze znacznie większymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pzm.pl/pliki/...yscigi_2013.pdf

A to regulamin :)

 

Po przeczytaniu pierwszych stron zmieniam emotka na :sad: albo raczej :banghead:

 

4 podwójne rundy w poznaniu w WMPP i tylko jedna w Moście.

Brak Słowacji i Brna

Strach czytać dalej

Edytowane przez 77royal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pzm.pl/pliki/...yscigi_2013.pdf

A to regulamin :)

 

Po przeczytaniu pierwszych stron zmieniam emotka na :sad: albo raczej :banghead:

 

4 podwójne rundy w poznaniu w WMPP i tylko jedna w Moście.

Brak Słowacji i Brna

Strach czytać dalej

 

Bo najpierw zerknąłeś na nowe limity czasowe, a tu jednak coś za coś ;) .

 

No ogólnie to Poznań do porzygu, w sumie to zawsze taniej niż zagranica, chociaż tyle dobrze. Jednak kompletnie nie mogę ogarnąć, dlaczego nie będzie rundy Rookie w Słowacji :blink: . Straszna kupa ...

 

Cieszy za to klasa Superstock 600 bez górnego limitu wieku, oby ten trend się utrzymał.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najpierw zerknąłeś na nowe limity czasowe, a tu jednak coś za coś ;) .

 

No ogólnie to Poznań do porzygu, w sumie to zawsze taniej niż zagranica, chociaż tyle dobrze.

 

Cieszy za to klasa Superstock 600 bez górnego limitu wieku, oby ten trend się utrzymał.

 

Coś czuję ze sobie odpuszczę zawody w PL . Już w zeszłym sezonie było bardzo mało jazy. Podczas weekendu wyścigowego nie raz nie mogłem nawinąć nawet 120km z racji małej ilości treningów. Podwójne rundy raczej też nie wpłyną na obniżenie kosztów.

Bez sensu. To już lepiej zainwestować ta kase na treningi z zagranicznymi firmami jak Filamotosport, GHmoto itp gdzie w trakcie weekendu robi sie ok 400-700km i do tego ściga się z zawodnikami na wysokim poziomie.

Jedynie wątpliwy prestige udziału w WMMP odpada......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w zeszłym sezonie było bardzo mało jazy. Podczas weekendu wyścigowego nie raz nie mogłem nawinąć nawet 120km z racji małej ilości treningów.

(...) treningi z zagranicznymi firmami jak Filamotosport, GHmoto itp gdzie w trakcie weekendu robi sie ok 400-700km i do tego ściga się z zawodnikami na wysokim poziomie.

 

Jak się nad tym zastanowić, to sporo w tym racji ... . Na zawodach jest więcej walki z czasem niż jazdy, do tego latasz i błagasz, żeby Cię przepuścili na badaniu technicznym i masz jeszcze masę innych reguł, których musisz się ściśle trzymać.

Na dobrych track day'ach pałujesz 2 dni, stajesz do wyścigu na luzie, nie ważne czy masz tłumik seryjny czy taki, który napi....a soczyste 110 dB, nie ważne czy gąbka w baku jest czy nie, czy kombi jedno- czy dwu-częściowe itd. ...

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, też się zaczynam zastanawiać, bo byłem bojowo nastawiony na 6 rund i 4 tory... Wychodzi, że albo klasa Superbike, albo Alpe Adria, żeby sobie trochę pojeździć, a tak? Wyłanianie "Mistrza Poznania". Szkoda, że koszty Alpe Adria dużo wyższe... niestety ćwierkanie o pogrzebaniu wyścigów w Polsce chyba stało się faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal, a powiedz mi czy w tej sytuacji można się po prostu zgłosić w Słowacji 07.04.13 do Czech Open? Bo z tego co wiem, to właśnie z tą klasą leciało Rookie w ubiegłych latach, prawda? No to tym razem po prostu nie byłoby to sklasyfikowane w PP.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal, a powiedz mi czy w tej sytuacji można się po prostu zgłosić w Słowacji 07.04.13 do Czech Open? Bo z tego co wiem, to właśnie z tą klasą leciało Rookie w ubiegłych latach, prawda? No to tym razem po prostu nie byłoby to sklasyfikowane w PP.

 

Obawiam się ze bez czeskiej licencji wyścigowej nie da rady. W zeszłym roku był wyścig 2w1 gdzie ścigały się zawodnicy z licencjami PL i CZ i dla każdej była inna punktacja. Super sprawa bo można było pościgać się z szybszymi zawodnikami na ich domowym torze.

Szkoda ze w tym roku nie bedzie Brna bo to zdecydowanie najlepszy obiekt na jakim byłem.

Edytowane przez 77royal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to popier...ne, że teraz nie będzie rundy Rookie w Słowacji. Czyli nie ma możliwości startu w Słowacji, nie licząc klas mistrzowskich (czyli w skrócie mając licencję B)? Bardzo jestem ciekaw co o tym sądzą pozostali startujący amatorzy. Mam nadzieję, że temat będzie podjęty na najbliższym spotkaniu, może sprawa jeszcze nie jest stracona (oby).

 

Co do Brna, to pisałem o tym na początku tematu. Sprawa nie jest prosta, doszło do tego, że rundy w Brnie nie będzie nawet w WSBK.

 

P. S. Panowie, podwajacie linki, zaraz się zrobi pierdolnik.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...