Skocz do zawartości

jakie supermoto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje tylko DRZ 400 SM. Fmx niby mocniejszy ale jest cieższy i we wszystkich prównaniach wychodzi najsłabiej.

 

Tu masz porównanie supermoto z motocykl online.

 

http://www.motocykl-online.pl/testy/Honda_FMX_650_KTM_640_LC4_SM_Suzuki_DR_Z_400_SM_Yamaha_XT_660_X

 

 

Aha jest jeszcze MZ :)

http://www.motocykl-online.pl/testy/MZ_Baghira_Black_Panther_2003

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także musi byc łatwy dostep do czesci

 

drztów w PL jest w h***j i jeszcze 3 razy tyle :D do SM pasują większość części z S, dużo z E, rynek części używanych jest ogromny....

 

fmxy w PL pewno idzie na palcach obu rąk policzyć, dominatorów też tak dużo wcale nie ma....

 

albo ja nie umiem czytać albo drz ma 29Kw a fmx 27Kw więc czemu fmx jest mocniejszy ?? moment ??

 

No to nie ma co cudowac - DRZ :)
Pozostaje tylko DRZ 400 SM.

 

sam widzisz nie ma sensu szukać alternatywy :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam SM do wszystkiego (głownie asflat ale lekki teren tez)

 

Nie ma czegoś takiego ;) DRZ jeździłem wcześniej w terenie, a teraz latam trochę po asfalcie. Kupiłem oponki niby enduro, czyli i na asfalt i w teren. Niestety nie ma porównania z kostkami. Oponki te praktycznie nie trzymają w trochę większym piachu (szczególnie przód - tył można opanować). Nie wyobrażam sobie jazdy na oponkach typowo supermoto. Najlepszym, choć najdroższym rozwiązaniem są dwie pary kół. Mimo wszystko da się polatać po jakichś twardych szlakach, kamienistych drogach, etc.

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ja nie umiem czytać albo drz ma 29Kw a fmx 27Kw więc czemu fmx jest mocniejszy ?? moment ??

brawo, jak na to wpadłeś? :icon_mrgreen: pojemnosc przeszło 1,5 większa...

 

Nie ma czegoś takiego ;)

kumpel jezdzi drz sm i na org koła załozył mitasy e-09 i ma takie moto niby do wszystkiego, ale zwykle okazuje się ze do niczego :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

od niedawna jestem użytkownikiem właśnie FMX'a. Tak jak pisaliście - silnik najprostszy z możliwych, moc ook. 40ps i bardzo łatwo wrócić do tych 45ps z dominatora. Ale zmierzam do czego innego - kumple śmigają za drz sm i tt-r sm. Może to niektórych zaskoczy, ale FMX z DRZ z pod swiatel ida łeb w łeb. Kumpel ma dodatkowo cały układ wydechowy Leovince. Nie wspominam o tym że drz ma bardzo mały moment i gdy ja wbijam drugi bieg i odjezdzam to kumpel juz zapina trojke i kreci wysoko. Czeka mnie jeszcze wyrzucenie katalizatorów i przerobka wydechu i wtedy jestem przekonany ze drz polegnie.

 

Co do samej jazdy FMX'em. W teorii jest to najbardziej ucywilizowany sprzet. Kanapa w porownaniu do drz mozna powiedziec ze "wogole jest", bo w drz nie ma na czym usiasc wogole. Co do zawieszeń, przy codziennym smiganiu po miescie i wyglupach regulacje naprawde nie sa potrzebne i to co dała fabryka jest jak najbardziej ok. Hamulce, szczegolnie przedni, brzytwa i to na standardowych fabrycznych klockach. Jedyne co chcę zmienić to dorzucić oplot.

 

Ktos tutaj pisal o mniejszym spalaniu w DRZ. Szczerze powiedziawszy nikt z nas tego nie zauwazyl. Wszystkie te sprzety palą 5-6l/100.

 

Takze szczerze mowiac moge polecic FMX. W testach kazdy pisze ze to nie jest sprzet do sportu i to prawda ale chyba 99% z nas w sporcie ze sprzetu nie korzysta.

Edytowane przez Kornelio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Takze szczerze mowiac moge polecic FMX. W testach kazdy pisze ze to nie jest sprzet do sportu i to prawda ale chyba 99% z nas w sporcie ze sprzetu nie korzysta.

da sie jezdzic po schodach? czy zawieszenia dobijaja? przeswit ? a jak sie jezdzi z wieksza masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że drz kanapę ma beznadziejną po 20km 4 litery tak bolą że musisz zrobić przerwę :D także jak chcesz tym podróżować to bez przekombinowania kanapy nie ma szans chyba że masz bardzo twarde 4 litery :D tutaj duży minus dla suzuki-fakt....

 

brawo, jak na to wpadłeś? :icon_mrgreen: pojemnosc przeszło 1,5 większa...

 

z toba to nie ma sensu dyskutować bo i tak będziesz na siłę udowadniał że honda jest lepsza :D najlepsza jest xl600 a już napewno lepsza od drz :D pojemność pojemnością a moc mocą....

 

Czeka mnie jeszcze wyrzucenie katalizatorów i przerobka wydechu i wtedy jestem przekonany ze drz polegnie.

 

ja porównywałem 2 całkowice seryjne motocykle, SM można przerobić na E (chociaż koszta spore )i wtedy nawet fmx bez katalizatora polegnie :D także nie ma co dywagować które moto po tuningu będzie lepsze.....zresztą z tego co pamiętam S (więc SM pewnie też bo te motocykle w zasadzie różnią sie tylko kołami ) też ma katalizator i strasznie dławiący wydech (wiadomo emisja spalin i hałasu ).....jak oglądałem S-kę to ten motocykl na seryjnym wydechu chodzi jak simson prawie go nie słychać :D dam sobie łeb uciąć że wymiana wydechu w S-ce i odpowiednie zestrojenie gaźnika do nowego wydechu da kilka KM i poprawi dół....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z toba to nie ma sensu dyskutować bo i tak będziesz na siłę udowadniał że honda jest lepsza :D najlepsza jest xl600 a już napewno lepsza od drz :D pojemność pojemnością a moc mocą....

chłopie mi to lotto, ale nie wypisuj takich rzeczy bo ktos jeszcze w to uwierzy, moc na papierze to nie wszystko ;)

 

a co jest lepsze trudno powiedzieć, drz to takie przeciętne moto, niczym się wg mnie nie wyróżnia

 

są motocykle lepsze i gorsze, znam doswiadczonych riderów , ktorzy mowią, że "lepiej nic niz suzuki", ja bym się pod tym nie podpisał, ale ty chyba przeginasz w drugą stronę i przeżywasz jakby ten motorek to było całe twoje zycie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie mi to lotto, ale nie wypisuj takich rzeczy bo ktos jeszcze w to uwierzy, moc na papierze to nie wszystko ;)

 

a co jest lepsze trudno powiedzieć, drz to takie przeciętne moto, niczym się wg mnie nie wyróżnia

 

są motocykle lepsze i gorsze, znam doswiadczonych riderów , ktorzy mowią, że "lepiej nic niz suzuki", ja bym się pod tym nie podpisał, ale ty chyba przeginasz w drugą stronę i przeżywasz jakby ten motorek to było całe twoje zycie :icon_mrgreen:

Poczekajmy aż @michoa kupi KTM'a :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

a co jest lepsze trudno powiedzieć, drz to takie przeciętne moto, niczym się wg mnie nie wyróżnia

...

 

A ja jeszcze przyklasnę :clap: Osobiście miałem dylematy związane z supermoto do roboty i zastały DRZ, FMX i XT. FMX odpadł, bo jest dość duży a DRZ, bo każdy to ma i kosztuje minimum 10k. Nawet nie brzydkie to to takie i ponoć jeździ bardzo dobrze ale bez rewelacji plus wystające chłodnice. Padło na XT tylko jeszcze kwestia, 3TB vs. starsze jednostki 2NF or smth.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie jezdzic po schodach? czy zawieszenia dobijaja? przeswit ? a jak sie jezdzi z wieksza masa?

 

Pewnie że się da - zjazd do garażu mam po schodach :D . Zawieszenie dlaczego ma dobijać? Z przodu masz konkretny USD tyle że bez regulacji. Z prześwitem też problemów nie zauwaażyłem.Jak się jeżdzi?Praktycznie tak samo jak DRZ czy TT. Fakt jest taki że FMX jak juz ktos tutaj napisał jest trochę większy od DRZki.

Edytowane przez Kornelio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...