Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek ale Ducati nie bryluje w prędkościach max czy też odchodzi na wyjściach skośnym. :)

Ogólnie projekt jest skopany od kilku lat i wydaje mi się jednak że cokolwiek zrobią to jednak Japończyków zaznaczę w tej klasie prototypów nie dościgną. Ducati próbuje szukać kierowcę do tego sprzętu a nie poprawiać konkretnie sam sprzęt bo wiedzą że ta garstka włoskich inżynierów nie da rady z armią inżynierów z kraju kwitnącej wiśni.:) Moim zdaniem powinni jednak skupić się na klasie WSBK i powrócić na jej sam szczyt jak za dawnych lat. To jest moja sugestia i opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ale Ducati nie bryluje w prędkościach max czy też odchodzi na wyjściach skośnym. :)

 

Żadna moc i moment obrotowy nie pomoże, jeżeli zakręty kuleją. To właśnie prędkość w zakręcie i wyjście z niego determinuje, jaką V-max uzyskasz na prostej. Jeżeli do tego dochodzi temat opon "skrojonych" idealnie na wytrzymanie dystansu wyścigu, to wychodzi, że kto jeździ płynniej ten może wykręcać "best lapy" nawet w drugiej części dystansu całego wyścigu (a nierzadko bliżej końca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem teraz jest dobry czas by w motoGP zmienił się dostawca opon.

 

Wydaje mi sie podobnie, Michelin powinien wrocic na tor !

 

W sumie calosc poszla " troche " w zlym kierunku. Generalnie Moto GP przypomina mi gre w pokera na zasadzie albo dotrzymujesz kroku w wyscigu inwestowania albo odpadasz. Nie orietuje sie obecnie jakie sa koszty przejazdu 1 km w klasie krolewskiej w przypadku 125 tek ( byle Moto GP 3 ) bylo to 5,- € od kilometra + cos kolo 100 000 € za maszyne. W formule 1 800 € od km + 2 miliony za silnik.

 

:crossy:

 

Dziwic sie pozniej, ze Ducaty, Hondy, Yamahy sa drogie, jak nie naja byc drogie skoro skads ta kasa musi plynac, kto za to placi ? Klieci.

 

Fajnie by bylo aby kazda marke bylo stac na wysawienie maszyny w kazdej klasie, bylo b yroznorodniej a tak scigaja sie praktycznie 3 koncerny - nuda Panie nuda.

 

Fajnie, ze w Moto GP2 jest wiecej ze standardu ( o ile mozna o standardzie mowic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie dzięki MOTOGP i prototypom, rozwijają się motocykle dla Kowalskiego :)

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo chciałem się zapytać...

 

Człowiek specjalnie wstał wcześnie rano, żeby oglądać MotoGP FP1 a tu dupa... Czekałem z 15 minut i poszedłem spać.... Potem wstałem na MotoGP FP2 i znowu dupa bo przenieśli dopiero na ok 9:00 bodajże ;P

Wydaje mi się, że Adam Badziak coś mówił na antenie, że nie mogli puścić FP1 i przeprzaszają, ale za to dzisiejszej nocy/ranka będzie wszystko na żywo...

Trzymam ich za słowo bo nie chce znowu wstawać na marne ;P

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to Pole Position dla Lorenzo czy Marqueza?

 

Lorenzo w świetnej formie, co roku świetnie wypada tu w kwali.

Marquez, wiadomo - prze c...j, nie ważne na jakim torze :) .

 

W tym sezonie:

Lorenzo - 2 x PP

Marquez - 8 x PP

 

http://www.asphaltandrubber.com/motogp/preview-australian-gp-2013/

 

 

Does the fact that it is a circuit which favors corner speed over acceleration make it a Yamaha track or a Honda track? In all honesty, Phillip Island is neither. As veteran reporter Dennis Noyes put it, Phillip Island is not a Honda track, it is not a Yamaha track. Phillip Island is a rider’s track.

 

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorenzo nie ma już nic do stracenia, Marquez wiele i nie musi tak napinać ale jak to rozegra(MM) to nie wiem.

Ja stawiam 1.Lorek 2.Marquez. w kwalifikacjach.

 

Dokładnie, Lorenzo już Mistrzem nie będzie w tym roku, więc albo będzie wygrywał i będzie 2. albo będzie maksymalnie cisnął i się (odpukać) gruzował i co najgorzej będzie 3. to już dla niego raczej bez znaczenia.

Tak samo stawiam bo Pedrosa jak zwykle spęka na robocie

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie dobra postawa Scotta w Moto2 w Australii. Mam nadzieję że na koniec poukłada sobie to jakoś i dojdzie do porozumienia z moto i oponami. Pytałem kiedyś dla czego od połowy sezonu coś się popier.. i nie potrafił dogadać się w kwali. Mick wyjaśnił ostatnio że od Brna oponki się zmieniły i podejrzewa że jednak mu nie podpasowały, też tak uważam ale zobaczymy, szykuje się ostra końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, Lorenzo już Mistrzem nie będzie w tym roku, więc albo będzie wygrywał i będzie 2. albo będzie maksymalnie cisnął i się (odpukać) gruzował i co najgorzej będzie 3. to już dla niego raczej bez znaczenia.

Tak samo stawiam bo Pedrosa jak zwykle spęka na robocie

Maciek, a nie myślisz, że tym razem to MM spęka na robocie? W końcu to on ma teraz najwięcej do stracenia :icon_mrgreen:.

Ogólnie dla nas to super, bo chyba nikt nie będzie kalkulował :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maciek, a nie myślisz, że tym razem to MM spęka na robocie? W końcu to on ma teraz najwięcej do stracenia

 

Nie do mnie ale odpowiem... Nie, nie spęka. Przejedzie jak walec. Pozdrawiam :)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...