Skocz do zawartości

WSBK 2012


dwapro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.asphaltan...9-panigale-rs13

 

Ahh to Ducati.

 

Early reports on the bike’s progress have pegged Mr. Checa as finding the front-end of the motorcycle to be vague, a similar complaint to the ones against the Ducati Desmosedici GP12, for which the Panigale shares a similar design philosophy.

 

However, more recent complaints about the Ducati 1199 Panigale RS13 have centered around the machine’sSuperquadro motor, which features a massively over-square 1199cc v-twin lump, that has valve diameters large enough to eclipse the sun.

 

Designed to be a peaky and high-horsepower machine (not to mention bordering on anorexia when weighed), the Ducati 1199 Panigale makes comparable horsepower in its stock form to the inline-four machines of Japan and Germany, however the WSBK-spec version has failed to develop as readily.

 

It is rumored that while the Panigale’s engine design was built with the idea of higher-revs in mind, Bologna has been unable to increase the RPMs on the machine much further beyond stock.

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba faktycznie jak mówiliście walenie głową w ściane i to na każdym froncie, zarówno w WSBK jak i motoGp. Za duża pojemność, za duży tłok i za duże zawory .... zastanawia mnie tylko jakim cudem to wygrywało w BSB. Tam są jakieś ostrzejsze ograniczenia prędkości obrotowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co z Biaggim ? Czy już podjął już decyzję? Bardzo lubię tego zawodnika ale wydaje mi się że już najwyższy czas odejść. Za rok Kawasami będzie mega mocne wydaje mi się że Hasam na Hondzie również, trudno będzie Biaggemu obronić tytuł a nie ma to jak odejść jako najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigaggi myślę że na 90 % odpuści. gdyby był pewien że chce dalej jeździć już dawno by się zdecydował.

 

No Lowes faktycznie zaszalał.

http://motosp.pl/2012/11/wss/sam-lowes-zostaje-w-world-supersport-ale-zmienia-zespol-i-motocykl/

 

Z Bogdanką - coś czuje że będzie lypa jak hólera

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejser ostatnio w Motormanii pisał o interesujących skutkach wywrotki na Panigale, tj. brak ramy (a raczej użycie silnika jako jej elementu) powoduje, że motocykl rozpada się na części pierwsze znacznie szybciej, niż normalne konstrukcje z ramą. Bardzo ciekawy pomysł..

 

Wygląda na to, że Panigale to interesujący egzotyczny motocykl, nadajacy sie do prawdziwego ścigania jak MV Agusta.

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty testowałeś?, ba znasz kogoś w tym kraju co konkretnie nap**dalał tym motocyklem?

Raczej nie, więc wolę się zdać na testy zawodowych kierowców. Możesz poczytać wyżej.

Oczywiście wiemy że pracujesz teraz w Ducati Bielsko Biała, i Panigale jest zapewne najlepsze.

 

Nigdzie i nigdy nie napisałem, że jest najlepsze ale mogę Cię zapewnić, że jest to bardzo skomplikowana konstrukcja wymagająca od kierowcy bardzo dużych umiejętności.

Wyobraź sobie, że znam nawet dwoje a może nawet troje motocyklistów ujeżdżających ten model "do odcinki".

Tylko jeden narzekał na małą moc :biggrin: .

Dla Twojej wiadomości - jestem niezależnym mechanikiem motocykli nie związany etatowo z żadnym dealerem :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...