Skocz do zawartości

luz montażowy tłok-cylinder ?


sly73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Robię rozwiert aluminiowych cylindrów pod tuleje żeliwne z 97mm na 101mm (z 1670 na 1810cm)

 

Mam nowe kute tłoki JE o podwyższonej kompresji (z seria 8.3:1 na 10.25:1)

 

Manual podaje luz między tłokiem a cylindrem 0.025-0.050, ale to dla oryginalnych aluminiowych cylindrów z nicasilem i tu moje pytanie. Czy pod taką konfigurację żeliwne tuleje + akcesoryjne tłoki mają być takie same pasowania (żeliwo ma chyba inną rozszerzalność niż aluminium).

 

Motocykl to yamaha warrior chłodzona powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Robię rozwiert aluminiowych cylindrów pod tuleje żeliwne z 97mm na 101mm (z 1670 na 1810cm)

 

Mam nowe kute tłoki JE o podwyższonej kompresji (z seria 8.3:1 na 10.25:1)

 

Manual podaje luz między tłokiem a cylindrem 0.025-0.050, ale to dla oryginalnych aluminiowych cylindrów z nicasilem i tu moje pytanie. Czy pod taką konfigurację żeliwne tuleje + akcesoryjne tłoki mają być takie same pasowania (żeliwo ma chyba inną rozszerzalność niż aluminium).

 

Motocykl to yamaha warrior chłodzona powietrzem.

Coś nie za małe te luzy montażowe kolego ? Dokładnie doczytałeś w manualu ?

Odpowiadając na pytanie. Po wstawieniu "żeliwa" należałoby zwiększyć luz montażowy myślę do 0,06. Ale to tylko moje zdanie. Poczekaj na opinie naszych góru.

PS: Nie doczytałem że zakładasz nowe kute tłoki. W takim razie stosuj się do wskazówek Adama

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz montazowy podaje producent tlokow, zadzwon i sie dowiedz jesli nie ma tego w instrukcji dolaczonej do tlokow.

Rowniez musisz im powiedziec ze beda chodzily w zeliwnej tulei a nie w nikasilu.

Powinien byc rowniez opisany sposob montazu tlokow w takiej instrukcji, albo na stronie JE.

Dziwne ze tego nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamawiałem tłoki to pisałem,że pod żeliwne tuleje i prosiłem o podanie wymiarów pasowań.

instrukcji montażu niema, cholera wie dlaczego,przeszukałem pudło jeszcze raz (zamawiałem jeszcze parę innych klamotów i może kolega, który kompletował mi to wszystko w stanach gdzieś ją zapodział)

Spróbuję zadzwonić, ale mam obawy, że z moim angielskim to będzie ciężko wytłumaczyć o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamawiałem tłoki to pisałem,że pod żeliwne tuleje i prosiłem o podanie wymiarów pasowań.

instrukcji montażu niema, cholera wie dlaczego,przeszukałem pudło jeszcze raz (zamawiałem jeszcze parę innych klamotów i może kolega, który kompletował mi to wszystko w stanach gdzieś ją zapodział)

Spróbuję zadzwonić, ale mam obawy, że z moim angielskim to będzie ciężko wytłumaczyć o co mi chodzi.

Poproś pana Adama M bo podejrzewam że u niego z Angielskim powinno być nieźle :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona producenta!

Zawsze ulotki które wkładają do pudełka można pobrać w wersji pdf ze strony www.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem maila do kolegi w US żeby zadzwonił i wypytał o potrzebne mi wymiary,

na stronie producenta są ogólne informacje i niewiem, czy w moim przypadku odpowiednie (kumpel ma zadzwonić dzisiaj i przekazać ich odpowiedz)

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupywalem tlok do xr 400, mial niby 85,50 mm, tak bylo na podelku, szlifierz gdzie zawiozelm cyl powiedzial ze tolernacje dobiera sie z tloka, zmierzyl tlok a tam 85,45mm, czyli cyl ma miec 85,50mm a tolernacja z tloka wynosi 0,05mm, sprawdz czy u ciebie tak niema przypadkiem, moze akurat, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osiem setek przy tłoku tej średnicy, to normalny luz.

Co do montażu, to nie gniewaj się, ale skąd pomysł żeby użyć środka penetrującego?

Olejem Waść smaruj, olejem.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...