Skocz do zawartości

dzieciaki bawily sie chlodnica


Rekomendowane odpowiedzi

siemano,

 

macie jakies pomysly na wyprostowanie zeberek w chlodnicy od suzuka 1000r?

 

mozna to jakos zrobic w szybki i przyjemny sposob?, , czy trzeba zagiac gwozdz i pokolei prostowac ? czekam na opinnie

 

holewcia dzieciaki podeszly do moto i zaczely grzebac przy chlodnicy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma łatwego sposobu. Tylko ręczna, żmudna robota. Pokaż zdjęcie, jak to wygląda. Jeśli powierzchnia zagnieceń jest duża, to przy ostrym pałowaniu lub częstym staniu w korkach możesz mieć problem z przegrzewaniem. Jeśli to tylko kilka esów-floresów, to zostaw to w spokoju, chociaż wyglada to jak wygląda...

 

Jest ryzyko, że przy prostowaniu żeberek powstaną mikro (i nie tylko mikro) pęknięcia które potem ciężko pozaklejać..

Edytowane przez saska251

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostowaniu sugeruje owinąć chłodnice drutem kolczastym , a do moto podłączyć pastucha elektrycznego :icon_mrgreen:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie farbą nie piskaj nic tam. Musisz po prostu wziąć mały śrubokręcik i prostować wszystkie żeberka po kolei. W motocyklach crossowych , w serwisówce właśnie taka podana jest metoda "naprawy" żeberek więc jest to prawidłowe i jedyne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy malowaniu możesz pozaślepiać szczeliny którymi przelatuje powietrze a podejrzewając że któreś kanaliki w chłodnicy pozaginasz prostując to byle pierdoła się liczy żeby nie przegrzewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym Cie martwić ale tzw. wiatrówka w chłodnicy jest rzeczą bardzo delikatną i raczej nie naprawialna po uszkodzeniu, mam na myśli jej odłamanie bo jeśli jest podwinięta to postępój wg. rady powyżej i to też w bardzo umiarkowany sposób bo zazwyczaj wiatrówka poprostu gnije i odpada. Poszukaj lepiej chłodnicy bo pozatykany przepływ powietrza nie spełnia swojej roli.

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chlodnica nizej bardzo ladnie daje wyprostowac swoje zeberka -ma grubsze blaszki,

 

ta wyzej wodna...szkoda gadac, poprostu sie lamie wszystko w oczach az nie dotykam, i tu moje pytanie, A jakby tak powywalal ten pierwszy rzad powyginachych i zniszczonych blaszek harmonijki? nie estetycznie by to wygladalo napewno, ale droznosc napewno by sie poprawila,

 

moto przy 4-5 rpm utrzymuje temp 73-82 stopnie , to powod zeby wymieniac chlodnice czy mozna na niej jeszcze jeden sezon pochlodzic nia piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są "grzebienie" do chłodnic na takie wypadki ale do tej pory nie widziałem tego na własne oczy. Próbować możesz ale jak żeberka będą się łamać to lepiej wymienić chłodnicę.

 

To się nazywa grzebień do lameli i można kupić w sklepach z narzędziami dla specjalistów od chłodnictwa. W tej branży często trzeba prostować tego typu uszkodzenia.

http://www.agdex.com...e_do_lameli.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli roczek podjezdze

dzieki

 

Raczej nie pojeździsz.

Nie słuchaj durnych podpowiedzi pseudo-mechaników tylko zawijaj rękawy i napraw chłodnicę jeżeli nie chcesz w lato zamordować silnika.

Dostałeś linka do narzędzi ze zdjęciem. Zakup takowe albo rzemieślniczym domowym sposobem sobie zrób takowe.

Mogę Ci podpowiedzieć, że można do tego użyć grubszych listków ze szczelinomierza i kilka godzin cierpliwego zajęcia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mam sporo czasu teraz poki urlop zimowy

 

ide demontowac chlodnice i powoli bede robil foty, swiatlo dobre tel naprawiony 5mb wiec powinno cos na nich potem widac

 

tylko pytanie jakby potem nie bylo komu doradzic:

 

gdzies wyczytalem ze woda (destylat)ma lepsze wlasciwosci przewodnicze ciepla niz borygo , i moje pytanie czy potem zalac ? zeby plyn wytrzymal jakis minusowy stopien + byl dobry w upalne dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...