Skocz do zawartości

"zaoszczedzilem"... : - ku przestrodze


Pierun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ten olej orelna 2t nie nadaje sie do niczego???

bo ja zawsze do mojego derbika sendy 50ccm kupowałem olej 2t shella ale ostatnio zrobilem wyjątek i kupilem ten z orlenu...mówicie zeby jak go wyjeżdze znow wrocic do shella?

odpowiedzcie,wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A to nie wiedziałem nawet że 800-tka nie działa z dozownikiem. Ale kto powiedział, że akurat wiem wszystko? ;)

 

Co do dozowników - jeżeli macie takie motocykle, a zamierzacie porządnie pośmigac w terenie, wiecie że będą gleby, korzenie, gałęzie, kamienie itd. to polecam demontaż dozownika. Tzn takie dostosowanie układu smarującego, aby dozownik nie działał, tylko mieszanka była robiona samemu.

 

Wówczas nie ma najmniejszego ryzyka zatarcia moto, ponieważ nieraz zdarzało się, że podczas ostrej jazdy dozownik ulegał uszkodzeniu, ew. przewody przerywały się i moto zatarte...

 

Co do mieszania paliwa z olejem w kanistrze - nie wiem o co chodzi z tym mieszaniem. Przecież jak się podjeżdża motocyklem na stację, to nie ma się w plecaku żadnego kanistra.

 

Procedura jest prosta - lejemy paliwo, nigdy pod korek, sprawdzamy ile weszlo, liczymy mieszankę, dolewamy olej, zakręcamy korek, mozna potrząsnąć moto na wciśniętym przednim heblu kilka razy, I to w zasadzie cała filozofia. Reszta sama dobrze zmiesza się podczas jazdy, akurat wystarczy wcześniej zmieszanego paliwa w gaźniku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że akurat wiem wszystko?

musisz wiedzieć wszystko - masz napisane Spec - Enduro ;)

Procedura jest prosta - lejemy paliwo, nigdy pod korek, sprawdzamy ile weszlo, liczymy mieszankę, dolewamy olej, zakręcamy korek, mozna potrząsnąć moto na wciśniętym przednim heblu kilka razy, I to w zasadzie cała filozofia. Reszta sama dobrze zmiesza się podczas jazdy, akurat wystarczy wcześniej zmieszanego paliwa w gaźniku.

Ja zawsze jawą robiłem tak że woziłem zawsze 100ml oleju w małym pojemniku po płynie do demakijażu oczu który akurat mieścił 100ml oleju. Podjeżdżałem na stacje, lałem równo 5 litrów benzyny i do tego wlewałem całą zawartość tego pojemniczka. Jeszcze jak szedłem zapłacić to zostawiałem go do góry nogami we wlewie do baku żeby wszystko dokładnie ściekło i w droge :P

Tylko trzeba zawsze pamiętać aby przed jazdą uzupełnić pojemnik po płynie do demakijażu oczu olejem, a najlepiej wozić takie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o laniu do zbiornika już kiedyś było pisane:

najlepiej nalać trochę benzyny(jak zbiornik już prawie pusty), potem olej, i jeszcze zalać beznyną-strumień z dystrybutora rozmiesza

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :D :D

 

hmm... nie wydaje mi się...

 

a tak apropo to byłem wczoraj w sklepie i pytałem o dobry olej do dwusuwów. Gośc mi dał... mixol S :D A pytam sie czy nie ma jakiegos jeszcze lepszego - on do mnie że ten jest bardzo dobry... wyszedłem z tajemniczym uśmieszkiem :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszania paliwa z olejem w kanistrze - nie wiem o co chodzi z tym mieszaniem. Przecież jak się podjeżdża motocyklem na stację, to nie ma się w plecaku żadnego kanistra.

 

 

 

pzdr

 

nom ale nie wszyscy jezdzą na stacje motorkami :D np. jak nie masz papierów a chcesz pojezdzic - tak robi ok 50 % ludzi których znam

 

co do oleju husqwarna - jest to jeden z lepszych olejów

 

. ...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...