Skocz do zawartości

Nowy egzamin od 2013 na kat. A2 i A


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

temat o nowym szkoleniu itp a Wy znow o przeciwskrecie....

 

Moze znajdzie sie ktos mniej leniwy niz ja i znajdzie wymiary placu na egzaminie i tych wszystkich figor. Zagladalem do rozporzadzenia i jest tego tyle ze poprostu skapitulowalem w 1/4.

Taki post byl by jednym bardziej wartosciowych w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chociaż trochę mnie uspokoiliście.

Jeszcze dla pewności zadzwoniłem sobie do mojego instruktora z którym robiłem A1 i powiedział mi że kurs dla mnie będzie za około 20-30% ceny normalnego kursu:)

Bo często on mnie i ja jego widuje na moto i stwierdził że wałęsać się po tym placu nawet na większym moto nie będzie sensu:)

 

 

A co do Sv na drugi motocykl.

Fakt skok mocy będzie kolosalny a jej odczucie pewnie 10razy większe bo to V"ka i ciągnie z dołu jak lokomotywa.

Ale wybrałem ten motocykl z prostego powodu, czuje się na nim świetnie, miałem okazje już pojeździć takim jak i innymi ( cbr 929, b6, xj600, hornet600, sv650, shadow 600 i kilka innych których już nawet nie pamiętam)

Dodatkowo ma on aż (tylko) 70km więc powinien być odpowiedni. Biorąc jeszcze pod uwagę zę nawet na forum ścigacz polecają go jako pierwszy motocykl a tam wiadomo każdy wałkuje mantrę cb/gs/er5

 

Co do takiego skoku, to chyba lepiej przesiąść się ze 125 (na której nakręciło się troche km i zaczęło poznawać technikę jazdy) niż odrazu wskoczyć na taką 600"tkę.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc jeszcze pod uwagę zę nawet na forum ścigacz polecają go jako pierwszy motocykl a tam wiadomo każdy wałkuje mantrę cb/gs/er5

 

No to teraz pojechales :icon_mrgreen:

 

Scigacz jako argument :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Tam kazdy o 09:00 rano robi chicken strings 2 cm od kranca opony a w nastepnym poscie o 09:15 z przed kompa juz ja zamknal :icon_mrgreen: ba nawet foty wkleic potrafi.

 

Same miszcze tam siedza, dla poprawienia humoru mozna wejsc i poczytac :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mocno i gwałtownie skręcić kierownicą by uderzyć o ogranicznik skrętu. Jak już ograniczniki się zderzą to impet uderzenia + siła z jaką ciągnie się za jedną stronę kierownicy od razu przechyli motocykl w pożądanym kierunku. Dobrze jest sobie pomagać pracą na podnóżkach

 

 

Gotowy przepis na glebe. Skręcasz kierownice w lewo żeby zaraz pociągnąć w prawo w celu wykonania skrętu w prawo. Kiblowałem z fizy tylko raz i domyślam się , że przy prędkości ósemkowej skończy się to przewróceniem motocykla Krata browara dla Ciebie ode mnie jeśli to wykonasz.

 

 

Zastanawia mnie czy po dwóch latach posiadania kat. A2 trzeba będzie od nowa kurs robić czy wystarczy tylko egzamin praktyczny powtórzyć na wiekszym motocyklu?

 

W naszym kraiku cudownym bankowo będziesz musiał ten kurs zrobić. A znając życie będzie w szkołach jazdy bedzie więcej motocykli do utrzymania, a utrzymanie = $,a za to bedziesz płacił Ty

Edytowane przez hashman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zę ścigacz jako argument nie jest zbyt dobry ba nawet śmieszny no ale co tam :)

Tuska też nikt nie rozlicza z jego argumentów mają być i są to najważniejsze :)

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scigacz jako argument :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Tam kazdy o 09:00 rano robi chicken strings 2 cm od kranca opony a w nastepnym poscie o 09:15 z przed kompa juz ja zamknal :icon_mrgreen: ba nawet foty wkleic potrafi.

chicken strips. To od pasków nie sznurków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy przepis na glebe. Skręcasz kierownice w lewo żeby zaraz pociągnąć w prawo w celu wykonania skrętu w prawo. Kiblowałem z fizy tylko raz i domyślam się , że przy prędkości ósemkowej skończy się to przewróceniem motocykla Krata browara dla Ciebie ode mnie jeśli to wykonasz.

A wyślesz ją do Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale przepiękny pierdolnik zrobił się na forum. Jako taki porządek i selekcja treści panuje jedynie w dziale "przy piwie".

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo, żeby nie zaśmiecać wątku - przeciwskręt służy do wytrącenia motocykla (i każdego jednośladu) z równowagi, co pozwala na inicjację skrętu. Działa przy każdej prędkości (podkreślam - prędkości, więc nie mówimy o toczeniu się, tylko o jeździe). To wiadomo z fizyki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zaśmiecamy temat, ale bardzo zaciekawiło mnie to co piszesz, bo przeciwskręt służy nie tylko do tego, i spodziewałem się że ktoś taki jak Ty będzie o tym wiedział. Ciekawe czy któraś ze szkół tak uczy bo jest to potencjalnie niebezpieczne dla "świeżaków".

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pach to pikuś - musi być grys ;)

jazda w koleinie - łatwizna - powinna być zmiana toru jazdy pomiędzy kilkoma koleinami oraz hamowanie na chlorokauczuku upierdzielonym zużytym olejem silnikowym :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...