Skocz do zawartości

problem z synchronizacją


Nitol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś postanowiłem zsynchronizować gaźniki w mojej Hance (vt 750 C2) ponieważ czasami niezbyt równo chodziła na wolnych obrotach. Po podłączeniu wakuometru okazało się, że rzeczywiście jeden gaźnik ssie mocniej. Więc kręcąc środkową śrubką synchronizacji doprowadziłem do zrównania się podciśnień. Mój zachwyt nie trwał zbyt długo... po przegazowaniu okazało się, że znów sytuacja powróciła do początku jeden gaźnik mocniej. Kolejne próby regulacji nic nie dały.. po przegazówce sytuacja wraca do punktu wyjścia. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Pomóżcie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że śrubka od regulacji przepustnic może się swobodnie przekręcać przy żądanym ustawieniu. Z takich prostych i szybkich operacji proponuję użyć bardzo słabego kleju do gwintów żeby śrubka na pewno nie mogła się przemieszczać. Mało to wyrafinowane ale dobre na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę te oringi i szczelność osi przepustnicy. Tylko ciekawe jak to sprawdzić dokładnie gdzie jest lewe powietrze - jak zacznę pryskać na gaźnik to będzie też zasysało do filtra powietrza (taka konstrukcja) i boje się, że to sfałszuje wyniki testu...

 

Tak apropo tych oringów, najpierw powinien iść: oring->podkładka->sprężynka->śrubka, czy oring z podkładką odwrotnie?

tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 tez jest w takich puszkach ze słomką, wtedy lejesz tam gdzie wycelujesz. Pewnie osie przepustnic masz wytrzepane, dlatego wariuje. Idealnie już tego nie ustawisz, walka z wiatrakami.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...