Skocz do zawartości

Co to za znak?


shuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że temat był już poruszany, albo ktoś mi to wyjaśniał poza tym forum. Nie mogę jednak sobie przypomnieć o co chodziło ze znakami, który zauważyłem wczoraj w nocy.

Trochę przypomina strefę ruchu z ograniczeniem do 50 ale jest zrobiony z diodek. Tablica była ciemna, ale ze względu na deszcz i późną porę nie wiem czy cała jest z diodek czy tylko ułożone z nich jest czerwone kółko z białym (żółtym) 100 w środku.

Gdyby nie to, że znaki te widziałem wyłącznie przed przejściami dla pieszych uznałbym to za podwyższenie prędkości dozwolonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak jak znak, jeśłi zrobiony wg.drogowych standardów to zanczy to samo co zwykły, blaszany. Z tą różnicą że jest z LEDów i miga, przez co ma być bardziej widoczny, z jakiegoś powodu zapewne. Bo jest ważniejszy, bo miejsce niebezpieczne, bo jest ku temu powód żeby je*ał po oczach, bo zwykłe tablice już nie działają na połgłówków za sterem, których to jest pełno na drogach.

 

 

Wiedz że na znaku są ważne kolory i kształty a nie technika jaką jest zrobiony. Na zachodzie jest dużo takich migających, te które migają powoli mogą czasem wystraszyć, szczególnie nocą w deszczu gdy mignie dopiero przed oczami.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te znaki są "interaktywne" , jak masz zielone światło to wyświetlają 100, ale jak zmienia się światło na przejściu/skrzyżowaniu to wyświetlają 70 ( chyba, dawno nie jechałem tamtędy) ot taka nowinka żebyś nie wpadł na dużej prędkości na skrzyżowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj są połączone z radarem, jak jedziesz szybciej niż dopuszczone, miga.

Od razu mi przyszło do głowy takie rozwiązanie: jak jedziesz szybko, to wyświetla Ci ograniczenie o jakieś 30 mniej niż masz i aktywuje fotoradar znajdujący się tuż za znakiem, a jak jedziesz powoli, to... wyświetla Ci ograniczenie o jakieś 30 mniej niż masz i aktywuje fotoradar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedziesz szybko, to wyświetla Ci ograniczenie o jakieś 30 mniej niż masz i aktywuje fotoradar znajdujący się tuż za znakiem, a jak jedziesz powoli, to... wyświetla Ci ograniczenie o jakieś 30 mniej niż masz i aktywuje fotoradar.

 

Na świecie funkcjonują systemy, które wymuszają jazdę z przepisową prędkością - gdy jedziesz przepisowo masz zieloną falę, gdy przekraczasz prędkość - na skrzyżowaniu włącza się czerwone światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świecie funkcjonują systemy, które wymuszają jazdę z przepisową prędkością - gdy jedziesz przepisowo masz zieloną falę, gdy przekraczasz prędkość - na skrzyżowaniu włącza się czerwone światło.

Ja nie o tym - ja o maszynce do robienia kasy, którą pewnie niejedna straż wiejska chętnie by sobie sprawiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To droga ekspresowa dwupasmowa - gdyby nie bylo znaku mozna jechac 110kmh. Natomiast przed kazdymi swiatlami jest ograniczenie do 100. (i chyba nie jest polaczone z radarem, bo zawsze jak tamtedy jade wyswietla 100). Ograniczenie do 70ciu jest z tabliczka dot. pojazdow powyzej 3,5t. od poczatku Łomianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...