Skocz do zawartości

Wskazówki torowo-wyścigowe


Sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Piotr właśnie takiego potwierdzenia chciałem od osoby szybkiej i bardziej doświadczonej. Tak jak pisałem ja się przesiadam na innego producenta, te opony nie są na razie dla mnie. Trochę zniszczyłem tych opon w tym roku pomimo tego że nie zrobiłem dużo kilometrów.

Jak najbardziej jestem za takim "tutorialem" jak pisze filip, zdecydowanie taki temat by się przydał na tym forum.

Tak naprawdę powinno się mieć po 3 komplety opon z felgami żeby się nie pierd.... Jeden komplet wett, i dwa z różnymi mieszankami, i tylko zmieniać do odpowiedniej temperatury, np. do południa może być +18 stopni a po południu +30 i już kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy ile Rinas tego zużywa i dla czego on nie jeździ na innym rodzaju ogumienia.

Mario ale Ty chyba sporo latałeś na tych gumach supercorsach z czasami +1,50 i nie miałeś nigdy takiego problemu jak ja ? że po 3 sesjach śmietnik nie ma bierznika. To jakie tam Mario ciśnienia ustawiałeś na kocach na ciepło (tył przód) ?

Piotrek pytanie do Ciebie czy jak ustawiam ciśnienie na kocach 1,65 wyjeżdżam i jadę w przedziale np. 1,46-1,48 to ciśnienie wzrasta ? Nigdy nie robiłem takiego testu że jadę 3 laps pełną pizd... zjeżdżam i szybko robię pomiar. Masz doświadczenie w takiej sytuacji robiłeś coś takiego ?

Kur... nie daje mi spokoju ten mój temat, zajeba trochę tych tyłów w tym sezonie i teraz się wkur ... :) a kilometrów przejechałem bardzo mało



zaraz kupię nowy komplet i kur... problem się znowu pojawi chcę tego uniknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byłoby wszystko ok jeśli bym ładował ciśnienie przed wyjazdem na kocach np. 1,8 ? bo przy takim tempie 1,46-1,48 ciśnienie spada o np. 0,1 bara i byłoby ok ? Nie wiem tak kombinuję :)



no wyprzedziłeś mnie Mario z tym postem no właśnie



tyle że sugerowali 1,65 i tego się trzymałem tym bardziej że mówiłem w jakim przedziale jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby jasne ze te opony moga jechac szybciej ale juz przy takim tempie trzymaja temperature i daja duze wyczucie przyczepnosci .

 

MatMAx Dokladnie tak !Ustawiasz po kocach ,jedziesz dwa trzy okrazenia swoim szybkim powtarzalnym tempem i zjezdzasz sprawdzic cisnienie Dlatego bardzo pomocna jest druga osoba bo podjezdzasz tylko w depo i kolega sprawdza cisnienie i w razie czego korygujecie.

Inaczej to cisnienie bedyie wygladac rano a inaczej w poludnie.

 

To samo z zachowaniem motocykla.

DLaczego w wiekszosci przypadkow jest tak ze jak wyjezdzamy na pierwsza sesje to jedzie nam sie troche kwadratowo?

Jedna sprawa ze czlowiek zaspany ;) nie rozgrzany :)

ale druga rzecz to ze olej w amortyzatorach jest zimny po nocy i potrzeba chwili zeby sie rozgrzal i zaczal optymalnie pracowac dlatego w pozniejszych sesjach jezdzie nam sie duzo lepiej.Fachowczy zalecaja odkrecic pare 2/3 kliki to tu to tam zeby olej zaczala krazyc i sie rozgrzal szybciej ,aczkolwiek ja nie kombinuje .

 

Odnosnie mieszanek i cisnien to bede mial chwilke to zrobie takie zestawienie z mojej bazy danych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne oburzenie, raczej trochę mnie to bawi, no ale spoko :) . Jeżdżenie moto po torze traktuję jako sport, tak jak ktoś sie ustawia ze znajomymi pokopać piłkę, kwestia interpretacji

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie co cie bawi ale.... spoko ;)

 

Mnie w tej zabawie ,sporcie, smieszy to ze niektorzy z wszystkiego robia wielka tajemnice :ph34r:

Ide pytam sie:

Stary powiedz czemu dzieje sie tak albo tak ?

Co zrobic zeby bylo lepiej ,zeby cos poprawic ?

Jak to robisz ze jedziesz tak szybko,moze cos podpowiesz ?

Ale twoj sprzet pieknie idzie ,co masz tam zrobione ?

I co ?!

Nie no stary pelna seria .

Wszyscy maja pelna serie :biggrin: a cala reszta jest owiana tajemnica :cool:

Rozumiem ze spec od zawieszen nie bedzie za darmo ustawial sprzeta bo to jest jego praca i z tego zyje ale zwykly koles ktory lata i ma z tego radoche nie moze czegos wolniejszemu podpowiedziec !?

Nie mowie ze wszystkimi tak jest ale czesto .

O ile na poziomie czolowki WMMP jeszcze to jest powiedzmy do zrozumieia o tyle podczas zabawy juz mnie to troche smieszy .

No chyba ze ktos podchodzi do tego ...... nie jak do zabawy ale jako krok w swojej karierze wyscigowej :)

Dlatego tak milo z kolegami wspominamy PUCHAR SUZUKI z Grandysem .

W dzien walczylismy na lokcie a wieczorkiem razem pilismy piwko i wymienialismy sie doswiadczeniami .

 

No ale dobra odszedlem o tematu i moze sie poprostu sie nie znam i takie mamy czasy :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Maciek co Cię bawi kolego ?



jak spojrzę na twoje pytania to mnie śmieszą



nie wiem o co ci kur.... chodzi



jesteś zniesmaczony jak Stoner w MotoGP



co cię bawi ? kur...



jesteś alfą i omegą ?



zadawałeś głupsze pytania nią ktokolwiek z nas na początku swojej wielkiej kariery na co Ty kur,,, jesteś obrażony ?



szanowałem Cię ale teraz wyzywam Cię na pojedynek :)



masz odwagę ?



to jest forum amatorów

czy twoim zdaniem Szkopek jest tylko mistrzem naszego kraju ?



co cię bawi ? jak łamałeś kolejne granice czasowe to się nie cieszyłeś ?



wkur... mnie takie pierdo....



a co Rinas zdobył wice majstra ot tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kur... swoim sercem i że pociągną to wszystko pomimo różnych przeciwnością



piotr w dupie to mam szanowałem tego chłopaka i w chodziłem mu w du..... ale why ?



jest jak Stoner i hu... od dzisiaj nie mam do niego szacunku i wyzywam go na pojedynek !!!!!



tak jestem gotowy zlać chłopakowi dupę ...... jak podejmie rękawicę ale równe :)



ale mnie wkur... możecie mnie nie lubić ale w dupi... to mam !!!!!!!!!!!! wkur.... mnie chłopak



Kto się nie poddał ????? Rinas pomimo błędów podjął rękawice w tym naszym kraju a reszta bo się nie opłaca co osiągnę itp wkur... mnie to wszystko jestem stary i nie wiem dla czego tego się podejmuję :)



dla mnie Rinas jest całą energią jak biegam w lesie i mam chwilę słabości to myślę właśnie o nim. naprawdę tak jest



ogólnie Maciej wkur... mnie jesteś jakoś skrzywdzony itp



jutro pogadamy na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...