Skocz do zawartości

Nowe chińskie motocykle -> 650 ccm od Almotu


cruenzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lefthandy

hehhe - tak na to patrzę - założenia konstrukcyjne nakeda żywcem zerżnięte z er6 :biggrin:

 

I masz rację, bo to właśnie kopia r6. Być może nawet części pasują.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, dlaczego każdy głośno neguje i dyskryminuje tą markę.

 

Przecież po pierwsze to: ona dopiero raczkuje ;) pożyjemy zobaczymy co będzie z nią dalej, fajnie że w ogóle ktoś chce robić coś w tym kierunku żebyśmy może z czasem mieli u nas jakiś przemysł motoryzacyjny, nie od razu Rzym zbudowano.

 

A po drugie to z tego co mi wiadomo, to Regal Raptor i tym samym Junak(bo almot ściśle współpracuje z Regalem) nie jest produkowany w Chinach tylko w Kambodży, a to chyba zasadnicza różnica. Nie jest to info. wyssane z pod brudnego paznokcia, tylko tak naprawde jest.

 

Chociaż wszyscy żółci maja skośne oczy i wyglądają tak samo. Chiny to nie to samo co Korea, Japonia, Tajwan, Kambodża itp.

 

To tak jak by porównać Polskę do Niemców, bo przeciez mamy wspólną granice..i mieszkamy blisko siebie.

Edytowane przez Parapolito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już 10 czy 15 rok

 

wszyscy dobrze wiemy jak u nas przemysł wygląda. i jak ciężko jest co kolwiek rozpocząć...

W odpowiedzi: Tak, 15 lat na tle innych marek to mało, nawet bardzo mało. 15 lat temu rynek już był i tak mocno nasycony duża ilością firm które istniały w dużej części jeszcze przed wojną. Nazw chyba nie trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chinolom i tak nie zaufam ;d będę wierny do końca japońcom :laugh:

 

jeszcze raz...

 

A po drugie to z tego co mi wiadomo, to Regal Raptor i tym samym Junak(bo almot ściśle współpracuje z Regalem) nie jest produkowany w Chinach tylko w Kambodży, a to chyba zasadnicza różnica. Nie jest to info. wyssane z pod brudnego paznokcia, tylko tak naprawde jest.

 

Chociaż wszyscy żółci maja skośne oczy i wyglądają tak samo. Chiny to nie to samo co Korea, Japonia, Tajwan, Kambodża itp.

 

To tak jak by porównać Polskę do Niemców, bo przeciez mamy wspólną granice..i mieszkamy blisko siebie.

 

 

Że się tak zapytam, co ma piernik do wiatraka? Niechce być złośliwy i wklejać tutaj mapy..ale chiny to nie kambodża, ani nie japonia.

Wiadomo że jabonia posiada swoje marki które były już na rynku przed wojną, i to jest własnie to o czym pisałem. Firmy te maja tradycje, sprawdzone technologie, inżynierów i wiele innych rzeczy która początkująca firma dopiero nabywa.

Edytowane przez Parapolito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka VFR800, Deavulle i NSR125. No i te sk***iałe, okrągłe odblaski....

 

 

Gdyby zrobić mu test na 50.000km i zobaczyć wtedy czy nadal jest wart coś więcej jak suma kg aluminium w nim zawarta. Przejeździć całą zimę bez mycia, polatać po dziurawych drogach z nadmierną prędkością, jakiś drobny szlif albo i ze dwa, po jednym na każdy bok, trochę pogumować, spalić kilka butów i takie tam, to co każdy japoński motocykl przechodzi całe życie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie to można kupić koreańskiego hyosunga za podobną cenę. Oglądałem tą chińszyznę i widzę jednak różnicę w jakości wykonania w stosunku do er6.

 

Hyosung to Suzuki ale jakimś cudem są w stanie obciąć koszty bez robienia najniższej półki.

 

Pomijając to czy są to sprzęty wzorowane na innych to trzeba przyznać, że dizajnersko poszli do przodu. Wygląd poprzednich sprzętów doprowadzał mnie do bólu zębów. Te nowe modele nie przypominają już koszmarków.

 

Stylistycznie jest lepiej. Chyba zrozumieli, że nawet tani produkt musi cieszyć oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak tandetna podróba zzr600 z przodem od skutera bajaj... Za 20k to można kupić 2-3 letni motocykl japoński lub europejski klasy średniej a nie taki ryżowóz. Niby wszystko na licencjach uznanych firm motocyklowych ale zrobione z chińskiej stali z dodatkiem ryżu - to nie może działać. Jak ktoś nie wierzy to niech sobie wykręci chińską śrubkę z chińskiego pseudo motocykla i uderzy w nią prawdziwą (nie chińską) śrubą o takim samym oznaczeniu...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...