Skocz do zawartości

Dorobienie rury do wydechu


a_rtu_r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprytne, co nie? Też nie wiedziałem o istnieniu takich rur do czasu jak zacząłem obecną pracę. Taka rurka to nawet dodaje smaku w przerabianych sprzętach, drobny akcent "techno-racer". Styl fantasy a`la Gieger.

 

http://www.deviantar...y_gwendrael.jpg

 

Kilka zastosowań dla tych rur można znaleźć. Nie tylko wydech ale też jako osłona jakichś elementów, maskowanie wiązek elektrycznych i węży a nawet jako króćce gaźnik-filtr.

 

Patrząc na Twoją miejscowość podpowiem CI tyle że w Tarnowie jest jeden oddział Naszej firmy gdzie możesz takie cudo zamówić. Szczerze przyznam że nie mam pojęcia o cenach takiej rury, nie zaglądałem w cennik w ich przypadku a obecnie jestem na urlopie. Zmierz średnicę kolektora to zajrzę zaś przy okazji. Jest to produkt bodajże niemiecki, marka Pesche.

No właśnie. Możesz coś "nabąknąć" o cenach tego cuda techniki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Takie rury są szczelne, używamy ich w pracy ( przy samochodach ciężarowych ) są używane do elastycznych połączeń rur wydechowych, lub jako wylot spalin do webasto. Spotkałem się z różną jakością tych rur, nie które, te tańsze potrafią skorodować.

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jak wyglada szczelnosc tej rury? Czy nie beda przez nia uciekac spaliny?

Tez czekam na info o cenie.

 

Z tego co widziałem to cena w podanych linkach przez quirim'a nie jest taka duża w zależności od średnicy to koszt od 50 do 90 zł:) Nas interesują te mniejsze średnice także cena 50 zł nie jest mega dużą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tego nie testowałem a ciężarówki też nie posiadam w swojej flocie. :biggrin: Ale tak sobie myślę że skoro do ciężarówki to musi jako-tako działac bo tam nie ma miejsca, czasu ani pieniędzy na comiesięczną wymianę wydechu. Za tydzień wracam do pracy to obadam ceny.

 

Korozja to pewnie na tych cynkowanych bo są ze zwykłej stali. Dość paskudne z wyglądu nawet gdy nowe. KO są ładniejsze, błyszczą się i jakoś tak lepiej wykonane, no i oczywiście twardsze. Myślę że polerka nie będzie trudna, a gdy się zgrzeje to powinna złapać złotawy kolorek.

 

Dodam że taką rurę można rozciągnąć i wygiąć, a można też ścisnąć i wtedy będzie krótsza i prosta. Zawsze gdy docinam długość wg.zamówienia to muszę takie rury ścisnąć co by długość realna wyszła w stanie "skurczonym". Im większa średnica tym mniejszy kąt gięcia. Małe typu 30-40mm można spoko zawinąć w okrąg na długości 1m, duże np.100mm potrzebują ze 2-3m żeby zrobić okrąg.

 

 

Kolektor aby był podtrzymywany należy wyposażyć w dodatkowy uchwyt mocowany do ramy, silnika czy gdzie ma to sens.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem tę elastyczną rurę do wydechu i prowizorycznie zamontowałem.

Wygląda to tak:

Pokombinuj z jakimis gotowymi resztkami po układach wydechowych z motocykli z kominem pod siedzeniem . Ta rura wygląda jakbyś miał fabrycznie odkurzacz zamontowany :D. Cos ala szybki serwis sprzatający :P

Możez spróbować zapytać tłumikarzy co robią kolanka do rusków i wetereanów , moze by ci cos konkretnego dorobili .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówie - to jest narazie prowizorka:) Wygląda to tak jak wygląda:)

 

Będe to jeszcze zmieniał - tę elastyczna wykorzystam tam gdzie nie da się czegoś innego wykombinować:)

 

Masz racje wygląda to jak odkurzacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...