Skocz do zawartości

Wymuszenie pierwszeństwa, kontrowersyjna sytuacja - film i moja wina


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam pojeżdżone, suzuke zawinąłem o drzewo, szrot.

 

 

Prosze was o ocene tej sytuacji.

 

 

Jadą motocyklem wyprzedziłem jeden samochód stosunkowo blisko skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Wg mnie był to bezpieczny manewr – zmieściłem się na liniach przerywanych, nie najechałem na podwójną. Problemem jest jak widać na filmiku lekko nadmierna prędkość w stosunku do innych samochodów.

Za pasami jakieś 20-25m dalej jest skrzyżowanie na którym wymuszono mi pierwszeństwo przejazdu. Typowy lewoskręt. Facet zatrzymał się praktycznie w połowie mojego pasa zmuszając mnie do reakcji – mogłem celować w niego lub odbić na prawo wylatując z drogi. Wybrałem drugą opcje. Szkody poniosłem tylko ja, a dokładniej mój motocykl który został całkowicie zniszczony zawijając się o drzewo. Ja miałem dużo szczęścia i nic poważnego mi się nie stało.

Policja stwierdziła, że ja zawiniłem w tej sytuacji wyprzedzając pojazd przed skrzyżowaniem, mimo tego, że wyprzedzanie było prawidłowe w stosunku do linii na jezdni. Dowodem w sprawie jest właśnie ten film.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SKQWPJRSe5E

 

Brak świadków. Kierowca sam nie wiedział gdzie stanął, 15, 25 czy 40cm na moim pasie i nie przyznał się do wymuszenia.

Wiadomo, że gdybym nie wyprzedził samochodu nie doszłoby do wymuszenia. Wg mnie wymuszenie jest wymuszeniem i wyprzedziłem pojazd w sposób zgodny, nie najeżdżając na podwójną.

Dlatego zwracam się z prośbą do was o opinie na temat tej sytuacji. Czy waszym zdaniem mam szansę na wygranie sprawy ?

Jak to oceniacie ?

 

 

aa po wszystkim miałem zostać ukarany mandatem w wyskości 500 zł + 6 pkt za spowodowanie kolizji.

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygrasz, Ty jesteś cały, kupisz następny motocykl i nauczysz się jeździć.

Każdy biegły dokładnie wyliczy Twoją prędkość na tym filmie i jak wtedy będziesz się tłumaczył?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, prędkość... Też uważam, że to ewidentnie Twoja wina.

Jakiś czas temu sam skasowałbym samochodem motocyklistę w mieście wyjeżdżając z podporządkowanej. Nie wiem, z jaką prędkością gwizdał, ale z pewnością grubo ponad sto. Co prawda wjechał by mi w tyłek, bo ustawiony byłem już do jazdy na wprost. Miał farta, bo nic z przeciwka nie jechało i zdążył odbić na przeciwległy pas. Ale dużo nie brakowało.

Zaskoczył mnie, bo skrzyżowanie jest typu "kiepska widoczność"

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to głupie ale..

kojarzycie sprawe wypadku syna Wałęsy ?

Rozbił sie przy wymuszeniu.

Dostał mandat za prędkość, a winny był ten któy wymusił

 

nie licz na adopcję

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było na skrzyżowaniu, ale po wyliczeniu prędkości możesz być współwinny zdarzeniu (przyczynić się) o ile kierowca wjechał Ci na pas a jeśli tylko trochę i miałeś miejsce aby go wyminąć, a że duża prędkość była i w panice zareagowałeś niewłaściwie i wydzwoniłeś wtedy to na pewno twoja wina jest. Tak czy inaczej ubezpieczyciel i tak ci nic nie wypłaci.

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo to co ten filmik przedstawia ?

 

Jak dla mnie to musial bym widziec skrzyzowanie z oznaczonymi miejscami i opisem.

 

Niekoniecznie musi byc wina Twoja, kwestia tego jak to wyglada w realu - dyskusyjna jest sprawa " dojazdu " do skrzyzowania.

 

Inna bajka jest okreslenie predkosci z jaka sie poruszales o ile km/h byla przekroczona dozwolona predkosc.

 

Jezeli katamaran wymusil na lewoskrecie to nie jést to jednoznaczna wina Twoja. Pytanie tylko ile kasy musisz wlozyc w udowodnienie winy ? Moze okazac sie, ze taniej bedzie kupic nowa Bimote.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowym będzie świadek, który potwierdzi wymuszenie

sprawa byłaby dużo łatwiejsza gdybyś przyłożył w auto lub choć je musnął/przerysował

jeśli nie było kontaktu ciężko będzie udowodnić wymuszenie jeśli nie masz świadków

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowym będzie świadek, który potwierdzi wymuszenie

sprawa byłaby dużo łatwiejsza gdybyś przyłożył w auto lub choć je musnął/przerysował

jeśli nie było kontaktu ciężko będzie udowodnić wymuszenie jeśli nie masz świadków

 

I wlasciwie wszystko w temacie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadków cały czas szukam. Mam nadzieje, że znajde bo miasto nie jest duże.

Kierowca częściowo przyznał się, że wjechał na mój pas i zahamował.

Jak pojechałem do szpitala znajomi dzwonili mi i mówili, że cały czas zmienia swoją wersje - to policjanci pewnie zeznają. Nie był pewny swego.

Nie potrafił odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie do jakiego momentu wyjechał, a wyjechał dość sporo.

 

 

kluczowym będzie świadek, który potwierdzi wymuszenie

sprawa byłaby dużo łatwiejsza gdybyś przyłożył w auto lub choć je musnął/przerysował

jeśli nie było kontaktu ciężko będzie udowodnić wymuszenie jeśli nie masz świadków

Mogłem walić w samochód.

Miałem już okazje przelecieć przesz maske w identycznej sytuacji. Wolałem odbić i jakoś walczyć jeszcze z motocyklem. Niestety sie nie udało.

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo to co ten filmik przedstawia ?

 

Jak dla mnie to musial bym widziec skrzyzowanie z oznaczonymi miejscami i opisem.

 

Niekoniecznie musi byc wina Twoja, kwestia tego jak to wyglada w realu - dyskusyjna jest sprawa " dojazdu " do skrzyzowania.

 

Inna bajka jest okreslenie predkosci z jaka sie poruszales o ile km/h byla przekroczona dozwolona predkosc.

 

Jezeli katamaran wymusil na lewoskrecie to nie jést to jednoznaczna wina Twoja. Pytanie tylko ile kasy musisz wlozyc w udowodnienie winy ? Moze okazac sie, ze taniej bedzie kupic nowa Bimote.

 

 

Film jest zabezpieczony przez policje jako dowód w sprawie. Innego dowodu nie ma. Na tej podstawie chcą udowodnić moją wine.

 

Skoro to już druga taka Twoja sytuacja, to kup sobie szachy.

 

Nie mądruj, bo nie o to w tym temacie chodzi !

 

Za pierwszym razem przy 60km/h typek zajechał mi droge nie patrząc co jedzie z naprzeciwka argumentując to tym, że oślepiało go słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy, mało razy Ci ktoś wyjechał na pas ruchu?

 

Mi wjezdzaja nagminnie, tylko jak na razie zyje i mam sie dobrze. Mozna by podyskutowac dlaczego, ale co ja wiem o jezdzie moturem, stary, slepy, bez refleksu w dodatku zawalidroga.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...