Skocz do zawartości

motor dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

ja ten filmik wklejałem gdy straszyłeś wszystkich kupujących moto(i to nie dziewczyny)kopaniem duzych pojemnosci, nie chce mi sie szukac tych postów, ale miło mi ze w końcu przyznajesz mi rację :clap: ja tam mam swoje poglądy i nie zmieniam ich w zaleznosci od tego na czym akurat jezdzę, jak nie lubiłem 2T tak dalej nie przepadam, a jak ty miałes crm to pisałes ze je kochasz bo to takie genialne proste, lekkie i nie zalewa po dzwonie jak stare 4T :icon_mrgreen:

 

u nas dziewczyny jezdzą enduro na crf250l bardzo niskie, spokojne, ale ogólnie to straszny badziew, wygląda i jezdzi jak chińczyk ze znaczkiem hondy

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ty miałes crm to pisałes ze je kochasz bo to takie genialne proste, lekkie i nie zalewa po dzwonie jak stare 4T :icon_mrgreen:

 

akurat crm była super i w sumie też nadaje się na moto dla dziewczyny :D coprawda crm uczy na siłę techniki jazdy ale to chyba poprawne politycznie na tym forum :D ?? ma słaby dół nawet na skróconym przełożeniu trzeba jechać szybko żeby wjechać

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu....

po cholerę znowu jakieś własne wydumki i wciskanie własnych widzimisię.

Temat na razie zdechł bo najważniejsza osoba zniknęła i sie nie odzywa.

Wyjaśniliśmy koleżance, że ciężko połączyć wszystkie cechy które wymieniła w jedną całość. Musi się okreslić najpierw co do kasy, potem z tego wybrać co bardziej "jej leży" co musi być a bez czego sie da obejść w moto. Przydałoby sie tez trochę info o warunkach fizycznych koleżanki.

Spokój mi koledzy :rolleyes: . Mówię o wzroście i wadze a nie czy ma 90/60/90...

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skarbie mój ale to są cholernie drogie moto w utrzymaniu, początkująca osoba może się przerazić częstotliwością wymian podzespołów nie podołać finansowo i np zacząć grać w bierki zamiast enduro i szkoda -bo chcemy żeby nas było więcej a nie mniej :D

 

 

 

mów za siebie, ostatnio jest taki natłok buraków, że wstyd w lesie kask zdejmować. Im nas mniej i mniej o nas mówią tym lepiej :)

 

pzdr.

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a filmik jak ta dupa odpala xt z kopa to propaganda, ma wszystko ustawione pod strzała :) ciekawe czy tak dobrze by jej poszło na zimno albo po rolce z podjazdu :) w dodatku dodała gazu, ciekawe jak by wyglądała jej noga jak by się motórek delikatnie rozregulował

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dodatku dodała gazu, ciekawe jak by wyglądała jej noga jak by się motórek delikatnie rozregulował

 

xt 600 ma podciśnieniowy gaźnik-jak odkręcasz gaz to nie otwierasz głównej przepustnicy tylko przesłone i conajwyżej minimalnie uchylasz przepustnice w małym gaźniku (YDIS ) więc szansa że odbije jest niewielka-zawsze jest ale mała, chyba że odkręcasz ten gaz do samego oporu :D .......

 

no i xt ma normalne ssanie(osobna dysza ssania ) - mojemu kumplowi 43nF bardzo ładnie paliła zimna a gruz jak moja.....

 

 

co innego moto na stricte mechanicznym gaźniku-lc4 , xr600 tutaj odkręcenie gazu przy kopaniu jest niebezpieczne, a w lc4 bez autodeko to w ogóle proszenie się o kalectwo....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dziewczyny XG 250 około 10tys (nie wiemy nic o kasie od pytajacej).

motorki z japońskiego rynku starsze XT250 serow albo nowsze zna bazie XG 250 (maja rozrusznik)

DT125 nie potrzebuje rozrusznika odpala jak kopanie szmaty po podłodze - dobry wybór i popularny na rynku.

Z nowszych np X-Ride 290 lub inne hybrydy Trial/enduro.

 

XT600 ...ma dwa gaźniki jeden podciśnieniowy drugi mechaniczny i ruch gazem otwiera mechaniczny (podciśnieniowy "włącza się" od pewnych obrotów), ...fajny i oszczędny w paliwie patent Yamahy :).

Dobrze ustawionego 4T odpali każda zdecydowana (!) noga, ale nie zawsze delikatna po wywrotce lub niefortunnym zgaśnięciu itp.

XT, XR i inne mają automatyczny dekompresator co nie oznacza, że "samo działa" :)

 

Wyczynówki wybiłbym sobie z głowy na początek zabawy, bo będą przeszkadzać w jeździe!

_________________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT600 ...ma dwa gaźniki jeden podciśnieniowy drugi mechaniczny i ruch gazem otwiera mechaniczny (podciśnieniowy "włącza się" od pewnych obrotów), ...fajny i oszczędny w paliwie patent Yamahy :).

 

bo ja wiem czy oszczędny i fajny-xr 600 na pojedynczym mechanicznym też potrafi spalić 5/100 przy delikatnej jeździe a o ile prostszy gaźnik, a skoro nie widać różnicy to po co kombinować ?? ogromny plus że xt nie szarpie i nie dusi się przy gwałtownym odkręceniu gazu tylko odrazu jedzie, no i ma normalne ssanie (osobną dysze ssania ) więc zimna pali o niebo lepiej szczególnie w zimne dni niż xr600(i mam na myśli także kopane xt )

 

do tego w 3TB czasem pęka membrama, która swoje kosztuje (ok 230 zł w komplecie z przepustnicą chyba że da się taniej )wiem że w bardzo starej xt ta przepustnica była jakoś innaczej rozwiązana -metalowy krążek czy coś niezniszczalny patent, ale księgowi wkroczyli do akcji i zrobili tak żeby dało się zarobić :(

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR jest super ale do walki właśnie, a nie do wożenia się. Przy płynnej jeździe XRem spalanie jest ok, ale chyba w temacie nie dotyczy, a szarpanie się na zbyt wolnych obrotach nie jest zdrowe Dziewczynie byłoby łatwiej na XR250,400.

Membrany w gaźnikach się starzeją i zużywają ale jest to naturalne i raczej trzeba mieć pecha, żeby trafić na wymianę.

 

Piórko:

podoba mi sie twój komentarz :)! ...cała prawda!

Może materiał sprzyda sie komuś na przyszłość :)?

_____________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DT125 nie potrzebuje rozrusznika odpala jak kopanie szmaty po podłodze - dobry wybór i popularny na rynku.

 

Dlatego już dawno polecałam jej DT bo posiadam i nigdy nie miałam problemów z odpaleniem jej :D a poza tym serio spoko moto, bezproblemowy i dobry na początki :D ale chyba serio nie ma co dalej ciągnąć tematu bo autorka dawno się nie odzywała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...