Skocz do zawartości

Nowe chińskie motocykle -> 650 ccm od Almotu


cruenzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podtrzymuję swoje zdanie z początku tematu

cena 19kzł za Junaka nk650 to tylko 2kzł mniej niż za sprawdzonego już Hyosung GT650 od Rometa

porównanie z Hondą NC700S w cenie 24300zł wygląda jeszcze gorzej na niekorzyść Junaka

 

Nowy chiński Junak vs nowa japońska Honda - różnica w cenie 20%

pytanie tylko czy różnica w jakościi to mniej czy więcej niż 20%;:) Odpowiedź wydaje się oczywista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem ze dość fajnie wyglądają te Junaki szczególnie 250 i 200, ceny tez nie są złe jak za nowe

zgadzam się z kolega wyżej, ciekawe czy to wadliwe jest

 

Junak to chińska firma?? myślałem ze Polska

 

nigdy nie było polskiej firmy JUNAK.

JUNAK to nazwa handlowa motocykla produkowanego w SFM w Szczecinie.

Obecnie jakaś spółka wykorzystuje nazwę JUNAK dla kilku motocykli i skuterów produkowanych na dalekim wschodzie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos junaka tr650, nigdy nie spodziewalem się tak pięknego mixu Deauvilla, GPZ-ty, Duala i CBF. Ciekawy jestem jak to się sprawuje. Ostatnio na rozpoczęciu sezony niezły show zrobił Hyosung Aquila (?), więc wychodzi im to coraz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale dla wiekszosci Polakow ma jedna nieprzebijalna zalete - byl jedynym powojennym w pelni polskim motocyklem 4 suwowym, tak jak przed wojną Sokol 600.

No i jak na tamte czasy, był to motocykl z górnej półki i całkiem niezłej jakości wykonania, no i miał klasę, która rajcuje całkiem sporo ludzi do dziś. :)

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko pytam :) Wujo miał takiego Junaka i gdy go w końcu sprzedał jakiemuś pasjonatowi to grilował dwa dni z radości.

 

Może Wujaszek sprzedał go temu pasjonatowi za niezłą kaskę i dlatego tak się ucieszył. W końcu można podcjągnąć taki sprżęt pod zabytek :biggrin:

 

..., tak jak przed wojna

Sokol 600.

 

Widziałem egzemplarz w muzeum motoryzacji i jak na kilkadziesiąt lat stania po szopach i schowkach, całkiem nieźle się trzymał. Ciekawe jak by wyglądał obecny Junak po takim "leżakowaniu" :cool:

Edytowane przez Gandalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze drodzy "znawcy" piszecie totalnie nie na temat.

Po drugie któryś z was krytykantów chińskich maszyn jeździł nimi w ogóle albo dłużej niż kółko w koło bloku? Pewnie nikt.

Może ktoś z was serwisował te motocykle, naprawiał czy choćby odkręcił z jedną śrubkę? Raczej watpię...

Węc nie piszcie takich bzdur, ze nowy chińczyk o pojemności 650 jest gorszy od dwudziestoparoletniej Hondy o tej samej pojemności bo tego nie wiecie i na tym się nie znacie. A wasze przypuszczenia są dalekie od rzeczywistości.

Tak mój chińczyk pewnie nie przejeździ kolejnych 20 lat ale wasz zajebisty japończyk czy nawet harlej też nie przejeździ kolejnych 20 jesli nie zrobicie w nim remontów silnika i nie położycie nowego lakieru, żeby jako tako wyglądał.

Tak chiński nowy motor jest g..nem w porównaniu z japońskim nowym moto ale nie w porównaniu z dwudziestoparoletnim bo takie jest porównanie cenowe.

CF Moto NK 650 sprzedawane w Polsce niefortunnie i bez sensu jako Junak nie jest 20% tańsze od swego japońskiego odpowiednika jak piszecie tylko o co najmniej 50%. I taka też jest różnica pomiędzy nimi w jakości i osiągach. Mimo wszystko o ile nigdy nie będzie mnie stać na maszynę za 30 tys to na nowe NK 650 jeszcze jestem w stanie uzbierać i na pewno przejedzie więcej niż wasze cuda z przebiegami po 100000 oczywiście cudownie zmniejszonymi przy sprzedaży o 70%. O ile moje Suzuki DR 800 psuje się non stop, to żaden z moich 2 chińczyków nie zepsuł się jeszcze ani razu a jeden ma już 30000 RZECZYWISTEGO przebiegu. Piszecie totalne bzdury na temat awaryjności tych maszyn a w porównaniu do dwudziestoparoletnich japońców zapewniam was że psują się o wiele mniej. Tak się akurat składa, ze miałem już parę motocykli w swoim życiu i opieram się na przede wszystkim porównaniu kosztów eksploatacyjnych a nie wartości przyśpieszenia 0-100 bo to mnie akurat w moim wieku już mało obchodzi.

Njalepszy był tekst o oponach za 1500 zł do Harleja chyba...kolego zamiast wyciskać pryszcze na ekran monitora kup sobie najpierw motorynkę i pomału za kilka lat będziesz mógł wypowiedzieć się w kwestii wyższości jednego motocykla nad innym.

A i tak na marinesie ostatnio serwisując znajomemu Hondę CBR 125 zauważyłem że na tabliczce jest made in Thailand, także o robieniu za miskę ryżu na waszym miejscu bym nie pisał...lepiej szybko sprawdzcie swoje tabliczki. A jak kiedyś Japończycy kopiowali motocykle brytyjskie to dobrze było tak?

Trochę szacunku dla osób co chińskimi motocyklami o mocy 18 km i o zerowym komforcie podróżowania przejechali pół swiata- jak np kolega Luca, którego mam tę przyjemność znać osobiście. To jest wyczyn a nie pierdzenie w kanapę Harleja na odcinku kilkadziesiąt km i spuszczanie się przed monitorem....

Edytowane przez Selmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uczepił tego HD :blink: . Twój wybór- ja wolę mieć 20 letniego HD niż nowego chińczyka.

Mam dwa nowe moto i mam to gdzieś .

Szkoda Junaka, no ale taka jego droga czyli chińskiego bubla (za 20 lat to na pewno go poprawią) :biggrin: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwa, fest :biggrin: chinol cacy :banghead:

big ci sie psuje ?

moze kupiles zloma , moj drugi sezon katowany w offie nie nawalil ani razu :wink:

skoro nie potrafisz biga doprowadzic do porzadku to juz widze te chinskie cudo za jakis czas :blink:

odnosze wrazenie ze takie pisanie to przejaw frustracji jakiejs ;) nie wszystko czego nie mozna miec jest zle kolego, a nie wszsytko co sie ma jest najlepsze .

 

peace :wink:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...