Skocz do zawartości

gpz 500 92r Nie chodzi na wolnych i zamula


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z gpz 500 wczoraj wyskoczyłem polatać z kolegą. Na początku zaczął się zamulać strasznie, później mu przeszło i za jakiś czas wróciło. Trzyma to do tej pory. Nie trzyma wolnych obrotów po odpaleniu bez dodawania gazu od razu gaśnie. Jeśli trzymam go na gazie to strzela z tłumików. Na trasie jak wracałem z przejażdżki nie mogłem za chiny przekroczyć 120km/h , przyśpieszał dość kiepsko i po hamowaniu i zejściu na b.niskie obroty gasł.

Motocykl po wymianie oleju, synchronizacji cylindrów, regulacji zaworów. ostatnio zaczął dzwonić rozrząd ale dosłownie kilka dni temu, filtr powietrze też wymieniony, nowe świece.

 

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez losiak59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z gpz 500 wczoraj wyskoczyłem polatać z kolegą. Na początku zaczął się zamulać strasznie, później mu przeszło i za jakiś czas wróciło. Trzyma to do tej pory. Nie trzyma wolnych obrotów po odpaleniu bez dodawania gazu od razu gaśnie. Jeśli trzymam go na gazie to strzela z tłumików. Na trasie jak wracałem z przejażdżki nie mogłem za chiny przekroczyć 120km/h , przyśpieszał dość kiepsko i po hamowaniu i zejściu na b.niskie obroty gasł.

Motocykl po wymianie oleju, synchronizacji cylindrów, regulacji zaworów. ostatnio zaczął dzwonić rozrząd ale dosłownie kilka dni temu, filtr powietrze też wymieniony, nowe świece.

 

Bardzo proszę o pomoc

 

a nie lepiej było by wyczyścić gaźniki i synchronizować a cylindry zostawić w spokoju?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei . Najpierw spuśc całą benzynę , kup na dużej markowej stacji , zalej lub odepnij na krótko do gaźników i powiedz czy nie wyzdrowiał .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wczoraj trochę pogrzebałem - świece czyściutkie, motocykl chodzi normalnie na niskich obrotach. Po dodaniu gazu zmula się i trochę i strzela w tłumikach. Nie dopisałem, że przy regulacjach zaworów i gaźników oba gaźniki były czyszczone. Benzyna tankowana zawsze na orlenie z tym ze sam nie wiem czy on taki markowy :P i co jakiś czas na cały zbiornik benzyny dolewałem deko denaturatu - słyszałem ze to pomaga pozbyć się rdzy.

 

Panowie bardzo wdzięczny jestem za odzew, macie może jeszcze jakieś pomysły ?

Rozrząd strasznie gruchota, czy możliwe jest aby fazy zaczęły się mieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczyszczenia gaźników , kup odpowiedni do tego środek zapuść , następnie spreżonym powietrzem przedmuchaj ( uważaj na oringi ) podczas przedmuchiwania mogą wypaść i będzie potem zagadka i czeskie filmy . A po wyczyszceniu po prostu postaraj się ustawić skład mieszanki.

Edytowane przez Rodzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ty jestes nowy na tym forum ?

 

Moze zacznijmy od tego ze gaznik do czyszczenia rozbieramy na srubki usuwajac z niego wszystkie czesci gumowe i podkladki

wowczas nie ma problemu ze zgubionymi oringami.

Dopiero rozebrany do golego korpus gaznika poddajemy czyszczeniu, razem z reszta metalowych czesci zamknietych np w pojemniku

z bardzo drobnej siatki. Tak przygotowane gazniki najlepiej jest oddac na myjke, nastepna o wiele gorsza mozliwosci jest czyszczenie

ich samemu za pomoca srodka do czyszczenia gaznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczyszczenia gaźników , kup odpowiedni do tego środek zapuść , następnie spreżonym powietrzem przedmuchaj ( uważaj na oringi ) podczas przedmuchiwania mogą wypaść i będzie potem zagadka i czeskie filmy . A po wyczyszceniu po prostu postaraj się ustawić skład mieszanki.

 

Wybacz, ale czemu piszesz bezsensowne porady w tym dziale, samemu nie majac zielonego pojecia o mechanice? Nabijaj posty gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...