Skocz do zawartości

ETZ by tomek


december74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się pochwalić moim nabytkiem. icon_biggrin.gif

Po "chińczyku" banghead.gif , którego w końcu sprzedałem kupiłem wreszcie moje nie spełnione marzenie z młodzieńczych lat, i..... nie żałuję!!!! zeby.gif Cała po renowacji, malowana i silnik po remoncie- na mojej głowie leży dotarcie... icon_eek.gif Skrzynia została jedynie nie tknięta.

 

http://www.fotosik.pl/u/december74/album/1248962

 

Co o niej myślicie??

W planach kufry z epoki ( już zamówione) z wkomponowanymi lampami prostokątnymi, w zimie malowane w kolor niebieski- jak moto, lub czarny. No i może szersza opona na tył, ale to sprawa do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, cytując klasyka "lodzio - miodzio" Jak salonowa nówka. Rispekt :)

Zawsze mi się etka podobała, ale byłem do niej za duży, dlatego miałem jawy 350TS :buttrock:

Jeśli to nie tajemnica, to jakiego rzędu kwotę trzeba wyłożyć za takie cudo? Pytam, bo chciałbym taką Jawę - w sensie tak dopieszczoną - tylko nie ma gdzie trzymać... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys to był szał teraz pewnie tez nie jeden poogląda

 

Tak masz rację nie jeden znający markę karkiem kręci, tym bardziej że jedna w mojej okolicy i robi za ewenement...

 

No no, cytując klasyka "lodzio - miodzio" Jak salonowa nówka. Rispekt :)

Zawsze mi się etka podobała, ale byłem do niej za duży, dlatego miałem jawy 350TS :buttrock:

Jeśli to nie tajemnica, to jakiego rzędu kwotę trzeba wyłożyć za takie cudo? Pytam, bo chciałbym taką Jawę - w sensie tak dopieszczoną - tylko nie ma gdzie trzymać... :banghead:

 

Hmm,tajemnicą nie jest, za taki stan ok. trójeczki musisz mieć, ja dałem mniej... :biggrin:

No i myślę że za Jawę położysz mniej jakieś 500-700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jak ta z forum mzklub.pl tam koleś robił dwie takie same wręcz identyczne ,,na handel,, nawet naklejki takie same

Edytowane przez lisek508

Motorynka -> Komar jajcun ->WSK 125 x3 -> ETZ 150 -> ETZ 250 -> GS500 -> FZR600/SC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje emzetki. mam nadzieje ze moja tez sie doczeka takiej gruntownej renowacji bo jest uzytkowana od 30 lat wiec by sie jej nalezalo. ale na razie nie ma funduszy. ostatnio gadalem z gosciem na etz 150 w czechach. powiedzial ze po 20 stu latach jezdzenia na gsxrach od K1 DO K10 wrocil do mz. i to mu w zupelnosci wystarcza. co ciekawe, sam przyznal ze mimo iz jest czechem to mz jest lepszym motorem dla niego niz Jawa. mam pytanie na temat polerki aluminium. ten polysk sie utrzyma na dluzej? nie utleni sie ? ja kiedys troche polerowalem pokrywy ale to " zeszło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ładnej ET-ki :)

No no, cytując klasyka "lodzio - miodzio" Jak salonowa nówka. Rispekt 9 :)

Zawsze mi się etka podobała, ale byłem do niej za duży, dlatego miałem jawy 350TS :buttrock:

Jeśli to nie tajemnica, to jakiego rzędu kwotę trzeba wyłożyć za takie cudo? Pytam, bo chciałbym taką Jawę - w sensie tak dopieszczoną - tylko nie ma gdzie trzymać... :banghead:

Ja swoją reanimowałem dwa lata temu, malowanie ramy we własnym zakresie reszta u lakiernika, remont silnika z zakupem nowych karterów, wału, czeskich tłoków, szlif itp.(z mojego silnika została praktycznie tylko większa część skrzyni biegów). Remont silnika u p. Ruszczyka w Mrągowie (ASO Jawy). Koszt całkowity przekroczył 4 tys.zł. i jeszcze z tysiaka można by włożyć. Oczywiście polerki sobie darowałem :)

9794.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na temat polerki aluminium. ten polysk sie utrzyma na dluzej? nie utleni sie ? ja kiedys troche polerowalem pokrywy ale to " zeszło"

 

 

Mam moto od połowy lipca, i powiem że jak do tej pory trzyma zajebiście. Było kilka "spacerów" w deszczu, lecz po osuszeniu- moim... :) wycierałem chociaż silnik i fele, mając na uwadze polerkę. Ewentualnie na drugi dzień, lecz wtedy już musiałem użyć wilgotnej ściereczki ( płyn do mycia auta i woda), a następnie wycierałem do sucha czystą szmatką i schodziły zacieki delikatnie widoczne po deszczu. Czas operacji max 30 min. Ale jakiejś tragedii w tym temacie nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się namyślałem nad MZ ETZ 250/251, ale stosunek cena/stan skutecznie mnie zniechęciły. 2500tys. za dymiącą jak komin kotłowni MZ to był standard, 2000 za jakieś padło bez żadnego remontu. Wolałem kupić japońca - może remonty będą droższe, ale rzadsze. No i mialem na uwadze spalanie - MZ by mi się nie opłacało wyjeżdżać z garażu.

 

Ale twoja jest piękna, polerka ideał, czyściutka i w ogóle. Ideał :) Ile za nią dałeś?

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiona MZ nie dymi o ile lejesz dobry olej wiadomo trochę zawsze będzie ale nie tak jak piszesz z komina kotłowni. Co do spalania to przy założonym gaźniku Bing uda się zejść spokojnie do 4l na 100km. Tylko fakt masz rację co do ceny trupy na allegro po 2.000... lepiej kupić taką za 800zł i zrobić byle by miała papiery bo dobrze zrobiona ETZ też pośmiga :)

Edytowane przez lisek508

Motorynka -> Komar jajcun ->WSK 125 x3 -> ETZ 150 -> ETZ 250 -> GS500 -> FZR600/SC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić taką za 800zł i zrobić

 

Chyba, że chcesz jeździć :P a nie dłubać pół sezonu. W dodatku, za 800 na normalnym rynku to chodzą takie szroty, że więcej trzeba włożyć niż potem wyjmiesz, żeby nie wstyd było się pokazać gdziekolwiek na niej, to musiałaby być okazja. Nie mniej, jak kolega dał poniżej 3000 za odpicowaną EMZetę, to świetna cena. Widziałem taką nawet za 6tys., ale to ktoś chyba wybitnie nie chciał jej sprzedać.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...